KYBAFEST 2012 - hodnocení zápasů

přidáno: 29. 4. 2012 7:47, autor: Radim Mezihorák

Kyjov – Brandýs (78:41)

Do prvního utkání na turnaji jsme šli naplno, protože jsme chtěli od první chvíle hrát o medaile. První minuty tomu moc nenasvědčovaly. Rychlé vedení Brandýse nás zaskočilo, ale po time-outu jsme se probudili a začali hrát basketbal. Úvodní čtvrtina skončila vyrovnaně. Druhá pětka mile překvapila a zápas téměř rozhodla. V druhé polovině utkání se točili už jen hráči mladší (99 a 00), aby si klíčoví hráči odpočinuli na sobotní vyrovnané zápasy.

Klady – mladší hráči dokázali hrát bez opor

Zápory – špatný vstup do úvodu utkání

Kyjov – Hradec Králové (48:62)

Čekalo se vyrovnané utkání a proto jsme se před zápasem důkladně rozcvičili a sebevědomě nastoupili. Hradec si od začátku dělal mírný náskok. Nebyli jsme si schopní přihrát, minižákovské chyby nás trestaly jednoduchým zakončením Hradce. V polovině hry jsme prohrávali o 10 bodů a Hradec byl jasně lepší. Ve třetí čtvrtině jsme překvapivě hru srovnali a dokonce jsme se dostali do 6-ti bodového vedení. Přestali jsme dělat hloupé chyby a v útoku jsme hráli trpělivě, s tím že tentokrát Hradec častokrát hloupě fauloval. Poslední čtvrtina se zase otočila a Hradec utkání vyhrál.

Klady – dobrá 3.čtvrtina

Zápory – nespočet chybných přihrávek, které utkání prohrály !!!

Kyjov – Holice (57:48)

Stejně jako proti Hradci jsme očekávali boj. Avšak již od prvních minut jsme si vytvářeli náskok a několika rychlými protiútoky jsme Holice přímo drtili. Do utkání opět nastoupili všichni hráči hodně.

Klady – důrazné obrana klíčového hráče Holic se povedla

Zápory – málo agresivní obrana na rozehrávku Holic

Kyjov – Sparta (60:38)

Boj o finále. Jestli jsme chtěli hrát o první místo, tak jsme museli porazit Spartu o minimálně 10 bodů. Jelikož Sparta porazila Hradec, tak jsme v to moc nedoufali. Avšak utkání se vyvíjelo velice dobře již od prvních minut. Dobrou obranou jsme nedovolili Spartě dát 4 minuty koš. Potom se vzpamatovali, ale stejně jsme první čtvrtinu vyhráli 14:7. Zónový pressing, který na nás Sparta hrála, nám nedělal ani takový problém. Jak na zónpress útočit jsme si zkoušeli již v play-off proti Písku a tak si kluci s touto obranou celkem poradili. I když je pravda, že strach jsem měl, protože neustále driblujeme k postranní čáře a snažíme se hrát na sebe !!! Každopádně potom už hráči Sparty odpadali po fyzické stránce a náskok Kyjova se vyhoupl chvilkami až na 25 bodů.

Klady – slušná obrana (dostali jsem jen 38 bodů),

Zápory – neustálý dribling !!

Kyjov – Hradec Králové – finále (55:56)

Stejně jako na TUBANAKU před sezónou tak i na konci po sezóně hrajeme na domácím turnaji o prvenství. V prvním vzájemném utkání jsme prohráli o 14 bodů a tak sebevědomí Hradce bylo na místě. Chtěli jsme se vyvarovat chybám, které jsme dělali v prvním utkání proti Hradci – špatné přihrávky + zlepšit obranu. Bohužel nám podkošový hráč v první polovině dělal pod košem neustálý problém. Ve třetí čtvrtině, kdy tento hráč nemohl hrát tak jsme hru srovnali a dokonce jsme vedli. Ale poslední čtvrtina se nám opět nepovedla a utkání jsme v koncovce prohráli o jeden bod.

Klady – lepší obrana než v prvním zápase + méně pokažených přihrávek

Zápory – Odstavení hráče na záda !! – Hradec skóroval v obou utkáních hodně po doskoku v druhém, třetím až čtvrtém útoku !!!

Nakonec bereme turnaj jako krásné zakončení téhle sezóny. Odehráli jsme téměř 5 vyrovnaných zápasů a hlavně jsme viděli a po zápase si řekli nedostatky, které nám prohráli zápas. Jde vidět, že po turnaji v Bratislavě jsme trochu víc přitvrdili v obraně a v útoku už si nestěžujeme na žádný faul. Všechny zápasy, které jsme vyhráli, byly důsledkem dobré obrany, na které je potřeba ještě stále pracovat.