U14 11/12 Novinky

KYBAFEST 2012 - hodnocení zápasů

přidáno: 29. 4. 2012 7:47, autor: Radim Mezihorák

Kyjov – Brandýs (78:41)

Do prvního utkání na turnaji jsme šli naplno, protože jsme chtěli od první chvíle hrát o medaile. První minuty tomu moc nenasvědčovaly. Rychlé vedení Brandýse nás zaskočilo, ale po time-outu jsme se probudili a začali hrát basketbal. Úvodní čtvrtina skončila vyrovnaně. Druhá pětka mile překvapila a zápas téměř rozhodla. V druhé polovině utkání se točili už jen hráči mladší (99 a 00), aby si klíčoví hráči odpočinuli na sobotní vyrovnané zápasy.

Klady – mladší hráči dokázali hrát bez opor

Zápory – špatný vstup do úvodu utkání

Kyjov – Hradec Králové (48:62)

Čekalo se vyrovnané utkání a proto jsme se před zápasem důkladně rozcvičili a sebevědomě nastoupili. Hradec si od začátku dělal mírný náskok. Nebyli jsme si schopní přihrát, minižákovské chyby nás trestaly jednoduchým zakončením Hradce. V polovině hry jsme prohrávali o 10 bodů a Hradec byl jasně lepší. Ve třetí čtvrtině jsme překvapivě hru srovnali a dokonce jsme se dostali do 6-ti bodového vedení. Přestali jsme dělat hloupé chyby a v útoku jsme hráli trpělivě, s tím že tentokrát Hradec častokrát hloupě fauloval. Poslední čtvrtina se zase otočila a Hradec utkání vyhrál.

Klady – dobrá 3.čtvrtina

Zápory – nespočet chybných přihrávek, které utkání prohrály !!!

Kyjov – Holice (57:48)

Stejně jako proti Hradci jsme očekávali boj. Avšak již od prvních minut jsme si vytvářeli náskok a několika rychlými protiútoky jsme Holice přímo drtili. Do utkání opět nastoupili všichni hráči hodně.

Klady – důrazné obrana klíčového hráče Holic se povedla

Zápory – málo agresivní obrana na rozehrávku Holic

Kyjov – Sparta (60:38)

Boj o finále. Jestli jsme chtěli hrát o první místo, tak jsme museli porazit Spartu o minimálně 10 bodů. Jelikož Sparta porazila Hradec, tak jsme v to moc nedoufali. Avšak utkání se vyvíjelo velice dobře již od prvních minut. Dobrou obranou jsme nedovolili Spartě dát 4 minuty koš. Potom se vzpamatovali, ale stejně jsme první čtvrtinu vyhráli 14:7. Zónový pressing, který na nás Sparta hrála, nám nedělal ani takový problém. Jak na zónpress útočit jsme si zkoušeli již v play-off proti Písku a tak si kluci s touto obranou celkem poradili. I když je pravda, že strach jsem měl, protože neustále driblujeme k postranní čáře a snažíme se hrát na sebe !!! Každopádně potom už hráči Sparty odpadali po fyzické stránce a náskok Kyjova se vyhoupl chvilkami až na 25 bodů.

Klady – slušná obrana (dostali jsem jen 38 bodů),

Zápory – neustálý dribling !!

Kyjov – Hradec Králové – finále (55:56)

Stejně jako na TUBANAKU před sezónou tak i na konci po sezóně hrajeme na domácím turnaji o prvenství. V prvním vzájemném utkání jsme prohráli o 14 bodů a tak sebevědomí Hradce bylo na místě. Chtěli jsme se vyvarovat chybám, které jsme dělali v prvním utkání proti Hradci – špatné přihrávky + zlepšit obranu. Bohužel nám podkošový hráč v první polovině dělal pod košem neustálý problém. Ve třetí čtvrtině, kdy tento hráč nemohl hrát tak jsme hru srovnali a dokonce jsme vedli. Ale poslední čtvrtina se nám opět nepovedla a utkání jsme v koncovce prohráli o jeden bod.

