Historie‎ > ‎Sezona 2011/2012‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Aktuálně‎ > ‎

Kyjovští kadeti vstoupí do roku 2012 na druhém místě ligy U17, sk.B

přidáno: 30. 12. 2011 8:09, autor: Miloš Machalínek

Kyjovští kadeti v lize U17, skupina B odehráli poslední dvě utkání roku 2011 10. a 11.12 s tradičním soupeřem chlapci Slávie Kroměříž. Obě utkání měla opět náboj tradičního derby se všemi atributy. Všichni aktéři i přítomní diváci měli ještě v živé paměti pětizápasové play-off minulé sezóny. Utkání v Kroměříži bylo velmi vyrovnané, soupeři se přetahovali o vedení, nikomu se nepodařilo vytvořit si rozhodující náskok. Když už to vypadalo na trhák jednoho z družstev, stačilo pár zaváhání a soupeř se opět dotáhl. Kyjovští byli v závěru utkání šťastnější a zvítězili na horké palubovce Slávie v poměru 62:56 po čtvrtinách 10:10, 26:27 a 43:45. Kyjovští hráči dokázali, že i v Kroměříži se dá odpovědným výkonem vyhrát a za to si celá lavička zaslouží pochvalu. Velkým mínusem kyjovských byla střelba trestných hodů, když měli úspěšnost pouhých 7,4% (27/2!), čímž si znehodnotili celkovou úspěšnost v sezóně! V nedělní odvetě v Kyjově byl v první poločas opět vyrovnaný, i když náš herní projev se sobotním nedal vůbec srovnat, chlapci hráli nekoncentrovaně a nedisciplinovaně. Do druhé půle, kdy byl stav 38:37, vstoupili kyjovští jako vyměnění. Skóre na naší straně narůstalo rychleji a pomalu jsme zvyšovali svůj náskok. Utkání jsme nakonec vyhráli v poměru 85:68 po čtvrtinách 24:17, 38:37 a 61:51. Tímto vítězstvím si kyjovští chlapci s dvěma porážkami upevnili druhé místo hned za vedoucím BCM Nymburk.

Výkony v průběhu podzimu nasvědčovaly, že můžeme pomýšlet opět na play-off ligy U17 a překonat i loňské celkové šesté místo ve skupině. Hned první utkání roku 2012 odehrají kyjovští kadeti proti lídru z Nymburka na nové palubovce v kyjovské hale. Hostům z Nymburku máme co oplácet, na jejich palubovce jsme prohráli až v posledních minutách rozdílem 5 bodů. Samozřejmě, že každé vítězství je důležité, ale první novoroční utkání ukáže, jak daleko bychom mohli dojít a jaký si vytýčit cíl do konce sezóny a na sezónu příští.