Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎

NOVINKY

100% úspěch kyjovských juniorů v lize U18, skupina B2 o 8. až 11.místo

přidáno: 22. 3. 2011 7:12, autor: Miloš Machalínek

V sobotu 19.3.2011 zahájili kyjovští basketbalový junioři boje v lize U18 ve skupině B2 a 8. až 11.místo. na pořadu bylo dvojutkání s hochy s Valašského Meziříčí. V sobotu se hrálo v kyjovské hale, v neděli 20.3. pak na palubovce soupeře.

V sobotním odpoledním utkání, kdy domácí nastoupili v netradiční sestavě, která byla značně ovlivněna jarními prázdninami i nemocemi, kyjovští mladíci začali soustředěně, nechtěli nic ponechat náhodě. Skóre postupně narůstalo v náš prospěch a i když se nám střelecky až tak nedařilo nakonec jsme zvítězili v poměru 67:43 po čtvrtinách 17:8, 39:13 a 57:27.

V neděli v brzkých ranních hodinách kyjovští hoši odjížděli na odvetný zápas do Valašského Meziříčí, kde byl začátek utkání stanoven na 10:00 hod. Již od první minuty bylo zřejmé, že utkání bude úplně jiné, než to sobotní. V zápase se v plné míře projevil týden a více netrénování některých hráčů, chyběla bojovnost. Naše konečné vítězství se rodilo velmi těžce, domácí nás měli stále na dostřel. V zápase jsme zvítězili po urputném boji 56:39 po částech 13:13, 26:21 a 40:29 a udělali jsme důležitý krok v 8 místu soutěže.

Soutěž dále pokračuje o prvním dubnovém víkendu (2.-3.4.2011), kdy do kyjovské haly zavítají hoši Sokola Hradec Králové a BC Žďár nad Sázavou.

Průběžná tabulka

8.       TJ Jiskra Kyjov                       24 13 11 1583:1485    37

9.       Sokol Hradec Králové 2          24 11 13 1674:1731    35

10.       BK Žďár nad Sázavou             24 10 14 1617:1672    34

11.       SBK Valašské Meziříčí            24 2   22 1286:1780    26

Miloslav Machalínek

Skončila základní část ligy U18, kyjovští junioři budou hrát ve skupině o 8.až 11.místo

přidáno: 13. 3. 2011 0:34, autor: Miloš Machalínek   [ aktualizováno 13. 3. 2011 0:38 ]

O víkendu 5.-6.3.2011 odehráli kyjovští junioři poslední dvě utkání základní části ligy U18, skupiny B v Karviné a Havířově. Střed tabulky byl před těmito zápasy tak zamotaný, že každý zápas měl velký význam pro konečné umístění. Ve čtvrtek 3.3.2011 kyjovští mládenci úspěšně absolvovali dohrávku v Hradci Králové a domácí Sokoli porazili po dobrém výkonu 67:58 po čtvrtinách 17:19, 36:31 a 51:42 a na sever Moravy odjížděli v dobrém rozpoložení. Oběma severomoravským týmům však šlo o co nejlepší nasazení do play-off, proto se očekávaly těžké utkání. V sobotním utkání proti hochům Karviné však již od první minuty bylo jasné, že na domácí tým kyjovští chlapci nemají. Naši hoši hráli ustrašeně bez důrazné obrany a skóre rychle narůstalo v soupeřův prospěch. Hra se vyrovnala až po první polovině utkání, kterou jsme prohráli 21:51, o osudu zápasu již bylo rozhodnuto, když domácí již nehráli svoji agresivní hru. Utkání jsme nakonec prohráli 68:93 po čtvrtinách 7:18, 21:51 a 41:70. V nedělním utkání proti Havířovu jsme stále ještě byli ve hře o postup do play-off a to při vítězství nad ambiciózním soupeřem. Utkání jsme začali úplně jinak než to sobotní, ale i tak nám domácí odskočili po první čtvrtce o 10 bodů, ve druhé čtvrtce jsme již soupeři ukázali, že to utkání pro ně nebude vůbec jednoduché. I když v polovině zápasu jsme stále prohrávali o 10 bodů, dostali jsme se v průběhu třetí části na rozdíl jednoho bodu. Závěrečnou část jsme však nezvládli ani po stránce taktické a hlavně pak psychické. Celý kyjovský tým silně znervózněl, hochům se rozklepali ruce a přestali dávat koše s velmi lehkých pozic, přestala se dařit i střelba trestných hodů. Domácí nakonec za vydatného povzbuzování hlavně přespolního publika dotáhli utkání v nervózním závěru do vítězného konce 70:62 po čtvrtinách 22:12, 40:30 a 50:49, čímž si zajistili třetí místo ve skupině B. Na kyjovské juniory pak zůstala osmá příčka, jedno vítězství od play-off. Kyjovští si zasloužili utkání vyhrát, bohužel nedokázali je rozhodnout ve třetí části, ve čtvrté již neměli hlavně psychických sil. Zbytečnou kaňkou na dobrém utkání byla závěrečná nedisciplinovanost týmu, z čehož vyplynula i diskvalifikační chyba pro hráče s následným patřičným finančním oceněním ČBF. Bohužel o právo bojovat v play-off se kyjovští junioři připravili již během sezóny, když několik velmi dobře rozjetých utkání v závěru nezvládli.
    Co kyjovské hochy ve skupině o 8. až 11.místo čeká dále? Ve skupině se započítávají všechna předchozí utkání a pokračuje se systémem každý s každým doma a venku. Prvního soupeře čekají kyjovští na domácí palubovce 19.3.2011 v 16:30, a to hochy SBC Valašské Meziříčí. Se stejným soupeřem se utkají v neděli 20.3.2011 ve Valašském Meziříčí. O prvním dubnovém víkendu (2.-3.4.2011) přijedou do Kyjova hoši Sokola Hradec Králové a Žďasu Žďár nad Sázavou. Na jejich palubovku se kyjovští junioři vypraví 16. a 17.4.2011.

