Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U16 Kadeti‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští kadeti zakončili úspěšný rok 2010 v lize U16 dvěmi domácími vítězstvími.

přidáno: 19. 12. 2010 8:56, autor: Miloš Machalínek
            Poslední předvánoční víkend odehráli kyjovští kadeti ( ročník 1995 a ml. ) dvě domácí utkání s družstvy ze severní Moravy. V sobotu 18.12. se na domácí palubovce utkali s hochy BC Karviná, kterým měli co oplácet ze zápasu v Karviné na počátku prosince. Výsledek tohoto utkání měl ukázat, jestli patříme do špičky českomoravské skupiny B ligy U16, nebo budeme první tři místa z povzdálí jen sledovat. Kyjovští hoši vědomi si důležitosti utkání do zápasu vstoupili velmi soustředěně a cílevědomě, což se také v prvních minutách projevilo na narůstajícím skóre. Soupeř se však naší hře přizpůsobil a na konci první části jsme měli náskok jen 6 bodů, který samozřejmě nic neřešil. Úvod druhé části nám nevyšel, hoši z Karviné převzali iniciativu a stav se postupně měnil v jejich prospěch, před koncem druhé čtvrtiny se naši hoši probrali a stav zápasu jsme opět otočili v náš prospěch. První polovina skončila stavem 40:34 v náš prospěch. První polovina utkání byla z naší strany nervózní, uspěchaná ze zbytečnými chybami, ale zlepšeným závěrem jsme, jak se říká, utekli hrobníkovi z lopaty. Do třetí části obě družstva vstoupila jako vyměněná, kyjovští chlapci od první minuty dodržovali trenérovi pokyny, dařilo se i ve střelbě, což se nedalo říct o soupeři z Karviné. Třetí část jsme vyhráli o 13 bodů a vytvořili jsme si dostatečný náskok pro poslední část. A když i ve čtvrté čtvrtině soupeřova střelecké nemohoucnost pokračovala, kyjovští kadeti nakonec zvítězili přesvědčivě 76:53.  Našim chlapcům patří pochvala za bojovný a disciplinovaný výkon, poděkování patří i služně zaplněnému hledišti.

V neděli 19.12.2010 jsme pak na kyjovské palubovce přivítali chlapce z Havířova, kterým se letos nedaří a jsou na dně ligové tabulky. Kyjovští byli před zápasem trenérem Sivák jasně upozorněni, aby svého soupeře v žádném případě nepodcenili a pokračovali v odpovědném výkonu předešlého dne. Hoši si to vzali k srdci a od první minuty bylo jasné, kdo bude celé utkání na přestárlé kyjovské palubovce pánem. První čtvrtku jsme vyhráli v poměru 33:14, první půli pak 56:20. Do utkání se zapojila celá lavička a po utkání mohl být trenér Sivák spokojen s výkonem všech svých mladých svěřenců. Utkání, opět před solidní diváckou kulisou jsme nakonec vyhráli 99:57, když pokusy o překonání stobodové hranice vyzněly naprázdno.

Kyjovští kadeti celou půlku sezóny 2010/2011 v lize U16 předváděli dobré a odpovědné výkony, zásluhou kterých si vybojovali po 13 utkáních dobrou pozici pro další část soutěže. Další, třeba novoroční, cíle pak nechám na každém jednotlivci a to jak z týmu tak z basketbalové veřejnosti. Čeká nás ještě dlouhé a náročné basketbalové jaro 2011, ale i tak již teď má družstvo kyjovských kadetů vedených trenérem Robo Sivákem našlápnuto k historickému úspěchu  této kategorii.