Klady – lepší obrana než v prvním zápase + méně pokažených přihrávek

Zápory – Odstavení hráče na záda !! – Hradec skóroval v obou utkáních hodně po doskoku v druhém, třetím až čtvrtém útoku !!!

Nakonec bereme turnaj jako krásné zakončení téhle sezóny. Odehráli jsme téměř 5 vyrovnaných zápasů a hlavně jsme viděli a po zápase si řekli nedostatky, které nám prohráli zápas. Jde vidět, že po turnaji v Bratislavě jsme trochu víc přitvrdili v obraně a v útoku už si nestěžujeme na žádný faul. Všechny zápasy, které jsme vyhráli, byly důsledkem dobré obrany, na které je potřeba ještě stále pracovat.

Žáci ukončili sezónu domácí prohrou

přidáno: 8. 4. 2012 9:00, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Sokol Písek

61:69 (17:21, 31:41, 45:53)

V domácí odvetě chtěl Kyjov (outsider) svého soupeře co nejvíce potrápit. Písek přijel oslaben o svého rozehrávače, ale za to přijel Pták a Švarc, kteří nám dělali problém. Nám naopak chyběl Janšta, Klimeš, Líčeník !!! První čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu, kde jsme skoro celou dobu vedli a nakonec prohráli o 4 body. Střelci na straně Písku jenom 2, což nasvědčovalo tomu, že za hosty nebude nikdo jiný dávat body. A tak jsme trochu přitlačili a vysunuli obranu avšak stále jsme nedokázali ubránit. V polovině byl stav 31:41 pro hosty. Stále jsme věřili v naše vítězství. V druhé polovině utkání jsme se chvilkami přiblížili i na 6-ti bodový rozdíl, ale Písečtí sršni měli hru pod kontrolou. V posledních minutách, kdy jsme hráli po celým press, tak naši hráči totálně vypustili a vůbec nebránili. Když jsme potřebovali dát rychle koš v útoku, tak jsme naopak hráli dlouho. Neplnili příkazy jak měli a je to škoda. Každopádně jsme ostudu neudělali ba naopak jsme uhráli s loňským mistrem vyrovnaný zápas a zakončili jsme tak letošní soutěžní sezónu. Chtěl bych poděkovat za super atmosféru při zápase, na který si našlo cestu okolo 40 fanoušků, což je na žákovský basketbal nezvyklé. Nakonec jsme v tabulce obsadili 7.-10. místo v České republice a za sebou nechali velké basketbalové města jakými je např. USK Praha, Hradec Králové, Olomouc, Opava, NH Ostrava, Nový Jičín, Vysočina a další.

-         sraz v 7:45 hod na stadionu

-         (pokud se nebudou moct kluci dostavit včas, prosím zavolejte do 07:30)

Příjezd : předpokládaný příjezd v sobotu 7.4. bude upřesněn při odjezdu

( pokud přijedeme dříve, tak dáme vědět )

Stravování :  Plná penze

Vzít s sebou :

-     teplejší pyžamo, 2 ručníky, hygienické potřeby, přezůvky

-         mikina, tepláky, tričko, spodní prádlo, ponožky.

-         Tělocvična - zelený a žlutý dres, boty na basket,ponožky na sport, teplákovku, vlastní balón není třeba

-         Jiné   sirup (v plastové láhvi), cestovní tašku a malý batoh, kapesníky, deštník, igelitové sáčky na použité prádlo.

-         LÉKY , KOPII KARTIČKY ZDRAVOTNÍ POJIŠTOVNY.

TH: 23/16

Ve čtvrtek 15.3. disciplinární komise v Praze rozhodla o našem postupu do play-off a přímém postupu do ligy U15, kterou budeme hrát nadcházející sezónu. Takže s velkou chutí dál bojovat o MČR jsme v sobotu odjížděli do Jižních Čech. Ochozy se začaly celkem rychle plnit a atmosféra v hale byla perfektní. Tým z Písku jsme znali pouze ze statistik a také jsme si byli vědomi toho, že Písek 98 vyhrál loňské MČR. Takže nás opravdu čekal silný soupeř.

