přidáno: 21. 4. 2013 5:29, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – USK Praha  66:79 (14:13, 28:42, 44:58)

Body:Chludil 27, Strýček 19, Brychta 7, Robek Jan 5, Líčeník 3, Tvarog a Prokeš 2, Klimeš 1

Trojky: Strýček 2, Chludil 1, Robek Jan 1

Utkání proti USK mělo mít vyrovnanější charakter, i když nám chyběli klíčový hráči. Dobrou obranou jsme nenechali soupeři nic zadarmo a za první čtvrtku jsme odvedli dobrou práci, která znamenala jednobodové vedení. Potom přišla smršť, která rozhodla celé utkání. Druhou periodu jsme prohráli 14:29. Nebylo to dobrou střelbou hostů, ale naší nedůsledností v obraně. Soupeř skóroval pouze z rychlých protiútoků a po našem neodstavení si mohli doskočit míč, kolikrát chtěli. A to se nejednalo o vysoké hráče. Druhý poločas jsme opět vyhráli, takže sečteno podtrženo – utkání nám prohrála druhá čtvrtina. Je to škoda, ale musím říct, že v takové sestavě v jaké jsme byli hrát vyrovnaný zápas proti týmu, který bude nastupovat na MČR je velmi uspokojivé. Do utkání šli všichni hráči, což je taky pozitivum. Slušné byly i trestné hody 26/20. Nejvíce bodů Chludil – 27.

Radim Mezihorák

Písek odváží z Kyjova 2 body

přidáno: 21. 4. 2013 5:26, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Sokol Písek  59:91 (9:21, 20:57, 34:75)

Body: Strýček 11, Líčeník 11, Chludil 9, Koksa 8, Robek Jan 6, Tvarog 5, Prokeš 4, Brychta 3, Robek Jakub 2

Trojky: Chludil 1, Líčeník 1, Tvarog 1, Robek Jan 1

Do utkání s Pískem jsme šli opět velmi oslabeni o klíčové hráče. Hold máme letos na ty zranění smůlu, tak doufám, že už jsme si to vybrali na několik sezón dopředu. Již v první čtvrtině bylo jasně znát, kdo je na hřišti pánem. Hostující celek z Písku má nové posily z Plzně a Českých Budějovic. Dá se říct, že k nám přijel výběr Jižních Čech. Zkušenosti, které mají hostující hráči z vyšších kvalitních soutěží zužitkovali u nás a v polovině hry to bylo téměř o 40 bodů. V druhé polovině hry již nastupovala více druhá Písecká pětka a tím se hra vyrovnala. Dokonce jsme druhou půli i vyhráli a to rozdílem 5 bodů. Zlepšila se i obrana a za druhý poločas jsme obdrželi od předloňského mistra ČR jen 34 bodů.

EASTER OSTRAVA 2013 – zhodnocení turnaje U15

přidáno: 19. 4. 2013 5:17, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 19. 4. 2013 5:18 ]

335:226

Na poslední chvíli, ale přece jen jsme se přihlásili na jeden z největších Velikonočních turnajů v ČR do Ostravy. Na sever Moravy jsme odcestovali v počtu 10 hráčů. Všechny zápasy se hráli 2x 16 minut.

V tabulce jsme narazili na Honvéd Budapešť, BK Karlovka Bratislava a Sokol Vyšehrad.

