Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎Muži A‎ > ‎

Napsali o nás...

20. 11. 2012 - HODONÍNSKÝ DENÍK

Kyjov – Parádní období prožívají basketbalisté Jiskry Kyjov. Slovácký celek vyhrál hned sedm z úvodních osmi letošních duelů a s patnácti body si udržuje výsostné postavení v oblastním přeboru. Parta kouče Josefa Ingra zdolala v posledních zápasech béčko Žďáru nad Sázavou a Boskovice.

V Kyjově panuje s výsledky mužského týmu spokojenost. Přehnané euforii ale nikdo nepropadá. Vytoužený postup do druhé ligy je totiž stále ještě v nedohlednu. „Letos se nám daří. Z výsledků i předvedené hry máme zatím radost. Věřím, že se nám bude dařit i nadále," uvedl trenér Jiskry Josef Ingr.

V Kyjově by na konci letošního ročníku oblastního přeboru rádi slavili postup do vyšší soutěže. Vhodně složený tým ani nemůže mít nižší ambice. „Do druhé lihy určitě chceme. Pořád jsme ale jenom v základní části. Před námi je ještě dlouhá cesta," uvědomuje si Ingr.

Ten si klade postupné cíle. „Chceme získat co nejvýhodnější pozici pro play off. Ve vyřazovacích bojích už budou rozhodovat maličkosti. Snad nám forma vydrží co nejdéle," přeje si kyjovský kouč, který v letošní sezoně spoléhá především na čtyřiatřicetiletého mazáka Aleše Klimka a o osm let mladšího Lukáše Rubeckého.

„Pochválit ale musím celý tým. Všichni kluci pracují velmi dobře," pravil Ingr.

Lodivod Jiskry sází především na kyjovské odchovance. Do týmu Ingr zapracoval i dvojici loňských juniorů. Nadějní mladíci Štěpán Menšík a Rostislav Ingr mezi muže výborně zapadli a v zápasech si říkají dobrými výkony o pozornost.

V kádru Kyjova je i osmnáctiletý Filip Rubecký. Rodák z Kyjova sice už dva roky hraje ve Zlíně, ale když má čas, tak pomáhá mateřskému oddílu. Velkou posilou je Roman Pumprla. Dvaatřicetiletý basketbalista přišel v létě do Kyjova z Olomouce. Do mistrovského zápasu ale zatím zkušený hráč nezasáhl. „Až nastoupí, tak pro nás bude hodně platný," míní Ingr.

Kyjov letos prohrál pouze jednou. V domácím prostředí podlehl béčku Vysočiny 43:65. „Byl to náš nejhorší zápas. Vůbec se nám nedařila střelba. Nedávali jsme body ani z těch nejvyloženějších pozic," říká Ingr.

Jeho tým naopak výtečně zvládl dvojutkání v Husovicích, kde zvítězil nad domácím béčkem 91:75. S oslabeným áčkem si Kyjov rovněž poradil, když vyhrál po velmi dobrém výkonu 75:59.

„Husovice tradičně patří mezi naše největší soupeře. Mezi silné soupeře patří i rezerva Vysočiny a béčko Žabovřesek. Tyto celky ale na postup nepomýšlejí, protože ve druhé lize mají první týmy," řekl Ingr.

Toho momentálně nic netrápí. „Tým se nachází v dobrém rozpoložení. Na hodně věcech musíme ještě zapracovat. Pořád máme co zlepšovat," říká kyjovský lodivod.

V Kyjově je o basketbal mezi sportovními příznivci zájem. Ochozy bývají při domácích zápasech prvního týmu Jiskry slušně zaplněny. „Fanoušci nás podporují, za což bychom jim chtěli poděkovat. Snad přijdou i na naše další zápasy. Věřím, že i v příštích utkáních vytvoří takovou atmosféru jako v minulých střetnutích," přeje si Ingr.

Hráči i diváci se cítí v nově zrekonstruované hale báječně. „Zázemí máme opravdu na úrovni," dodal Ingr. Muži Kyjova se v domácím prostředí představí zase na začátku prosince, kdy před vlastním publikem přivítají SK Žabovřesky B a Teslu Brno.

Autor: Libor KoplComments