Historie‎ > ‎Sezona 2011/2012‎ > ‎

U17 Kadeti

• Kyjovští kadeti U17 zvládli víkend na Severní Moravě na výbornou

O víkendu 21. a 22.1.2012 zavítalo basketbalové družstvo kyjovských kadetů U17 na další utkání celostátní ligy U17 na sever Moravy do Karviné a Opavy. V sobotu 21.1. v 10:45, v dost nezvyklou hodinu pro ligu, se kyjovští chlapci utkali v Karviné s hochy Sokola Karviné. Kyjovští nepředpokládali, že to bude jednoduchý zápas, jelikož se bezprostředně bojovalo o druhé místo ve skupině B ligy U17, a zároveň věděli, že se téměř celá první pětka vrátila ze školního lyžařského výcviku bez týdenního tréninku. Utkání začala plně v naší režii, již při rozcvičování před utkáním bylo zřejmé, že se hoši na utkání vyloženě těší. Kombinačními akcemi, dvěma trojkami v závěru první čtvrtiny jsme získali nepatrný bodový náskok. Ve druhé části jsme však polevili a soupeři jsme umožnili se opět vrátit do utkání. První polovina utkání skončila v náš prospěch v poměru 30:28. Do třetí čtvrtiny kyjovští nastoupili opět soustředěně a dokazovali svou sílu v urputné obraně a rychlém protiútoku. Po třetí části jsme vedli 51:43, což před poslední částí neznamenal žádný rozhodující náskok. Do čtvrté čtvrtiny utkání vstoupili domácí opět aktivněji než hosté. Náš náskok se postupně zmenšoval, soupeř nebezpečně dotahoval, dramatická koncovka nakonec však patřila kyjovským. V přímém souboji o 2.místo jsme nakonec zvítězili v poměru 62:57 po čtvrtinách 20:13, 30:28 a 51:43. Nedělní soupeř BK Opava se v tabulce nachází na obráceném pólu tabulky, ale podceňovat jsme jej nemohli. Již při rozcvičování bylo zřejmé, že naši hoši nejsou v také pohodě jako v sobotním utkání. Zápas jsme začali nesoustředěně a soupeř se během krátkého času dostal do několika bodového vedení. Po velmi rychlém oddechovém čase jsme začali hrát odpovědněji a skóre se postupně začalo obracet na naši stranu. I když výkon našeho týmu nebyl optimální nakonec jsme zvítězili 63:49 po čtvrtinách 14:12, 27:18 a 48:36. Kyjovští kadeti si dvěma víkendovými vítězstvími upevnili druhou příčku ve své skupině ligy U17. Další utkání sehrají na vlastní palubovce ve čtvrtek 2.2.2012 v 19:00 proti BŠM Brno a v sobotu 4.2. v 10:00 proti Sokolu Žižkov. Přijďte kyjovské kadety povzbudit.

MM

Přidáno v 25. 1. 2012 13:26, autor: Miloš Machalínek
  • Kyjovští kadeti vstoupí do roku 2012 na druhém místě ligy U17, sk.B

Kyjovští kadeti v lize U17, skupina B odehráli poslední dvě utkání roku 2011 10. a 11.12 s tradičním soupeřem chlapci Slávie Kroměříž. Obě utkání měla opět náboj tradičního derby se všemi atributy. Všichni aktéři i přítomní diváci měli ještě v živé paměti pětizápasové play-off minulé sezóny. Utkání v Kroměříži bylo velmi vyrovnané, soupeři se přetahovali o vedení, nikomu se nepodařilo vytvořit si rozhodující náskok. Když už to vypadalo na trhák jednoho z družstev, stačilo pár zaváhání a soupeř se opět dotáhl. Kyjovští byli v závěru utkání šťastnější a zvítězili na horké palubovce Slávie v poměru 62:56 po čtvrtinách 10:10, 26:27 a 43:45. Kyjovští hráči dokázali, že i v Kroměříži se dá odpovědným výkonem vyhrát a za to si celá lavička zaslouží pochvalu. Velkým mínusem kyjovských byla střelba trestných hodů, když měli úspěšnost pouhých 7,4% (27/2!), čímž si znehodnotili celkovou úspěšnost v sezóně! V nedělní odvetě v Kyjově byl v první poločas opět vyrovnaný, i když náš herní projev se sobotním nedal vůbec srovnat, chlapci hráli nekoncentrovaně a nedisciplinovaně. Do druhé půle, kdy byl stav 38:37, vstoupili kyjovští jako vyměnění. Skóre na naší straně narůstalo rychleji a pomalu jsme zvyšovali svůj náskok. Utkání jsme nakonec vyhráli v poměru 85:68 po čtvrtinách 24:17, 38:37 a 61:51. Tímto vítězstvím si kyjovští chlapci s dvěma porážkami upevnili druhé místo hned za vedoucím BCM Nymburk.

Výkony v průběhu podzimu nasvědčovaly, že můžeme pomýšlet opět na play-off ligy U17 a překonat i loňské celkové šesté místo ve skupině. Hned první utkání roku 2012 odehrají kyjovští kadeti proti lídru z Nymburka na nové palubovce v kyjovské hale. Hostům z Nymburku máme co oplácet, na jejich palubovce jsme prohráli až v posledních minutách rozdílem 5 bodů. Samozřejmě, že každé vítězství je důležité, ale první novoroční utkání ukáže, jak daleko bychom mohli dojít a jaký si vytýčit cíl do konce sezóny a na sezónu příští.