Úkol splněn - v Ostravě na 50 %

přidáno: 17. 10. 2011 4:34, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 17. 10. 2011 4:37 ]

BK Snakes Ostrava – TJ Jiskra Kyjov

87:49 (24:12, 43:28, 69:41)

V sobotu jsme odjížděli v odpoledních hodinách s jasným cílem – potrápit kandidáta na 1.místo v naší tabulce (skupina D). Utkání začínalo netradičně až v 19:00 – což bylo pro kluky velmi únavné. Do utkání jsme nastoupili se dvěma nemocnými hráči (Chludil, Robek Jakub), kteří tvoří základní pětku našeho družstva a šlo to na jejich výkonu poznat. Hráči Ostravy si na začátku utkání vytvořili dvojciferný náskok, který si drželi až do konce utkání. Náskok neustále rostl a my už nemohli nic ztratit, tak do utkání nastoupili i naši mladší hráči, které musím hodně pochválit. Odvedli dobrou práci a šlo vidět, že se chtějí pořádně předvést, když dostali možnost. Do tohoto utkání nastoupil v našem dresu také Jan Brychta, který s námi odehrál vůbec první soutěžní zápas. Nejužitečnějším hráčem byl Kryštof Strýček.

BK NH Ostrava – TJ Jiskra Kyjov

65:77 (14:18, 30:42, 51:52)

Po debaklu ze sobotního večera a z vyhřátého hotelu jsme se ráno dostavili na halu Tatran, kde teplota dosahovala maximálně 13° C. Byl to obrovský šok, protože v takové zimě jsme ještě nikdy žádný zápas neodehráli. Jejich ,,studené“ domácí prostředí šlo vidět také na začátku utkání – nebyli jsme schopni chytit míč a ani dát dvojtakt. Po první čtvrtině byl stav stále ještě téměř vyrovnaný a vedli jsme jen o 4.b. Náskok však narůstal během druhé čtvrtiny v náš prospěch a v polovině hry jsme vedli již 42:30. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili celkem sebevědomě a nešlo na nás vidět žádné pochybení. Ve čtvrté minutě 3.čtvrtiny jsme však úplně přestali bránit a v útoku jsme se nemohli vůbec trefit a 16-ti bodovou šňůrou Ostravy jsme prohrávali o 1 bod. Pomohl nám až druhý time-out, po kterém jsme dali 2 rychlé koše a snad se trochu vzpamatovali. Tedy do čtvrté čtvrtiny jsme šli s náskokem jediného bodu. V poslední čtvrtině jsme si pomalu vytvářeli náskok a 4.minuty před koncem utkání, kdy jsme si stále drželi náskok 10-ti bodů, začal stolek s časomírou bezdůvodně pouštět nových 24s při útoku Ostravy i když se míč nedotkl obruče našeho koše. Toto se stalo nejméně 3x a poté jsem si zavolal rozhodčího a vysvětlil mu situaci. Rozhodčí mi odpověděl, že na tabuli s 24s nevidí a proto nemůže kontrolovat, zda-li stolek správně spustil nových 24s. Nebylo to poprvé v utkání, co jsme měli problém se stolkem. Časoměřič 24s byl velice komunikativní a vulgární vůči naší lavičce. Nakonec jsme si náskok udrželi až do konce utkání a vydřeli tak důležité 2 body do naší tabulky. Nejužitečnějším hráčem byl opět Kryštof Strýček.

Z Ostravy jsme tedy odjeli spokojeni a splnili jsme tak hlavní úkol – vyhrát minimálně jeden zápas.