Utkání o play-off se nepovedly! Nevadí, budeme makat dál …

přidáno: 11. 3. 2012 13:42, autor: Radim Mezihorák

Sokol Hradec Králové – Jiskra Kyjov

98:54  (10:15, 36:18, 72:37)

První čtvrtina se našim borcům povedla velice dobře – 15:10 pro nás. Kluci pracovali dobře v obraně i v útoku. Druhá pětka kompletně zklamala. Chvilkami jsme nebyli schopní přejet přes polovinu hřiště. V poločase to bylo o 18 bodů, což stále není prohraný zápas a tak jsme šli do druhého poločasu se zvednutou hlavou. Třetí čtvrtina pro nás bodově byla sice nejlepší (19 b.), ale soupeř nás přestřílel téměř o 20 bodů. Na konci třetí čtvrtiny a takřka celou poslední čtvrtinu dohráli kluci ročníku 99 a 00. Tito mladí hráči odehráli slušný konec na to, že jsme prohrávali o tolik bodů. Nejlepším hráčem byl Strýček. Jedinou světlou stránkou utkání byly TH – 16/12.

BVK Holice – Jiskra Kyjov

98(97):54 (23:12, 42:27, 61:46)

Důležitost tohoto utkání byla na místě. My jsme potřebovali vyhrát a kluci to dobře věděli. Nejužitečnější hráč ze sobotního utkání se trápil nevolností a do utkání s Holicemi vůbec nenastoupil. Začátek první čtvrtiny byl katastrofální – 16:0 po 5-ti minutách pro domácí. Naši totálně vypnuli a nebyli schopni vůbec ničeho. Nakonec skončila čtvrtina 23:12 což nebylo tak hrozné. Druhá pětka nezahrála o nic lépe a tak skóre mohlo narůstat jenom pro domácí.  V poločase svítilo na tabuli skóre 42:27 pro domácí. Třetí čtvrtina skončila nerozhodně 19:19 a do poslední čtvrtiny se šlo s rozdílem 15-ti bodů. Začátek čtvrtiny se opět nepovedl a tak se na hřiště dostali opět mladší hráči. To jsem nemohl tušit, že Holice s takovým náskokem na nás budou hrát pressovou obranu – nevěděl jsem, že toto utkání může ještě ovlivnit postupové pozice mezi Hradcem a Holicemi. Nakonec utkání skončilo rozdílem 97:54 – tedy alespoň tento výsledek svítil na tabuli. Výsledek 97:54 znamenal postup Hradce. Avšak rozhodčí při kontrolování zápisu našel chybu v počtu bodů Holic a nakonec zápis přepsal s výsledkem 98:54 což znamenalo, že postupují Holice. Hradci se toto rozhodnutí nelíbilo a poslal námitku na STK ČBF, že se manipulovalo se zápisem po utkání a to ještě byla v zápise výrazná chyba, kde hráč Holic nastoupil ve všech prvních třech čtvrtinách což pravidla nepovolují. STK bude řešit tuhle situaci ve čtvrtek 15.3. a poté se rozhodne, zda postoupí Hradec, Holice nebo Kyjov. Tým který postoupí do play-off narazí na Písek a bude mít zaručenou účast v lize U15 příští sezónu.