Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti zahájili ligu U16 s 50% úspěšností

přidáno: 15. 10. 2010 5:56, autor: Miloš Machalínek
Ve dnech 9. a 10. října 2010 se rozběhla liga U16 za účasti kyjovských kadetů v českomoravské skupině B. Naši chlapci v prvním dvojkole zajížděli na palubovku soupeře a to do Nového Jičína a Opavy. Sobotní utkání v Novém Jičíně se hrálo až v pozdních podvečerních hodinách, určený čas (19:00) byl ještě z důvodu předzápasu Mattoni NBL posunut asi o 15 min. Naši hoši nevstoupili do zápasu špatně, bohužel jím nevycházela střelba a postupem času převzali domácí iniciativu. Kyjovští hráli velmi apaticky, byl pohybu a nápadu. Akce byly křečovité, převládal individualismus. Hráči absolutně nereagovali na trenérovi pokyny, jakoby mluvil pro ně cizí řečí. A když domácím vyšlo vše na co sáhli, prohráli jsme výrazným rozdílem 54:92 po čtvrtinách 7:19, 27:44, 37:69. Nejlepšími střelci byli Michal Jedovnický s 19 body a Filip Čada s 13 body. Po zápase jsme se přesunuli na nocleh do Opavy, kde jsme v neděli dopoledne nastoupili proti domácímu týmu, který v sobotu docela nešťastně prohrál o bod prohrál s Kroměříží.
Do nedělního utkání vstoupili naši hoši jako vyměnění. Od první minuty jsme hráli soustředěně a hlavně kolektivně. Dařilo se nám i střelecky a i když se nám v první polovině utkání nepodařilo soupeři výrazně bodově odskočit, bod po bodíku jsme se domácím vzdalovali. V utkání se nejvíce střelecky dařilo Michalu Jedovnickému, který zaznamenal celkem 38 bodů z toho 5 trojek, dále pak byl výraznou postavou David Šuráň s 21 body. Za předvedený výkon však zaslouží pochvalu celý tým včetně lavičky, která celý zápas neúnavně povzbuzovala. Vydařené utkání jsme nakonec vyhráli 75:58 po čtvrtinách 15:13, 37:32 a 60:49. Kaňkou na vítězném utkání je zranění Kuby Klimeše, které si vyžádá několika týdenní léčení.
Další utkání sehrají kadeti 23. a 24.10 na domácí palubovce s týmy BK Pardubice B a Sokol Hradec Králové.