Začátek utkání byl nervózní z obou stran a jak hráči Písku tak Kyjova nebyli ve svých šancích stoprocentní. Naše kluky zarazil ZÓNOVÝ PRESSING !!! na který jsme letos ještě nenarazili. Samozřejmě naši kluci ani po time-outu nebyli schopni přejít přes půlku, ale postupně jsme redukovali dribling a dostávali jsme se stále častěji až téměř do koše. První polovina nasvědčovala vysoké prohře – skóre 58:23 pro domácí.

Celý poločas byla z mé strany pouze teorie, teorie, teorie !!! A výsledek ?? Senzační !! Písek na nás opět postavil zónový press, ale teď už kluci věděli co mají dělat. Během 3 minut jsme vedli 10:3. Kluci se začali hecovat a už to nebyla ta košíková z první poločasu – už to byl basketball !!! Ve třetí čtvrtině jsme dokázali dát Písku 29 bodů a kdybychom ještě víc bránili tak bychom snad mohli hru i vyrovnat. Poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhráli a to skoro pořád na nás Písek hrál zónpress. Jediným lékem proti zónovému pressingu, jediným lékem k lepší hře, jediným lékem k rychlému protiútoku byl ZÁKAZ DRIBLINGU !!! Kluci, trenéři i diváci si basket užívali naplno. Konečný výsledek o 33 bodů nás těšil. I šestky v poměru 23/16 byly uspokojivé. Tahouny celého týmu byli Čada-Brychta-Strýček-Chludil- Janšta. Ovšem do celého utkání nastoupila i lavička, která dostala dost času na to, aby se předvedli co nejvíc. Kvalita jihočeských rozhodčích byla špatná. Naštěstí z toho byli škodní jak domácí tak hosté.

82:63 (21:14, 35:25, 55:41)

Body: Čada 20, Chludil a Strýček 12, Janšta 9, Brychta 5, Klimeš 4, Tvarog 1

TH: 15/6

Nedělní utkání začínalo neobvykle již v 8:15. Do tohoto utkání jsme šli sebevědomě, protože jsme v sobotním duelu zjistili, že se dá hrát vyrovnaná bitva i s mistrem ligy. První dvě pětky jsem nechal jako v sobotním zápase. První čtvrtina začala stejně jako v sobotu ospale. Nikdo nechtěl udělat pohyb navíc. V úvodu byli Písečáci ospalejší. Dokonce jsme se dostali do mírného vedení, které však po chvilce přebralo družstvo z Písku. V první čtvrtině domácí opět postavili Zónový pressing, ale my už věděli jak na něj, tak jsme ho celkem překonávali. Na konci čtvrtiny nám domácí trochu bodově odskočili, ale určitě to byl lepší začátek jak v sobotu. I rozhodčí v úvodu neudělali snad jedinou chybu. V druhé čtvrtině se nikomu nechtělo dávat koše. Byly tam zbytečné ztráty, neproměněné dvojtakty z jasných pozic. Naštěstí po nás Písek opakoval a v poločase svítilo na ukazateli skóre 35:25 pro domácí. Pro nás vynikající výsledek s týmem, který je papírově o třídu výš. Sice stále hratelný výsledek poločasu, ale tento náskok si domácí stále zvětšovali až na konečných 19 bodů. Výsledek 82:63 byl pro nás perfektním a hlavně to byl velice dobrý zápas na úrovni TOP10 v U14. Ovšem rozhodčí se sice blýskli v úvodu, ale celou druhou polovinu nepískli nic. A když pískli, tak se jim vysmálo všech 30 diváků v hale. Kvalita jihočeských rozhodčích je podle mě asi nejhorší ze všech těch měst a krajů, kde jsme letos hráli. Nejužitečnějším hráčem byl Roman Čada.