Kyjovští junioři v lize U18 přivezli z Valašska 3 body

přidáno: 13. 12. 2010 2:41, autor: Miloš Machalínek

Ve dnech 11. a 12. prosince 2010 zajížděli kyjovští basketbalový junioři v kategorii U18 na další dvě utkání tentokrát do Nového Jičína a Valašského Meziříčí. V sobotním utkání se naši hoši utkali s chlapci Nového Jičína a jak již to bývá v Novém Jičíně zvykem se začátkem v 18:00 po utkání Mattoni NBL. Od první minuty se hrál agresivní basketbal na obou stranách, bohužel dvojice rozhodčích oboustranně tvrdší hru tentokrát nezvládala. I když se nám od první minuty dařilo eliminovat soupeřovi střelce, nedokázali jsme se bodově odpoutat. K zemi nás srážela nejen nepřesnost rozhodčího dua, ale i naše velmi nízká úspěšnost veškerých střeleckých pokusů, dále pak místy nekoncentrovanost, z čehož pramenil velký počet nevynucených chyb. Utkání jsme nakonec prohráli o 8 bodů v poměru 57:65 po čtvrtinách 15:13, 27:30 a 39:47. Snad tato trochu nešťastná prohra nás v konečném účtování nebude mrzet. Chlapci zaslouží pochvalu především za předvedenou hru v obraně.  Záznam z utkání je možné zhlédnout na http://basketbal-ostatni.tvcom.cz/video/6353-bc-novy-jicin-vs-jiskra-kyjov-basketbal-dorostenecka-liga-u-18.htm.

Po utkání jsme se pak přesunuli do Valašského Meziříčí, kde jsme se v neděli utkali s hochy SKB Valašské Meziříčí. V utkání, které mělo začátek v 10:00, jsme od první minuty hráli velmi odpovědně a to jak v obraně, tak při útočné činnosti a skóre postupně narůstalo v náš prospěch. Oproti sobotnímu utkání jsem měli i vyšší úspěšnost střelby z podkoše, což se samozřejmě projevilo i ve skóre. Utkání jsme nakonec s přehledem vyhráli 68:34 po částech 17:10, 33:17 a 50:24, když se do hry zapojila celá naše lavička. Pochvalu zaslouží všichni hráči za celkovou předvedenou hru, za odpovědný přístup a bojovnost.

Poslední letošní utkání odehrají kyjovští junioři na domácí palubovce 21.12.2010 v 17:00 proti hochům ze Zlína. Jelikož se bude jednat o velmi důležité utkání přijďte kyjovské U18 do haly povzbudit.

