Žáci U14 si stále drží domácí neporazitelnost

přidáno: 1. 11. 2011 9:49, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 6. 11. 2011 13:22 ]

Jiskra Kyjov – BK Prostějov

69:57 (16:10, 32:26, 46:38)

Důležité utkání jsme odehráli poslední říjnovou sobotu na domácí palubovce proti týmu, který určitě bude bojovat o postup do ,,extraligy“. Jak my a tak Prostějov jsme postrádali hráče. Prostějov přijel s 9 hráči a my jsme nastoupili v 10, ale již se dvěma oporami ze Zlína Janem Brychtou a Petrem Janštou. Největší zbraní hostů byl František Váňa, na kterého jsme se připravovali již v průběhu týdne. Váňa má v průměru 26 bodů na zápas a takřka řídí celou hru Prostějova. Po celou dobu utkání si ho bránil Roman Čada a ostatní spoluhráči mu dobře pomáhali. V první čtvrtině nám dal Váňa pouze 2 koše a my jsme si vybudovali náskok 6-ti bodů – 16:10. Ve druhé čtvrtině jsme měli možnost natáhnout náskok, ale jak se říká ,,na co jsme sáhli – to jsme pokazili“. Naštěstí jsme si náskok z první čtvrtiny udrželi a v polovině hry to bylo 32:26. Ani třetí čtvrtina nerozhodla o tom, kdo bude vítězem. Hosté se nás pořád drželi, i když už jsme měli trochu navíc. Avšak vše jsme rozhodli dobrou obranou a rychlými protiútoky v 5.minutě poslední čtvrtiny, kdy jsme natáhli náš náskok až na 20-ti bodový. Utkání nakonec skončilo rozdílem 12-ti bodů, ale i tak to pro nás jsou důležité body do tabulky. ,,Byl to těžký zápas, ale jsem rád, že jsme to zvládli i bez naši velké opory Kryštofa Strýčka“, zaznělo po zápase v šatně. Do utkání také nenastoupil stále nemocný Jakub Robek a Martin Koksa. Nejužitečnějším hráčem byl Filip Chludil.

Jiskra Kyjov – SK UP-BCM Olomouc

78:31 (13:6, 35:11, 56:17)

V neděli do Kyjova zavítal papírově slabší tým tohoto utkání Olomouc. Do utkání jsme opět nastoupili bez Strýčka,Robka, Koksy a dokonce bez Líčeníka, který se zranil v sobotu. Avšak stále jsme nepochybovali o tom, že bychom měli prohrát. Soupeř v první čtvrtině hodně vzdoroval a nechtěl připustit roli outsidera.  V druhé čtvrtině jsme však náskok zvyšovali a v polovině utkání svítilo na tabuli skóre 35:11 pro domácí Kyjov. Utkání se pak již neslo v exhibičním duchu a do utkání se tak dostali i mladší hráči. Nakonec jsme vyhráli rozdílem 47 bodů a mohli jsme slavit další dvě vítězství na domácí palubovce. Nejužitečnějším hráčem byl opět Filip Chludil.

Tento víkend jsme dokázali, že můžeme nastoupit proti vyrovnanému soupeři bez největší opory a hrát týmově. Stále si v letošní sezóně držíme domácí neporazitelnost a musím věřit, že bude trvat i po utkání Kyjov – Kroměříž, které odehrajeme 13.listopadu na Gymnáziu v Kyjově.