Po těchto dvou zápasech sice s Pískem prohráváme 0:2 na zápasy, ale to ještě náš soupeř nehrál v Kyjově, kde doufám bude super atmosféra a to :

v   sobotu     31.3.      16:00

po případném sobotním vítězství Kyjova se bude hrát :

v    neděli      1.4.       10:00

Přijďte podpořit naše U14 v boji o MČR !!!

Utkání o play-off se nepovedly! Nevadí, budeme makat dál …

přidáno: 11. 3. 2012 13:42, autor: Radim Mezihorák

Sokol Hradec Králové – Jiskra Kyjov

98:54  (10:15, 36:18, 72:37)

První čtvrtina se našim borcům povedla velice dobře – 15:10 pro nás. Kluci pracovali dobře v obraně i v útoku. Druhá pětka kompletně zklamala. Chvilkami jsme nebyli schopní přejet přes polovinu hřiště. V poločase to bylo o 18 bodů, což stále není prohraný zápas a tak jsme šli do druhého poločasu se zvednutou hlavou. Třetí čtvrtina pro nás bodově byla sice nejlepší (19 b.), ale soupeř nás přestřílel téměř o 20 bodů. Na konci třetí čtvrtiny a takřka celou poslední čtvrtinu dohráli kluci ročníku 99 a 00. Tito mladí hráči odehráli slušný konec na to, že jsme prohrávali o tolik bodů. Nejlepším hráčem byl Strýček. Jedinou světlou stránkou utkání byly TH – 16/12.

BVK Holice – Jiskra Kyjov

98(97):54 (23:12, 42:27, 61:46)

Důležitost tohoto utkání byla na místě. My jsme potřebovali vyhrát a kluci to dobře věděli. Nejužitečnější hráč ze sobotního utkání se trápil nevolností a do utkání s Holicemi vůbec nenastoupil. Začátek první čtvrtiny byl katastrofální – 16:0 po 5-ti minutách pro domácí. Naši totálně vypnuli a nebyli schopni vůbec ničeho. Nakonec skončila čtvrtina 23:12 což nebylo tak hrozné. Druhá pětka nezahrála o nic lépe a tak skóre mohlo narůstat jenom pro domácí.  V poločase svítilo na tabuli skóre 42:27 pro domácí. Třetí čtvrtina skončila nerozhodně 19:19 a do poslední čtvrtiny se šlo s rozdílem 15-ti bodů. Začátek čtvrtiny se opět nepovedl a tak se na hřiště dostali opět mladší hráči. To jsem nemohl tušit, že Holice s takovým náskokem na nás budou hrát pressovou obranu – nevěděl jsem, že toto utkání může ještě ovlivnit postupové pozice mezi Hradcem a Holicemi. Nakonec utkání skončilo rozdílem 97:54 – tedy alespoň tento výsledek svítil na tabuli. Výsledek 97:54 znamenal postup Hradce. Avšak rozhodčí při kontrolování zápisu našel chybu v počtu bodů Holic a nakonec zápis přepsal s výsledkem 98:54 což znamenalo, že postupují Holice. Hradci se toto rozhodnutí nelíbilo a poslal námitku na STK ČBF, že se manipulovalo se zápisem po utkání a to ještě byla v zápise výrazná chyba, kde hráč Holic nastoupil ve všech prvních třech čtvrtinách což pravidla nepovolují. STK bude řešit tuhle situaci ve čtvrtek 15.3. a poté se rozhodne, zda postoupí Hradec, Holice nebo Kyjov. Tým který postoupí do play-off narazí na Písek a bude mít zaručenou účast v lize U15 příští sezónu.