Jiskra Kyjov – Honvéd Budapešť (Maďarsko) 36:61 (22:34)

První utkání na turnaji bylo proti maďarským chlapcům, kteří již od pohledu vypadali jako dorostenci U17. Dokonce maďarský trenér se ptal, zda-li jsme si nespletli halu s kategoriemi a jestli nemáme hrát U14. To mě nenechalo chladným a tak jsem se snažil kluky nahecovat k co největšímu výkonu, dokud na turnaji máme ještě všechny síly. Když nás soupeř převyšoval fyzicky i technicky tak po polovině hry jsme prohrávali pouze 34:22, s tím že u nás se vystřídali téměř všichni hráči a soupeř hrál skoro v 7 lidech. Na začátku druhé poloviny si Čoudy udělal kotník a tím pro něj skončil turnaj i konec sezóny. Po této situaci byla 9-ti bodová šňůra Maďarů a utkání se dohrálo v klidném tempu. Na to, že Chludil měl pod košem obrovskou konkurenci tak dal 16 bodů, což je téměř polovina ze všech. Ale i tak jsme uhráli velice dobrý výsledek s předním extraligovým týmem Maďarska.

Jiskra Kyjov – BK Karlovka Bratislava (Slovensko) 57:69 (30:40)

Do druhého utkání jsme šli opět s respektem, protože před zápasem jsme se dozvěděli, že proti nám nastoupí nejlepší borci z INTERU a KARLOVKY Bratislavy. A jelikož je Karlovka mistr Slovenska, tak basketbal asi umí hrát. Každopádně již nebyli tak vysocí jak Maďaři a tak jsme se konečně snažili alespoň najíždět do koše. Tempo hry jsme, velice dobrou obranou a solidním pohyblivým útokem, drželi téměř 10 minut, poté se trhli hosté na 10-ti bodový náskok. Po oddechovém čase jsme dokonce 10-ti bodový náskok smazali a kvůli několika hloupým chybám ke konci poločasu si mistr Slovenska opět udělal náskok 10-ti bodů. I tak můžu říct, že to byl pěkný basket. My jsme v utkání mohli pouze překvapit a Karlovka byla jasným favoritem. My jsme ovšem nepřestali kousat ani ve druhé poločase, kdy jsme několikrát snížili náskok, ale bohužel zkušenosti a neuvěřitelná úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti Karlovku posunuli do semifinále turnaje. Prohra o 12 bodů nám vůbec nevadila, ba naopak jsme předvedli vyčerpávající výkon a uhráli jsme téměř nejvyrovnanější utkání s tímto týmem na turnaji. Karlovka nakonec celý turnaj vyhrála, když porazila Honvéd Budapešť. Dobrý výkon předvedl Strýček a Konečný.

Jiskra Kyjov – Sokol Vyšehrad 53:29 (28:17)

Jelikož jsme dostali do skupiny 2 nejtěžší týmy do skupiny (Honvéd a Karlovka) tak do třetice na nás zbyl ligový tým z Vyšehradu. Úvod utkání byl kostrbatý na obě strany a určitě se nejednalo o basket. Byla to minižákovská košíková plná nepřesných přihrávek a chyb. Ale po několika minutách jsme se do toho dostali a opět kolektivním pojetím v obraně i útoku jsme 15-ti body v řadě Vyšehrad smazali. Věděli jsme, že už ze skupiny nepostoupíme a tak budeme hrát ještě 4 zápasy ve skupině o udržení. Proto do druhého poločasu nastupovali spíše hráči mladší a klíčový hráči odpočívali. Tvarog se svými třemi trojkami a 15 body v utkání patřil mezi nejlepší na hřišti.

Jiskra Kyjov – Přerov 104:18 (52:10)

Nejslabší tým na turnaji Přerov přijel s mladšími hráči a tak vypadala i hra. Krásný příklad zkusit si v útoku i v obraně něco nového. Nemálo rychlých protiútoků a solidní obrana smazala Přerov z basketbalové mapy. Chludil pod košem věčně sám nasázel soupeři 45 bodů. 4x zahraný Killy na Huberta znamenal nejlepší bodový přínos tohoto hráče na turnaji – 12 bodů.

