Historie‎ > ‎sezona 2010/2011‎ > ‎U18 Junioři‎ > ‎NOVINKY‎ > ‎

Skončila základní část ligy U18, kyjovští junioři budou hrát ve skupině o 8.až 11.místo

přidáno: 13. 3. 2011 0:34, autor: Miloš Machalínek   [ aktualizováno 13. 3. 2011 0:38 ]
    O víkendu 5.-6.3.2011 odehráli kyjovští junioři poslední dvě utkání základní části ligy U18, skupiny B v Karviné a Havířově. Střed tabulky byl před těmito zápasy tak zamotaný, že každý zápas měl velký význam pro konečné umístění. Ve čtvrtek 3.3.2011 kyjovští mládenci úspěšně absolvovali dohrávku v Hradci Králové a domácí Sokoli porazili po dobrém výkonu 67:58 po čtvrtinách 17:19, 36:31 a 51:42 a na sever Moravy odjížděli v dobrém rozpoložení. Oběma severomoravským týmům však šlo o co nejlepší nasazení do play-off, proto se očekávaly těžké utkání. V sobotním utkání proti hochům Karviné však již od první minuty bylo jasné, že na domácí tým kyjovští chlapci nemají. Naši hoši hráli ustrašeně bez důrazné obrany a skóre rychle narůstalo v soupeřův prospěch. Hra se vyrovnala až po první polovině utkání, kterou jsme prohráli 21:51, o osudu zápasu již bylo rozhodnuto, když domácí již nehráli svoji agresivní hru. Utkání jsme nakonec prohráli 68:93 po čtvrtinách 7:18, 21:51 a 41:70. V nedělním utkání proti Havířovu jsme stále ještě byli ve hře o postup do play-off a to při vítězství nad ambiciózním soupeřem. Utkání jsme začali úplně jinak než to sobotní, ale i tak nám domácí odskočili po první čtvrtce o 10 bodů, ve druhé čtvrtce jsme již soupeři ukázali, že to utkání pro ně nebude vůbec jednoduché. I když v polovině zápasu jsme stále prohrávali o 10 bodů, dostali jsme se v průběhu třetí části na rozdíl jednoho bodu. Závěrečnou část jsme však nezvládli ani po stránce taktické a hlavně pak psychické. Celý kyjovský tým silně znervózněl, hochům se rozklepali ruce a přestali dávat koše s velmi lehkých pozic, přestala se dařit i střelba trestných hodů. Domácí nakonec za vydatného povzbuzování hlavně přespolního publika dotáhli utkání v nervózním závěru do vítězného konce 70:62 po čtvrtinách 22:12, 40:30 a 50:49, čímž si zajistili třetí místo ve skupině B. Na kyjovské juniory pak zůstala osmá příčka, jedno vítězství od play-off. Kyjovští si zasloužili utkání vyhrát, bohužel nedokázali je rozhodnout ve třetí části, ve čtvrté již neměli hlavně psychických sil. Zbytečnou kaňkou na dobrém utkání byla závěrečná nedisciplinovanost týmu, z čehož vyplynula i diskvalifikační chyba pro hráče s následným patřičným finančním oceněním ČBF. Bohužel o právo bojovat v play-off se kyjovští junioři připravili již během sezóny, když několik velmi dobře rozjetých utkání v závěru nezvládli.
    Co kyjovské hochy ve skupině o 8. až 11.místo čeká dále? Ve skupině se započítávají všechna předchozí utkání a pokračuje se systémem každý s každým doma a venku. Prvního soupeře čekají kyjovští na domácí palubovce 19.3.2011 v 16:30, a to hochy SBC Valašské Meziříčí. Se stejným soupeřem se utkají v neděli 20.3.2011 ve Valašském Meziříčí. O prvním dubnovém víkendu (2.-3.4.2011) přijedou do Kyjova hoši Sokola Hradec Králové a Žďasu Žďár nad Sázavou. Na jejich palubovku se kyjovští junioři vypraví 16. a 17.4.2011.