Žáci U14 oceněni v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2011

přidáno: 23. 2. 2012 6:19, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 23. 2. 2012 6:21 ]

Nadějný Kyjovský tým žáků U14 byl ve středu 22.února oceněn v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu za rok 2011. Pod vedením trenérů Mezihoráka a Ingra se žáci dostavili pro ocenění do Veselí nad Moravou, kde se sjelo velké množství nadějných a úspěšných sportovců z celého okresu. V naší kategorii, kolektiv roku, se družstva oceňovaly bez umístění. Kyjovští kluci si ocenění určitě zaslouží, protože stihli v roce 2011 skončit na 2.místě v OP starších minižáků. Na mezinárodním turnaji TUBANAK v Kyjově získali také 2.místo. Postoupili do celostátní ligy U14, kde v základní části obsadili 3.místo a ještě před koncem roku stačili postoupit do extraligy (16 nejlepších týmů), kde si drží pěkné 9-10.místo.

Veškerá ocenění v anketě kolektiv mládeže:

Starší žáci Jiskra Kyjov (basketbal)

Štafeta dorostu AK Hodonín 4×400 metrů (atletika)
Družstvo dorostenců AK Hodonín (atletika)
Kadeti Sokola Hodonín (řeckořímský zápas)
Starší žákyně HK Veselí nad Moravou (házená)

Zleva: Řezník D., Chludil F., Brychta J., Šuráň M.

trenér Radim Mezihorák

První domácí utkání v extralize úspěšné

přidáno: 15. 2. 2012 5:16, autor: Radim Mezihorák

Aneb nevzdávej žádný zápas a hrej naplno až do konce !!!

Jiskra Kyjov – Hradec Králové

73:57 (18:12, 35:40, 56:52)

Naše první domácí extraligové utkání se odehrálo neobvykle již v pátek navečer. Se soupeřem jsme se potkali už na TUBANAKU, kde jsme vyhráli v utkání o finále. Ovšem zápasy turnajové a soutěžní jsou úplně o ničem jiném. Každopádně jsme čekali vyrovnanou partii. První čtvrtina byla vyrovnaná – to že jsme vedli o 6 bodů bylo jen tím, že jsme měli více štěstí v zakončení. Jako obvykle jsme museli mít jednu čtvrtinu katastrofální – tak se dá nazvat ta druhá čtvrtina. Prohráli jsme ji rozdílem 9 bodů (17:28). Nejvíc nám dělali potíž hráči Mráz a Vlach, s čímž jsme počítali. V polovině hry jsme prohrávali rozdílem 5 bodů, což v basketbale není takřka žádný náskok. Ve třetí čtvrtině jsme nastoupili v nejsilnější sestavě a soupeř byl hodně zaskočený. Hráči Hradce dělali jednoduché chyby, z kterých jsme čerpali. V útoku jsme si dělali dobré pozice a konečně se začal projevovat rychlý protiútok, který je neustálým tématem našich tréninků. V poslední čtvrtině již hráči Hradce odpadli po fyzické stránce a my jsme si vychutnávali poslední minuty našeho prvního vítězného utkání v extralize. Druhá polovina byla bodově pro nás dobrá i z hlediska obdržených košů – 38:17 pro nás. Trestné hody na 50-ti procentech jsou taky pozitivní. Pětice hráčů – Strýček-Chludil-Čada-Líčeník-Janšta odehrála dobrou hru. Dobrý výkon předvedli také Brychta a Prokeš.

Jiskra Kyjov – BK Holice

63:58 (6:15, 16:33, 33:42)

