přidáno: 15. 2. 2012 5:16, autor: Radim Mezihorák

Aneb nevzdávej žádný zápas a hrej naplno až do konce !!!

Jiskra Kyjov – Hradec Králové

73:57 (18:12, 35:40, 56:52)

Naše první domácí extraligové utkání se odehrálo neobvykle již v pátek navečer. Se soupeřem jsme se potkali už na TUBANAKU, kde jsme vyhráli v utkání o finále. Ovšem zápasy turnajové a soutěžní jsou úplně o ničem jiném. Každopádně jsme čekali vyrovnanou partii. První čtvrtina byla vyrovnaná – to že jsme vedli o 6 bodů bylo jen tím, že jsme měli více štěstí v zakončení. Jako obvykle jsme museli mít jednu čtvrtinu katastrofální – tak se dá nazvat ta druhá čtvrtina. Prohráli jsme ji rozdílem 9 bodů (17:28). Nejvíc nám dělali potíž hráči Mráz a Vlach, s čímž jsme počítali. V polovině hry jsme prohrávali rozdílem 5 bodů, což v basketbale není takřka žádný náskok. Ve třetí čtvrtině jsme nastoupili v nejsilnější sestavě a soupeř byl hodně zaskočený. Hráči Hradce dělali jednoduché chyby, z kterých jsme čerpali. V útoku jsme si dělali dobré pozice a konečně se začal projevovat rychlý protiútok, který je neustálým tématem našich tréninků. V poslední čtvrtině již hráči Hradce odpadli po fyzické stránce a my jsme si vychutnávali poslední minuty našeho prvního vítězného utkání v extralize. Druhá polovina byla bodově pro nás dobrá i z hlediska obdržených košů – 38:17 pro nás. Trestné hody na 50-ti procentech jsou taky pozitivní. Pětice hráčů – Strýček-Chludil-Čada-Líčeník-Janšta odehrála dobrou hru. Dobrý výkon předvedli také Brychta a Prokeš.

Jiskra Kyjov – BK Holice

63:58 (6:15, 16:33, 33:42)

Holice byly pro nás neznámým soupeřem a podle jejich statistik to měl být silný soupeř jako Hradec Králové. První čtvrtina nedopadla nejlíp – problémy dělal hlavně podkošový hráč Holic – Horký, který měl na konci zápasu na kontě 29 bodů (polovina všech bodů Holic). Ale i ve druhé čtvrtině jsme se dost natrápili. V útoku jsme nemohli dát koš, byly tam nepřesné přihrávky, nedůsledné zakončení a zbytečné chyby, které vedly k rychlým protiútokům hostů. Za polovinu hry jsme dali pouze 16 bodů, což byla jasně nejhorší čtvrtina v letošní sezóně. Dokonce v Pardubicích jsme dali více bodů. V poločase jako kdyby nás osvítilo – v šatně jsme si řekli, že zápas otočíme, že už nebudeme dělat blbé chyby. Sebevědomě jsme vyběhli na hřiště s tím, že dneska vyhrajeme. Z kluků šla cítit bojovná nálada, kterou přenesli i do hry. U všech míčů jsme byli první. Konečně jsme se nebáli najet do koše na faul. Zahráli jsme nespočet rychlých protiútoků, ALE všechno vycházelo z obrany !!! Třetí čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem třídy 17:9. a soupeři jsme se přiblížili na rozdíl 9-ti bodů. Diváci nás hnali a kluci už nepřemýšleli nad ničím jiným než nad výhrou. Během 4 minut jsme se dotáhli na rozdíl jediného koše a náskok (někdy až 20-ti bodový) byl smazán. Hráč Horký již v průběhu třetí čtvrtiny musel střídat, protože byl vysílen a ve čtvrté čtvrtině už neměl žádnou sílu. Agresivní obranou jsme získávali míče a jednoduchým zakončením jsme se dostali do vedení. Závěr utkání byl o šestkách, které jsme proměnili a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Takové utkání se stane párkrát za život a jsem rád, že se povedlo zrovna v tomto důležitém zápase o postup do křížového semifinále o MČR. Trestné hody byly opět nad 50% což je dobré. Pětice Chludil-Čada-Strýček-Janšta-Líčeník opět nezklamala.

Díky za krásný basketbalový víkend všem fanouškům a hráčům !!!

Další domácí utkání hrajeme již v pátek 17.2. v 18:45 proti Pardubicím a 18.2. v 17:00 proti Brnu.