Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

50% zisk kyjovských juniorů na domácí palubovce v lize U18

přidáno: 28. 11. 2010 10:30, autor: Miloš Machalínek

Ve dnech 27. a 28. listopadu 2010 zavítaly do Kyjova v rámci dalších kol celostátní juniorské ligy U18 mladí basketbalisté Startu Havířov a BC Karviná. V sobotním klání se kyjovští junioři utkali s hochy z Havířova, se kterými se utkali již v jarní kvalifikaci o postup do ligy. Soupeř se do našich hochů pustil bez jakéhokoliv respektu agresívní obranou, která nám dělala velmi velké potíže. V první části hry jsme se s hochy ze severní Moravy stříali ve vedení, nikomu se nepodařilo udržet alespoň několika bodový náskok. Ve stejném duchu pokračovala hra i ve druhé čtvrtině, kde senám podařilo získat několik bodů k dobru. První polovinu napjatého utkání jsme vyhráli v poměru 37:32. Do druhé půlky jsme vztupovali s vědomím, že utkání ještě není rozhodnuto a musíme bojovat o každý míč. Za mohutné podpory celé lavičky a obecenstva se nám nakonec podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 69:62 po čtvrtinách 18:17, 37:32 a 50:46. Pochvalu zaslouží všichni hráči jak za předvedenou hru, tak i bojovnost.

V neděli do kyjovské haly zavítal další vyslanci ze severní Moravy a to chlapci z Karviné, kterých předcházela pověst velmi dobrých střelců za tři, což od první minuty hry potvrzovali. Na našich hoších bylo od první minuty vidět, že za svým soupeřem zaostávají především v bojovnosti a střelecké pohodě. Po vyrovnané první části hry jsme ve druhé čtvrtině prakticky zkolabovali a soupeř hrající více srdcem si vytvořil rozhodující náskok. Karvinští hoši hráli v pohodě pár severomoravských diváků místy vytvářeli svým hráčům téměř domácí prostředí a tak jsme první polovinu prohráli v poměru 23:39. Po přestávce kyjovští junioři nastoupili jako vyměnění, bylo na nich znát, že chtějí utkání ještě zdramatizovat. Po třetí části jsme snížili náskok soupeře na pouhých 9 bodů, bohužel dál již to nešlo a utkání jsme nakonec prohráli 56:76 po čtvrtinách 17:15, 23:39 a 46:55. Rozdíl mezi družstvy byl především v touze po vítězství, bojovnosti a v úspěšnosti střelby. Ve všech těchto bodech jsme za soupeřem zaostávali.

Na další utkání kyjovští junioři zajíždí 11. a 12.12. do Nového Jičína a Valašského Meziříčí. Poslední letošní utkání na domácí palubovce odehrají 21.12. proti hochům ze Zlína.