Stoprocentní úspěšnost v prvním dvojkole

přidáno: 2. 10. 2011 13:13, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BC Nový Jičín

64:48 (10:11, 32:18, 44:32)

Do prvního ligového utkání jsme šli s hlavou nahoře a chtěli jsme získat celé 2 body a vkročit do sezóny tou správnou nohou. Naši hráči byli před zápasem značně nervózní a šlo to na nich vidět i v prvních minutách utkání. Prakticky celá první čtvrtina byla vyrovnaná a skončila 10:11 pro hosty. Ve druhé čtvrtině jsme již zlepšili protiútok a osobní presingovou obranu a dali jsme dvojnásobek bodů z první čtvrtiny. Soupeři jsme dovolili dát jen 7 bodů. V polovině utkání jsme vedli 32:18. Ve třetí čtvrtině jsme měli potíže s dobře střílejícím hráčem Nového Jičína Rudolfem, který nastřílel 9b. ze 14b. ve třetí čtvrtině. Naštěstí v hostujícím družstvu nebylo více dobrých střelců a tak jsme tuhle čtvrtinu odehráli vyrovnaně a drželi jsme si náskok 12b.. První minuta posledního hracího období rozhodla, kdy jsme měli střeleckou šňůru 8 bodů v řadě a náskok se vyšplhal na 20b. pro nás. Utkání už jsme dohráli v poklidu a zahráli si i hráči mladší. Nejužitečnějším hráčem byl Libor Líčeník.

Jiskra Kyjov – BK Opava

129:34 (36:2, 74:6, 109:16)

Po sobotním utkání proti Jičínu z nás trochu spadla nervozita a když jsme se dozvěděli o sobotním výsledku Opavy, která prohrála v Kroměříži rozdílem 127 bodů, tak jsme byli klidní. První čtvrtina mluvila za vše a soupeři jsme dovolili dát pouze jeden koš. Po polovině utkání byl stav 74:6 pro nás a hráči Kyjova si vyloženě užívali průběh utkání. Velkou možnost hrát dostala celá lavička a do statistiky střelců se zapsali téměř všichni. Nakonec jsme zvítězili rozdílem 95 bodů, což je náš nový rekord. Nejužitečnějším hráčem byl Roman Čada. Závěrem bych chtěl poděkovat všem divákům za perfektní atmosféru při obou zápasech a pevně doufám, že nás budete podporovat ve všech zbývajících zápasech.