Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Kyjovští junioři v lize U18 přivezli z Valašska 3 body

přidáno: 13. 12. 2010 2:41, autor: Miloš Machalínek

Ve dnech 11. a 12. prosince 2010 zajížděli kyjovští basketbalový junioři v kategorii U18 na další dvě utkání tentokrát do Nového Jičína a Valašského Meziříčí. V sobotním utkání se naši hoši utkali s chlapci Nového Jičína a jak již to bývá v Novém Jičíně zvykem se začátkem v 18:00 po utkání Mattoni NBL. Od první minuty se hrál agresivní basketbal na obou stranách, bohužel dvojice rozhodčích oboustranně tvrdší hru tentokrát nezvládala. I když se nám od první minuty dařilo eliminovat soupeřovi střelce, nedokázali jsme se bodově odpoutat. K zemi nás srážela nejen nepřesnost rozhodčího dua, ale i naše velmi nízká úspěšnost veškerých střeleckých pokusů, dále pak místy nekoncentrovanost, z čehož pramenil velký počet nevynucených chyb. Utkání jsme nakonec prohráli o 8 bodů v poměru 57:65 po čtvrtinách 15:13, 27:30 a 39:47. Snad tato trochu nešťastná prohra nás v konečném účtování nebude mrzet. Chlapci zaslouží pochvalu především za předvedenou hru v obraně.  Záznam z utkání je možné zhlédnout na http://basketbal-ostatni.tvcom.cz/video/6353-bc-novy-jicin-vs-jiskra-kyjov-basketbal-dorostenecka-liga-u-18.htm.

Po utkání jsme se pak přesunuli do Valašského Meziříčí, kde jsme se v neděli utkali s hochy SKB Valašské Meziříčí. V utkání, které mělo začátek v 10:00, jsme od první minuty hráli velmi odpovědně a to jak v obraně, tak při útočné činnosti a skóre postupně narůstalo v náš prospěch. Oproti sobotnímu utkání jsem měli i vyšší úspěšnost střelby z podkoše, což se samozřejmě projevilo i ve skóre. Utkání jsme nakonec s přehledem vyhráli 68:34 po částech 17:10, 33:17 a 50:24, když se do hry zapojila celá naše lavička. Pochvalu zaslouží všichni hráči za celkovou předvedenou hru, za odpovědný přístup a bojovnost.

Poslední letošní utkání odehrají kyjovští junioři na domácí palubovce 21.12.2010 v 17:00 proti hochům ze Zlína. Jelikož se bude jednat o velmi důležité utkání přijďte kyjovské U18 do haly povzbudit.