Výhra na Opavou a zaváhání s N. Jičínem

přidáno: 7. 12. 2011 15:04, autor: Radim Mezihorák

BK Opava – TJ Jiskra Kyjov

43:78  (10:16, 23:40, 32:60)

V sobotu 26.11. jsme odjížděli v neúplné sestavě na sever Moravy. Ano, čekal nás nejvzdálenější soupeř a outsider tohoto zápasu – BK Opava. Do utkání jsme nastoupili, jak říkám, v neúplné sestavě – chyběl Filip Chludil (nemoc). První čtvrtina se vyvíjela celkem vyrovnaně, hráči byli hodně desorientováni velkou halou (v Opavě je dobrých 10 metrů za košem i za postranními čarami + hlediště pro cca 1000 lidí), my co jsme z Kyjova, tak máme za lajnou sotva metr J, ale na to jsme se nemohli vymlouvat. Do utkání jsme šli prostě s tím, že se vyhraje samo, když jsme kluky z Opavy doma porazili o 100 bodů. První čtvrtinu jsme vyhráli ,,pouze“ 16:10 a to ještě Brychta dával v poslední čtvrtině trojku. Druhá čtvrtina už byla trochu veselejší – šla vidět větší bojovnost. Ve třetí čtvrtině jsme zápas rozhodli rychlými protiútoky a skóre jsme jen navyšovali. Opavští hráči pod vedením Petra Czudka (bývalý reprezentant ČR a několika násobný mistr MNBL) se oproti prvnímu vzájemnému duelu o hodně zlepšili a dokázali tak s námi chvilkami hrát vyrovnaně. Nakonec jsme vyhráli jasně o 35 bodů a připsali si tak další výhru. I když byl nejlepším střelcem Čada (23 b.), byl nejužitečnějším hráčem Líčeník.

BC Nový Jičín – TJ Jiskra Kyjov

69:57  (19:14, 35:33, 51:43)

Do Nového Jičína jsme odcestovali již v sobotu po zápase s Opavou. Do tohoto utkání jsme šli odhodlaně a v šatně z kluků šla vidět pohoda a klid. Bohužel na hřišti již tomu bylo jinak. Nedůsledné zakončování a netrpělivost v útoku činila spoustu ztracených míčů. V obraně jsme nebyli schopni doskočit míč. Naši hráči vůbec neodstavovali soupeře a tak se mnohdy hráči Jičína dostali do jednoduchých šancí, které dokázali proměnit. Po první čtvrtině jsme prohrávali 19:14, ale hra byla v celku vyrovnaná, protože jsme dali sem tam nějaký sesmolený koš. Do druhé čtvrtiny jsme vletěli jako uragán a hru jsme vyrovnali avšak po dalších dvou minutách soupeř opět odskočil na dvojciferný rozdíl. Nakonec jsme skóre skoro srovnali a v půlce zápasu vedli Jičíňáci o jeden koš. Ve třetí čtvrtině jsme opět nedůsledně bránili, opět jsme vůbec nebrali hráče na záda. Soupeř takřka nedal koš z první střely, ale vždy až po doskoku. Proto nám také odběhli o 8 b., což bylo stále hratelné. Ve čtvrté čtvrtině jsme odpadli fyzicky a hráči Nového Jičína si vedení pohlídali až do konce utkání. Nejužitečnějším hráčem utkání byl Čada.

Takto jsme si první adventní neděli vůbec nepředstavovali. Kdybychom vyhráli, byli bychom jednou nohou v extralize. Tak jsme si ztížili a musíme porazit doma NH Ostravu. Přijďte podpořit naše hráče v boji o extraligu v 17:00 do tělocvičny Kyjovského Gymnázia.