U14 si z Hané vezou 4 body (poslední zápasy zákl. části)

přidáno: 21. 1. 2012 13:20, autor: Radim Mezihorák

SK UP BCM Olomouc – Jiskra Kyjov

53:66  (19:8, 29:27, 42:50)

Do Olomouce jsme odjížděli pouze v ,,Kyjovské sestavě“ – chyběli nám kluci ze Zlína. Ale i tak jsme počítali s tím, že to bude souboj Davida s Goliášem. Ovšem outsider tohoto utkání Olomouc byla v plné sestavě a na domácí palubovce chtěla předvést dobrý výkon. V první čtvrtině jsme sice rychle vedli, ale vedení jsme hned ztratili a Olomouc si vytvářela poněkud rychle náskok. Naši hráči na palubovce i na lavičce z toho byli celkem zaskočení. V první čtvrtině nás přehráli rozdílem třídy – nebyli jsme schopni dát rozumnou přihrávku a nikdo neměl zájem najet do koše. V obraně chyběla spolupráce. Po první čtvrtině svítilo na tabuli hrozivé skóre 19:8 pro domácí. Druhá pětka Líčeník-Čada-Koksa-Klimeš-Řezník nastoupila do zápasu lépe a hrála jako tým. I v obraně byli světlé momenty. Tahle druhá pětka utkání vyrovnala s tím, že jsme v polovině prohrávali o jeden jediný koš. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli takřka rozdílem 10-ti bodů. V každém případě to byl náš nejhorší začátek utkání v letošní sezóně. Třetí čtvrtinu jsme opět vyhráli rozdílem 10-ti bodů – takže jsme se dostali do dvojciferného vedení, avšak hráči z Olomouce nám pořád dýchali na záda. Čtvrtou čtvrtinu jsme si tak nějak uhlídali a byli jsme rádi, že jsme odjeli s vítězstvím. Nejhorší v dnešním utkání byla obrana a silné podcenění soupeře. Každopádně doufám, že jsme si nejhorší zápas v sezóně odbyli a teď už se bude jenom dařit. Nejužitečnějším hráčem byl Filip Chludil.

BK Prostějov – Jiskra Kyjov

67:70  (12:13, 29:33, 46:51)

Utkání v Prostějově mělo rozhodnout o finální umístění ve skupině D na 3.místě. Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché, ale šli jsme do něj s odhodláním vyhrát. Bohužel chyběl Líčeník a Janšta. Jasná taktika před utkáním – zaměřit se na obranu klíčového hráče Váňu. Tuto práci dobře plnil Filip Chludil ve všech třech čtvrtinách a Váňa dal ,,pouze“ 21 bodů. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, místy jsme se dostali do většího vedení, které jsme vždy ztratili. V první polovině hráči Prostějova těžili z chyb rozhodčích, kteří jim odpouštěli kroky. Každý druhý koš byl po krocích !!! V polovině zápasu jsme jim vysvětlili co kroky jsou a co ne a konečně je začali v druhé polovině pískat. Bohužel se asi moc zaměřovali na kroky a přestali pískat fauly. Bohužel jsme tedy byli v menší nevýhodě, ale nakonec jsme chytrou hrou a s trochou štěstí dovedli utkání do vítězného konce. Nejlepším střelcem byl Čada a nejužitečnějším hráčem Chludil.