Jiskra Kyjov – Basket Gubbio (Itálie) 44:11 (24:5)

Proti Italskému Gubbiu jsme nastupovali již v 8 hod ráno. A jelikož si Italové spletli halu, tak přijeli o 45 minut později. Proto utkání trvalo pouze 16 minut. Soupeř, který zdaleka nebyl tak jednoduchý jak skóre naznačuje. Jen jsme hráli trpělivě v útoku. Krásně na druhou fázi rychlého protiútoku, která vycházela téměř pořád. Zasloužená výhra a další, již třetí výhra v řadě. Jde vidět, že druhá skupina byla jasně slabší, a kdybychom organizátory byli nalosováni tam, tak můžeme přijet domů i s medailemi.

Jiskra Kyjov – Darazsak Budapešť (Maďarsko) 41:38 (27:15)

Poslední utkání na turnaji proti maďarskému celku jsme začali výborně. Vedení 13:0 po 8.minutách svědčilo o vynikající obraně a protihráčům jsme nedovolili ani vystřelit. Tento náskok přetrval až do druhého poločasu a stále jsme si drželi tento náskok. Ovšem Darazsak nechtěl prohrát s nějakým Kyjovem a začal důsledně bránit. Nám už docházeli v průběhu síly a tak to šlo vidět na skóre. Nakonec jsme byli my ten šťastný tým a ve vyrovnané koncovce jsme uspěli.

Turnaj hodnotím jako hodně přínosný pro Kubu Pěnčíka, který si zahrál až moc a turnaj mu hodně dal. A odjíždět s bilancí 4 výher a 2 proher je vskutku velmi dobré a to, že jsme skončili až na 5.místě (z 9 týmů) nám ani tak nevadí. Musím poděkovat klukům za dobré chování. Za ty 4 dny byli vcelku hodní, ale někteří mají stále moc otázek typu: Už tam budeme ? Co máme dneska na jídlo ? S kým hrajeme ? Vyhrajeme to ? Nejsou nějací vysocí ? Turnaj hodnotí pozitivně i kluci a myslím, že do Ostravy zamíříme i příští rok.

Žáci U15 oceněni v anketě nejúspěšnější sportovec okresu

Starší žáci U15 obhájili loňské umístění v anketě sportovec okresu za rok 2012 a opět převzali cenu za kolektiv roku. Pro cenu si mladí Kyjovští talenti zajeli do blízkého Hodonína, kde se sjelo velké množství nadějných a celosvětově známých sportovců.

A co vlastně družstvo U14 pod taktovkou Radima Mezihoráka a asistenta Josefa Ingra za rok 2012 stihlo ?

- liga 2011/2012 - Ze základní skupiny D postoupilo na konci roku 2011 do extraligy kategorie U14 (top 16 týmů), která se hrála na jaře 2012, postup do play-off o MČR - celkově se v kategorii U14 umístili na 7.místě v ČR.

- tímto dobrým umístěním si zajistili přímý postup do ligy U15 ( r. 1998 a ml.) pro sezonu 2012/2013

- v prosinci 2012 postup ze základní skupiny do extraligy U15 (top 12 týmů) - odehraje se na jaro 2013
- tři hráči týmu byli pozváni do širšího reprezentačního výběru ročníku 1998
Další úspěchy:
- květen 2012 - 2.místo na basketbalovém festivalu KYBAFEST v Kyjově (pouze extraligové týmy)
- srpen 2012 - 2.místo na mezinárodním turnaji v Ostravě
- září 2012 - 1.místo na mezinárodním turnaji TUBANAK (účast několika extraligových družstev + extraligových družstev ze Slovenska)

Kyjov má první domácí výhru v extralize

přidáno: 2. 4. 2013 12:22, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Holice 51:44 (19:6, 33:14, 41:29)

