Kyjov po prvních dvou kolech prohrává 0:2

přidáno: 21. 3. 2012 5:13, autor: Radim Mezihorák

Sokol Písek – Jiskra Kyjov

104:71  (30:15, 58:23, 87:52)

Body: Čada 21, Strýček 17, Chludil 13, Brychta 11, Janšta 10, Klimeš 1,
TH: 23/16

Ve čtvrtek 15.3. disciplinární komise v Praze rozhodla o našem postupu do play-off a přímém postupu do ligy U15, kterou budeme hrát nadcházející sezónu. Takže s velkou chutí dál bojovat o MČR jsme v sobotu odjížděli do Jižních Čech. Ochozy se začaly celkem rychle plnit a atmosféra v hale byla perfektní. Tým z Písku jsme znali pouze ze statistik a také jsme si byli vědomi toho, že Písek 98 vyhrál loňské MČR. Takže nás opravdu čekal silný soupeř.

Začátek utkání byl nervózní z obou stran a jak hráči Písku tak Kyjova nebyli ve svých šancích stoprocentní. Naše kluky zarazil ZÓNOVÝ PRESSING !!! na který jsme letos ještě nenarazili. Samozřejmě naši kluci ani po time-outu nebyli schopni přejít přes půlku, ale postupně jsme redukovali dribling a dostávali jsme se stále častěji až téměř do koše. První polovina nasvědčovala vysoké prohře – skóre 58:23 pro domácí.

Celý poločas byla z mé strany pouze teorie, teorie, teorie !!! A výsledek ?? Senzační !! Písek na nás opět postavil zónový press, ale teď už kluci věděli co mají dělat. Během 3 minut jsme vedli 10:3. Kluci se začali hecovat a už to nebyla ta košíková z první poločasu – už to byl basketball !!! Ve třetí čtvrtině jsme dokázali dát Písku 29 bodů a kdybychom ještě víc bránili tak bychom snad mohli hru i vyrovnat. Poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhráli a to skoro pořád na nás Písek hrál zónpress. Jediným lékem proti zónovému pressingu, jediným lékem k lepší hře, jediným lékem k rychlému protiútoku byl ZÁKAZ DRIBLINGU !!! Kluci, trenéři i diváci si basket užívali naplno. Konečný výsledek o 33 bodů nás těšil. I šestky v poměru 23/16 byly uspokojivé. Tahouny celého týmu byli Čada-Brychta-Strýček-Chludil- Janšta. Ovšem do celého utkání nastoupila i lavička, která dostala dost času na to, aby se předvedli co nejvíc. Kvalita jihočeských rozhodčích byla špatná. Naštěstí z toho byli škodní jak domácí tak hosté.

82:63 (21:14, 35:25, 55:41)

Body: Čada 20, Chludil a Strýček 12, Janšta 9, Brychta 5, Klimeš 4, Tvarog 1

TH: 15/6

Nedělní utkání začínalo neobvykle již v 8:15. Do tohoto utkání jsme šli sebevědomě, protože jsme v sobotním duelu zjistili, že se dá hrát vyrovnaná bitva i s mistrem ligy. První dvě pětky jsem nechal jako v sobotním zápase. První čtvrtina začala stejně jako v sobotu ospale. Nikdo nechtěl udělat pohyb navíc. V úvodu byli Písečáci ospalejší. Dokonce jsme se dostali do mírného vedení, které však po chvilce přebralo družstvo z Písku. V první čtvrtině domácí opět postavili Zónový pressing, ale my už věděli jak na něj, tak jsme ho celkem překonávali. Na konci čtvrtiny nám domácí trochu bodově odskočili, ale určitě to byl lepší začátek jak v sobotu. I rozhodčí v úvodu neudělali snad jedinou chybu. V druhé čtvrtině se nikomu nechtělo dávat koše. Byly tam zbytečné ztráty, neproměněné dvojtakty z jasných pozic. Naštěstí po nás Písek opakoval a v poločase svítilo na ukazateli skóre 35:25 pro domácí. Pro nás vynikající výsledek s týmem, který je papírově o třídu výš. Sice stále hratelný výsledek poločasu, ale tento náskok si domácí stále zvětšovali až na konečných 19 bodů. Výsledek 82:63 byl pro nás perfektním a hlavně to byl velice dobrý zápas na úrovni TOP10 v U14. Ovšem rozhodčí se sice blýskli v úvodu, ale celou druhou polovinu nepískli nic. A když pískli, tak se jim vysmálo všech 30 diváků v hale. Kvalita jihočeských rozhodčích je podle mě asi nejhorší ze všech těch měst a krajů, kde jsme letos hráli. Nejužitečnějším hráčem byl Roman Čada.

Po těchto dvou zápasech sice s Pískem prohráváme 0:2 na zápasy, ale to ještě náš soupeř nehrál v Kyjově, kde doufám bude super atmosféra a to :

v   sobotu     31.3.      16:00