MM

50% zisk kyjovských juniorů na domácí palubovce v lize U18

přidáno: 28. 11. 2010 10:30, autor: Miloš Machalínek

Ve dnech 27. a 28. listopadu 2010 zavítaly do Kyjova v rámci dalších kol celostátní juniorské ligy U18 mladí basketbalisté Startu Havířov a BC Karviná. V sobotním klání se kyjovští junioři utkali s hochy z Havířova, se kterými se utkali již v jarní kvalifikaci o postup do ligy. Soupeř se do našich hochů pustil bez jakéhokoliv respektu agresívní obranou, která nám dělala velmi velké potíže. V první části hry jsme se s hochy ze severní Moravy stříali ve vedení, nikomu se nepodařilo udržet alespoň několika bodový náskok. Ve stejném duchu pokračovala hra i ve druhé čtvrtině, kde senám podařilo získat několik bodů k dobru. První polovinu napjatého utkání jsme vyhráli v poměru 37:32. Do druhé půlky jsme vztupovali s vědomím, že utkání ještě není rozhodnuto a musíme bojovat o každý míč. Za mohutné podpory celé lavičky a obecenstva se nám nakonec podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 69:62 po čtvrtinách 18:17, 37:32 a 50:46. Pochvalu zaslouží všichni hráči jak za předvedenou hru, tak i bojovnost.

V neděli do kyjovské haly zavítal další vyslanci ze severní Moravy a to chlapci z Karviné, kterých předcházela pověst velmi dobrých střelců za tři, což od první minuty hry potvrzovali. Na našich hoších bylo od první minuty vidět, že za svým soupeřem zaostávají především v bojovnosti a střelecké pohodě. Po vyrovnané první části hry jsme ve druhé čtvrtině prakticky zkolabovali a soupeř hrající více srdcem si vytvořil rozhodující náskok. Karvinští hoši hráli v pohodě pár severomoravských diváků místy vytvářeli svým hráčům téměř domácí prostředí a tak jsme první polovinu prohráli v poměru 23:39. Po přestávce kyjovští junioři nastoupili jako vyměnění, bylo na nich znát, že chtějí utkání ještě zdramatizovat. Po třetí části jsme snížili náskok soupeře na pouhých 9 bodů, bohužel dál již to nešlo a utkání jsme nakonec prohráli 56:76 po čtvrtinách 17:15, 23:39 a 46:55. Rozdíl mezi družstvy byl především v touze po vítězství, bojovnosti a v úspěšnosti střelby. Ve všech těchto bodech jsme za soupeřem zaostávali.

Na další utkání kyjovští junioři zajíždí 11. a 12.12. do Nového Jičína a Valašského Meziříčí. Poslední letošní utkání na domácí palubovce odehrají 21.12. proti hochům ze Zlína.

MM

Pravidla soutěže - liga U18:

přidáno: 17. 8. 2010 9:42, autor: Kateřina Matyášová   [ Aktualizováno 21. 11. 2010 11:06 uživatelem r.koudela2@seznam.cz ]

V základní části je 24 týmů rozděleno do dvou územních skupin a hraje se dvoukolově systémem každý s každým. Prvních šest týmů z každé skupiny postupuje do play-off, 7.tým každé skupiny končí po základní části, 8. až 11. tým si zahraje o dvě místa znamenající záchranu a 12.družstvo sestupuje po základní části.

Play-off se hraje na tři vítězné zápasy. První dva zápasy se hrají na hřišti lépe umístěného družstva po základní části, třetí a eventuální čtvrtý zápas se hraje na hřišti hůře umístěného družstva, eventuální pátý zápas opět na hřišti lépe umístěného družstva. V prvním kole play-off se střetnou týmy na třetím až šestém místě každé skupiny následovně: 3-6 a 4-5. Ve druhém kole startují družstva umístěná na prvním a druhém místě základní části v každé skupině a vítězové 1.kola play-off, kteří se střetnou následovně:

hůře umístěný z 1. kola P-O ve skupině A proti vítězi základní skupiny B

hůře umístěný z 1. kola P-O ve skupině B proti vítězi základní skupiny A

lépe umístěný z 1. kola P-O ve skupině A proti druhému ze skupiny B

lépe umístěný z 1. kola P-O ve skupině B proti druhému ze skupiny A

Vítězové těchto čtyř zápasů druhého kola postupují do kvalifikace o extraligu 2011/12.

Družstva (sk.B): BC Nový Jičín, Proton Zlín, TJ Start Havířov, BCM Nymburk, TJ Sokol Karviná, BK HN Ostrava, TJ Jiskra Kyjov, BC Kolín, SBK Valašské Meziříčí, BK Žďár nad Sázavou, BK Ekotempo Krnov, Sokol Hradec Králové 2