Holice byly pro nás neznámým soupeřem a podle jejich statistik to měl být silný soupeř jako Hradec Králové. První čtvrtina nedopadla nejlíp – problémy dělal hlavně podkošový hráč Holic – Horký, který měl na konci zápasu na kontě 29 bodů (polovina všech bodů Holic). Ale i ve druhé čtvrtině jsme se dost natrápili. V útoku jsme nemohli dát koš, byly tam nepřesné přihrávky, nedůsledné zakončení a zbytečné chyby, které vedly k rychlým protiútokům hostů. Za polovinu hry jsme dali pouze 16 bodů, což byla jasně nejhorší čtvrtina v letošní sezóně. Dokonce v Pardubicích jsme dali více bodů. V poločase jako kdyby nás osvítilo – v šatně jsme si řekli, že zápas otočíme, že už nebudeme dělat blbé chyby. Sebevědomě jsme vyběhli na hřiště s tím, že dneska vyhrajeme. Z kluků šla cítit bojovná nálada, kterou přenesli i do hry. U všech míčů jsme byli první. Konečně jsme se nebáli najet do koše na faul. Zahráli jsme nespočet rychlých protiútoků, ALE všechno vycházelo z obrany !!! Třetí čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem třídy 17:9. a soupeři jsme se přiblížili na rozdíl 9-ti bodů. Diváci nás hnali a kluci už nepřemýšleli nad ničím jiným než nad výhrou. Během 4 minut jsme se dotáhli na rozdíl jediného koše a náskok (někdy až 20-ti bodový) byl smazán. Hráč Horký již v průběhu třetí čtvrtiny musel střídat, protože byl vysílen a ve čtvrté čtvrtině už neměl žádnou sílu. Agresivní obranou jsme získávali míče a jednoduchým zakončením jsme se dostali do vedení. Závěr utkání byl o šestkách, které jsme proměnili a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Takové utkání se stane párkrát za život a jsem rád, že se povedlo zrovna v tomto důležitém zápase o postup do křížového semifinále o MČR. Trestné hody byly opět nad 50% což je dobré. Pětice Chludil-Čada-Strýček-Janšta-Líčeník opět nezklamala.

Díky za krásný basketbalový víkend všem fanouškům a hráčům !!!

Další domácí utkání hrajeme již v pátek 17.2. v 18:45 proti Pardubicím a 18.2. v 17:00 proti Brnu.

Úvod extraligy U14 se Kyjovjákům nevydařil

přidáno: 29. 1. 2012 8:04, autor: Radim Mezihorák

BŠM Brno – Jiskra Kyjov

82:55  (23:11, 48:24, 67:41)

Naše první utkání v extralize se konalo neobvykle v pátek na půdě pro nás již známého celku z Brna – BŠM. Tyto kluky moc dobře známe – jsou doplnění velice dobrými hráči z JBC Brno a BBK Blanska. Tedy proti nám nastoupil výběr Brna. Náš cíl byl jasný – potrápit soupeře s možným ziskem 2 bodů. Utkání se nevyvíjelo moc dobře pro nás. Špatnýma přihrávka a nedisciplinovanou obranou jsme se dostali do role prohrávajícího během několika minut. Rázným odstupováním v obraně nám Brno dělalo velký problém a nutilo nás hodně střílet z perimetru. Když už se nám povedlo dostat pod koš soupeře tak se nám nepovedlo zakončit – hodně tomu pomohli rozhodčí. Brňané si hlídali náskok,který navyšovali až do konce utkání. V domácím utkání jim máme co oplácet.

BK Pardubice – Jiskra Kyjov

108:49  (34:10, 56:25, 89:37)

Do Pardubic jsme odjížděli získat nové zkušenosti a potrápit vícemistry republiky v naší kategorii. Utkání bylo jasné již od první čtvrtiny, která skončila rozdílem 24 bodů. Největší problém nám dělal hlavně podkošový Lángšádl z Pardubic, s kterým si neporadil ani náš Chludil. Hráči z Pardubic nám v útoku nedovolovali pohyb s míčem. V útoku si vypracovali vždy dobrou pozici, z které bylo dát koš jednoduché. Naši hráči však utkání nevzdávali ani po polovině hry, kdy soupeř vedl již o 31 bodů. Zejména potom začátek čtvrté čtvrtiny byl velice příjemný, kdy jsme vedli 11:3. Kluci v tento moment vůbec nesledovali skóre a poslouchali pokyny trenéra. Takřka rychlými protiútoky jsme v úvodu poslední čtvrtiny znechutili hru domácím. Pardubice jsou určitě jasným kandidátem na titul v letošní lize U14, ale určitě je budeme chtít doma potrápit. Nejužitečnějším hráčem byl Čada.

