Mladší žáci U14 v extralize

přidáno: 17. 12. 2011 5:17, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 17. 12. 2011 5:18 ]

O velký úspěch se postarali o třetím adventním víkendu mladší žáci U14, kteří zdolali v sobotním utkání NH Ostravu (83:61) a zajistili si tak postup do extraligy U14, která se odehraje v jarní části sezóny. Jedná se o nový systém u žákovských soutěží, kde první 4 týmy ve všech skupinách postoupí mezi 16 nejlepších a vytvoří extraligu. Hráči Kyjova tak přepsali dějiny Kyjovského basketbalu a jako první chlapecký tým odehrají extraligu.

Jiskra Kyjov – NH Ostrava

83:61 (16:12, 52:23, 65:39)

Zápas o všechno – zápas o extraligu. V prvním utkání na NH Ostravě jsme vyhráli o 12. b. takže jsme do utkání nastoupili, jako proti zcela vyrovnanému týmu. Naši hráči byli neuvěřitelně vyhecovaní a před začátkem utkání si vůbec nepřipustili, že bychom mohli prohrát. V první čtvrtině jsme byli trochu nervózní. Nechtěli jsme nic pokazit a báli jsme se najíždět. NHáčko mělo v první čtvrtiny takřka dva střelce – Drobný a Hošek. Do druhé čtvrtiny už nastoupil jenom Drobný a tím začala střílecí dekáda Kyjova. Během 5 minut jsme dali 16 bodů a soupeři jsme nic nedovolili. Naši hráči plnili všechny pokyny trenéra a burcovalo je velké množství fanoušků. Druhá čtvrtina skončila rozdílem 25 bodů a po polovině utkání to bylo 52:23. Na začátku 3.čtvrtiny nás soupeř ještě trochu poškádlil, ale po time-outu jsme se opět rozjeli a utkání jsme si hlídali. Už to chvilkami bylo i o 32 bodů, ale nakonec si u nás zahráli i mladší hráči – výsledné skóre 83:61 pro nás. Nejužitečnějšími hráči byli Janšta Petr a Líčeník Libor.

Tímto utkáním jsme si zajistili extraligu – tedy jsme postoupili mezi 16 nejlepších týmu v ČR.

Jiskra Kyjov – BK Snakes Ostrava

67:75 (14:25, 35:43, 49:61)

Na třetí adventní neděli jsme na domácí palubovce přivítali Snakesy. Utkání v Ostravě jsme prohráli o 40 bodů a nikdo nečekal, že bychom měli teď hrát vyrovnanou partii nebo nedej bože vyhrát. Ovšem naši hráči byli po sobotním utkání tak našťavení, že chtěli soupeře porazit. První čtvrtina byla špatná v obraně – dostali jsme hodně bodů (25b.) a rozehrávač soupeře Bukovjan byl tím tahounem, který nám dělal nejvíce problémů. Po první čtvrtiny jsme prohrávali už dvojciferným rozdílem, ale kluci to stále nevzdávali. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a drželi jsme tempo a rozdíl bodů byl stále 10 bodů. Konec čtvrtiny se nám povedl a přiblížili jsme se k soupeři na 8 bodový rozdíl. Začátek 3.čtvrtiny byl opět Kyjovský – rozdíl ve skóre pouze jeden koš. Po time-outu hostí se hráči Snakesu opět vzchopili a navýšili tak opět 10-ti bodový náskok. Ve čtvrté čtvrtině to bylo o štěstí. Oba týmy hráli s tou nejsilnější sestavou a šlo o to, kdo udělá více chyb. My jsme bohužel byli ti nešťastní a utkání tak vyhráli hosté o 8 bodů. V tomto utkání jsme dokázali 2 čtvrtiny vyhrát a odehrát slušný zápas na úrovni. I když jsme prohráli tak to byl jeden z nejlepších zápasů letošní podzimní sezóny Kyjova. Nejužitečnějším hráčem byl Roman Čada. Mrzí mě trestné hody – kdybychom je dali – vyhráli bychom – 22/6 !!!

Chtěl bych moc poděkovat všem fanouškům, kteří v sobotu tak i v neděli předvedli nejlepší atmosféru v letošní sezóně při zápasech U14. Dííky !!