Úvod extraligy U14 se Kyjovjákům nevydařil

přidáno: 29. 1. 2012 8:04, autor: Radim Mezihorák

BŠM Brno – Jiskra Kyjov

82:55  (23:11, 48:24, 67:41)

Naše první utkání v extralize se konalo neobvykle v pátek na půdě pro nás již známého celku z Brna – BŠM. Tyto kluky moc dobře známe – jsou doplnění velice dobrými hráči z JBC Brno a BBK Blanska. Tedy proti nám nastoupil výběr Brna. Náš cíl byl jasný – potrápit soupeře s možným ziskem 2 bodů. Utkání se nevyvíjelo moc dobře pro nás. Špatnýma přihrávka a nedisciplinovanou obranou jsme se dostali do role prohrávajícího během několika minut. Rázným odstupováním v obraně nám Brno dělalo velký problém a nutilo nás hodně střílet z perimetru. Když už se nám povedlo dostat pod koš soupeře tak se nám nepovedlo zakončit – hodně tomu pomohli rozhodčí. Brňané si hlídali náskok,který navyšovali až do konce utkání. V domácím utkání jim máme co oplácet.

BK Pardubice – Jiskra Kyjov

108:49  (34:10, 56:25, 89:37)

Do Pardubic jsme odjížděli získat nové zkušenosti a potrápit vícemistry republiky v naší kategorii. Utkání bylo jasné již od první čtvrtiny, která skončila rozdílem 24 bodů. Největší problém nám dělal hlavně podkošový Lángšádl z Pardubic, s kterým si neporadil ani náš Chludil. Hráči z Pardubic nám v útoku nedovolovali pohyb s míčem. V útoku si vypracovali vždy dobrou pozici, z které bylo dát koš jednoduché. Naši hráči však utkání nevzdávali ani po polovině hry, kdy soupeř vedl již o 31 bodů. Zejména potom začátek čtvrté čtvrtiny byl velice příjemný, kdy jsme vedli 11:3. Kluci v tento moment vůbec nesledovali skóre a poslouchali pokyny trenéra. Takřka rychlými protiútoky jsme v úvodu poslední čtvrtiny znechutili hru domácím. Pardubice jsou určitě jasným kandidátem na titul v letošní lize U14, ale určitě je budeme chtít doma potrápit. Nejužitečnějším hráčem byl Čada.

Přijďte podpořit naše hráče v nejdůležitějších zápasech sezóny o postup do křížového semifinále.

Pátek 3.2.      18:45       Kyjov – Hradec Králové

Sobota 4.2.    12:00       Kyjov - Holice