Přijďte podpořit naše hráče v nejdůležitějších zápasech sezóny o postup do křížového semifinále.

Pátek 3.2.      18:45       Kyjov – Hradec Králové

Sobota 4.2.    12:00       Kyjov - Holice

U14 si z Hané vezou 4 body (poslední zápasy zákl. části)

přidáno: 21. 1. 2012 13:20, autor: Radim Mezihorák

SK UP BCM Olomouc – Jiskra Kyjov

53:66  (19:8, 29:27, 42:50)

Do Olomouce jsme odjížděli pouze v ,,Kyjovské sestavě“ – chyběli nám kluci ze Zlína. Ale i tak jsme počítali s tím, že to bude souboj Davida s Goliášem. Ovšem outsider tohoto utkání Olomouc byla v plné sestavě a na domácí palubovce chtěla předvést dobrý výkon. V první čtvrtině jsme sice rychle vedli, ale vedení jsme hned ztratili a Olomouc si vytvářela poněkud rychle náskok. Naši hráči na palubovce i na lavičce z toho byli celkem zaskočení. V první čtvrtině nás přehráli rozdílem třídy – nebyli jsme schopni dát rozumnou přihrávku a nikdo neměl zájem najet do koše. V obraně chyběla spolupráce. Po první čtvrtině svítilo na tabuli hrozivé skóre 19:8 pro domácí. Druhá pětka Líčeník-Čada-Koksa-Klimeš-Řezník nastoupila do zápasu lépe a hrála jako tým. I v obraně byli světlé momenty. Tahle druhá pětka utkání vyrovnala s tím, že jsme v polovině prohrávali o jeden jediný koš. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli takřka rozdílem 10-ti bodů. V každém případě to byl náš nejhorší začátek utkání v letošní sezóně. Třetí čtvrtinu jsme opět vyhráli rozdílem 10-ti bodů – takže jsme se dostali do dvojciferného vedení, avšak hráči z Olomouce nám pořád dýchali na záda. Čtvrtou čtvrtinu jsme si tak nějak uhlídali a byli jsme rádi, že jsme odjeli s vítězstvím. Nejhorší v dnešním utkání byla obrana a silné podcenění soupeře. Každopádně doufám, že jsme si nejhorší zápas v sezóně odbyli a teď už se bude jenom dařit. Nejužitečnějším hráčem byl Filip Chludil.

BK Prostějov – Jiskra Kyjov

67:70  (12:13, 29:33, 46:51)

Utkání v Prostějově mělo rozhodnout o finální umístění ve skupině D na 3.místě. Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché, ale šli jsme do něj s odhodláním vyhrát. Bohužel chyběl Líčeník a Janšta. Jasná taktika před utkáním – zaměřit se na obranu klíčového hráče Váňu. Tuto práci dobře plnil Filip Chludil ve všech třech čtvrtinách a Váňa dal ,,pouze“ 21 bodů. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, místy jsme se dostali do většího vedení, které jsme vždy ztratili. V první polovině hráči Prostějova těžili z chyb rozhodčích, kteří jim odpouštěli kroky. Každý druhý koš byl po krocích !!! V polovině zápasu jsme jim vysvětlili co kroky jsou a co ne a konečně je začali v druhé polovině pískat. Bohužel se asi moc zaměřovali na kroky a přestali pískat fauly. Bohužel jsme tedy byli v menší nevýhodě, ale nakonec jsme chytrou hrou a s trochou štěstí dovedli utkání do vítězného konce. Nejlepším střelcem byl Čada a nejužitečnějším hráčem Chludil.

