Překvapení se nakonalo – domácí neporazitelnost Kyjova překonána

přidáno: 17. 11. 2011 4:56, autor: Radim Mezihorák

TJ Slávia Kroměříž – TJ Jiskra Kyjov

70:43 (9:11, 37:23, 51:36)

Do tohoto utkání nastoupili naši hráči velice sebevědomě s tím, že potrápí kandidáta na prvenství v naší skupině D. Bohužel do utkání nenastoupil Klimeš Ondřej z důvodu zranění a stále ještě Robek Jakub z důvodu nemoci. Ale jinak jsme byli připraveni na 100%. V první čtvrtině byla vidět na hráčích z Kroměříže nervozita a my jsme toho jasně využili. Soupeř nám dal první koš až v 6.minutě. Po tomto prvním koši se domácí chytli a vyrovnaný stav se držel až do konce čtvrtiny. V poslední vteřině jsme šli do vedení zásluhou první trojky sezóny Strýčka. Druhá čtvrtina byla z naší strany katastrofální. Hráči se nesoustředili na hru – konkrétně v obraně spolu vůbec nespolupracovali. Výsledek druhé čtvrtiny jasně hovoří o všem – 28:12 pro domácí. V polovině utkání svítilo na tabuli skóre 37:23 pro domácí. I když to bylo o 14 bodů, naši hráči se v šatně vyhecovali a z šatny odcházeli s tím, že výsledek otočíme. Bohužel si soupeř držel i ve 3.čtvrtině dvouciferný náskok a do poslední čtvrtiny šli s 15-ti bodovým náskokem. V poslední čtvrtině si už zahráli mladší hráči a náskok Kroměříže se vyšplhal až na 27 bodů. Nejužitečnějším hráčem byl Kryštof Strýček.

TJ Jiskra Kyjov – TJ Slávia Kroměříž

54:70 (10:16, 23:33, 43:55)

V neděli ráno jsme nastupovali ve stejné sestavě na domácí palubovce. Na začátku první čtvrtiny si Strýček udělal 3 osobní chyby. Nám se pískal každý dotyk, Kroměříži každý druhý faul. Alespoň na fauly jsme po první čtvrtině vedli – skóre bylo příznivější pro Kroměříž, která vedla 16:10. Cílem ve druhé čtvrtině hlavně bylo to , aby se neopakovala sobota a nářez o 16 bodů. To jsme naštěstí zvládli a v polovině jsme prohrávali o 10 bodů. Třetí čtvrtina byla bodově nejbohatší, bohužel si soupeř stále držel dvojciferný náskok, avšak stále to bylo pro nás hratelný. V poslední čtvrtině se žádné překvapení nekonalo a Kroměříž si uhlídala náskok ze třetí čtvrtiny. Předvedli jsme velice bojovný výkon a musím hráče pochválit. Mezi nejlepší hráče u nás byli Strýček, Čada a Janšta.

Další domácí utkání odehrajeme 10. a 11. prosince proti celkům z Ostravy – NH a Snakes.

PŘIJĎTE PODPOŘIT NAŠE HRÁČE V TOMTO DVOJUTKÁNÍ !!!!!