Žáci ukončili sezónu domácí prohrou

přidáno: 8. 4. 2012 9:00, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Sokol Písek

61:69 (17:21, 31:41, 45:53)

V domácí odvetě chtěl Kyjov (outsider) svého soupeře co nejvíce potrápit. Písek přijel oslaben o svého rozehrávače, ale za to přijel Pták a Švarc, kteří nám dělali problém. Nám naopak chyběl Janšta, Klimeš, Líčeník !!! První čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu, kde jsme skoro celou dobu vedli a nakonec prohráli o 4 body. Střelci na straně Písku jenom 2, což nasvědčovalo tomu, že za hosty nebude nikdo jiný dávat body. A tak jsme trochu přitlačili a vysunuli obranu avšak stále jsme nedokázali ubránit. V polovině byl stav 31:41 pro hosty. Stále jsme věřili v naše vítězství. V druhé polovině utkání jsme se chvilkami přiblížili i na 6-ti bodový rozdíl, ale Písečtí sršni měli hru pod kontrolou. V posledních minutách, kdy jsme hráli po celým press, tak naši hráči totálně vypustili a vůbec nebránili. Když jsme potřebovali dát rychle koš v útoku, tak jsme naopak hráli dlouho. Neplnili příkazy jak měli a je to škoda. Každopádně jsme ostudu neudělali ba naopak jsme uhráli s loňským mistrem vyrovnaný zápas a zakončili jsme tak letošní soutěžní sezónu. Chtěl bych poděkovat za super atmosféru při zápase, na který si našlo cestu okolo 40 fanoušků, což je na žákovský basketbal nezvyklé. Nakonec jsme v tabulce obsadili 7.-10. místo v České republice a za sebou nechali velké basketbalové města jakými je např. USK Praha, Hradec Králové, Olomouc, Opava, NH Ostrava, Nový Jičín, Vysočina a další.