Mladší žáci U14 v extralize

O velký úspěch se postarali o třetím adventním víkendu mladší žáci U14, kteří zdolali v sobotním utkání NH Ostravu (83:61) a zajistili si tak postup do extraligy U14, která se odehraje v jarní části sezóny. Jedná se o nový systém u žákovských soutěží, kde první 4 týmy ve všech skupinách postoupí mezi 16 nejlepších a vytvoří extraligu. Hráči Kyjova tak přepsali dějiny Kyjovského basketbalu a jako první chlapecký tým odehrají extraligu.

Jiskra Kyjov – NH Ostrava

83:61 (16:12, 52:23, 65:39)

Zápas o všechno – zápas o extraligu. V prvním utkání na NH Ostravě jsme vyhráli o 12. b. takže jsme do utkání nastoupili, jako proti zcela vyrovnanému týmu. Naši hráči byli neuvěřitelně vyhecovaní a před začátkem utkání si vůbec nepřipustili, že bychom mohli prohrát. V první čtvrtině jsme byli trochu nervózní. Nechtěli jsme nic pokazit a báli jsme se najíždět. NHáčko mělo v první čtvrtiny takřka dva střelce – Drobný a Hošek. Do druhé čtvrtiny už nastoupil jenom Drobný a tím začala střílecí dekáda Kyjova. Během 5 minut jsme dali 16 bodů a soupeři jsme nic nedovolili. Naši hráči plnili všechny pokyny trenéra a burcovalo je velké množství fanoušků. Druhá čtvrtina skončila rozdílem 25 bodů a po polovině utkání to bylo 52:23. Na začátku 3.čtvrtiny nás soupeř ještě trochu poškádlil, ale po time-outu jsme se opět rozjeli a utkání jsme si hlídali. Už to chvilkami bylo i o 32 bodů, ale nakonec si u nás zahráli i mladší hráči – výsledné skóre 83:61 pro nás. Nejužitečnějšími hráči byli Janšta Petr a Líčeník Libor.

Tímto utkáním jsme si zajistili extraligu – tedy jsme postoupili mezi 16 nejlepších týmu v ČR.

Jiskra Kyjov – BK Snakes Ostrava

67:75 (14:25, 35:43, 49:61)

Na třetí adventní neděli jsme na domácí palubovce přivítali Snakesy. Utkání v Ostravě jsme prohráli o 40 bodů a nikdo nečekal, že bychom měli teď hrát vyrovnanou partii nebo nedej bože vyhrát. Ovšem naši hráči byli po sobotním utkání tak našťavení, že chtěli soupeře porazit. První čtvrtina byla špatná v obraně – dostali jsme hodně bodů (25b.) a rozehrávač soupeře Bukovjan byl tím tahounem, který nám dělal nejvíce problémů. Po první čtvrtiny jsme prohrávali už dvojciferným rozdílem, ale kluci to stále nevzdávali. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a drželi jsme tempo a rozdíl bodů byl stále 10 bodů. Konec čtvrtiny se nám povedl a přiblížili jsme se k soupeři na 8 bodový rozdíl. Začátek 3.čtvrtiny byl opět Kyjovský – rozdíl ve skóre pouze jeden koš. Po time-outu hostí se hráči Snakesu opět vzchopili a navýšili tak opět 10-ti bodový náskok. Ve čtvrté čtvrtině to bylo o štěstí. Oba týmy hráli s tou nejsilnější sestavou a šlo o to, kdo udělá více chyb. My jsme bohužel byli ti nešťastní a utkání tak vyhráli hosté o 8 bodů. V tomto utkání jsme dokázali 2 čtvrtiny vyhrát a odehrát slušný zápas na úrovni. I když jsme prohráli tak to byl jeden z nejlepších zápasů letošní podzimní sezóny Kyjova. Nejužitečnějším hráčem byl Roman Čada. Mrzí mě trestné hody – kdybychom je dali – vyhráli bychom – 22/6 !!!

Chtěl bych moc poděkovat všem fanouškům, kteří v sobotu tak i v neděli předvedli nejlepší atmosféru v letošní sezóně při zápasech U14. Dííky !!