Body: Strýček 19, Čada 16, Líčeník 6, Šuráň a Tvarog 4, Prokeš 2

Trojky: Čada 1

I do nedělního utkání jsme šli bez 4 klíčových opor, ale tentokrát na druhé straně stál podstatně menší a mladší tým než v sobotním duelu. Úvod utkání byl takřka decimující a během 5 minut jsme vedli 17:0. Podle skóre jsme vycházeli z velmi dobré obrany a nepodcenili jsme žádný moment ve hře. V dobré obraně jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině a celkově jsme dostali za první poločas pouze 14 bodů (pouze 4 koše z hry). Ovšem do druhého poločasu jsme šli s tím, že se ten zápas dohraje sám a nikdo z našich hráčů neudělal pohyb navíc. V útoku jsme začali hrát individuálně a tak se to projevovalo i na skóre, kde se hosté přiblížili jen na 7 bodů. Ale i tak jsme rádi za druhé vítězství v extralize, které nás drží na hezkém 10.místě.

Kyjov podlehl Hradci i v odvetě

přidáno: 2. 4. 2013 12:19, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Hradec Králové   53:68 (18:9, 34:28, 46:53)

Body: Čada 19, Líčeník 12, Strýček 11, Tvarog 6, Šuráň 3, Robek Jan 2

Trojky: Čada 2, Tvarog 2

Do víkendových utkání jsme šli bez podkošového Chludila, což bylo celkem hrozivé při představě Hradeckých pivotů. První utkání v Hradci bylo jednoznačné a tak sem přijeli hosté v dobré náladě s tím, že tady odehrají jednoduchý zápas. Opak byl pravdou. I bez klíčového Chludila, Janšty, Brychty a Koksy jsme do utkání šli s chutí a také co nejvíce soupeře potrápit. Úvod utkání nám vyšel na jedničku a během minuty vedeme 7:0. Po oddechovém čase hostů jsme opět pokračovali ve výborné obraně a skóre se vyhouplo na 13:2 pro Kyjov. První koš ze hry jsme dovolili sokolům až v 6.minutě a od té doby se již hra vyrovnala. Ve druhé čtvrtině jsme měli problémy pod naším košem při doskoku a veškeré body jsme dostávali pouze z útočných doskoků. I tak jsme po polovině hry stále vedli 34:28. Obrat přišel v 25.minutě, kdy jsme dostali kanonádu 11 bodů v řadě a to nás úplně pohřbilo. Ač jsme se snažili rotovat co nejvíce hráčů, tak soupeř měl bohužel i druhou pětku na velmi dobré úrovni. U nás dostřídávali hráči mladší a menší. Ve čtvrté čtvrtině už hosté udrželi náskok ze třetí čtvrtiny a pořádně si oddechli, protože vyhráli důležitý zápas, který je může posunout na MČR. My můžeme být se zápasem spokojeni, protože jsme nastoupili bez 4 hráčů základní rotace a uhráli jsme solidní pohledný zápas. Nejlepší střelec Čada nastřílel 19 bodů.

Padl rekord v trojkách, Kyjov však neuspěl

přidáno: 11. 3. 2013 10:14, autor: Radim Mezihorák

Levharti Chomutov – Jiskra Kyjov 83:65 (24:15, 39:35, 65:40)

Body: Čada 20, Brychta 13, Strýček 8, Chludil 7, Robek Jan 5, Líčeník 4, Tvarog 3, Šuráň a Klimeš 2, Robek Jakub 1

Trojky: Brychta 3, Čada 2, Chludil1, Tvarog 1, Robek Jan 1,

Po dobrém sobotním výkonu jsme zamířili do Chomutovské sportovní haly, kde nás čekal vyrovnaný soupeř. Úvod utkání jsme absolutně nezvládli a po 3 minutách prohrávali 9:0. Ani po oddechovém čase jsme se nějak nezvedli a nápor domácích přetrvával. V 7 minutě 19:5. Nakonec jsme první periodu prohráli 24:15. Velice špatná obrana byla důsledkem tolika obsažených bodů. Druhá čtvrtina byla již o obraně a dokázali jsme zahrát i hodně rychlých protiútoků, což bylo jediným klíčem na zatáhlou obranu levhartů. Na to, že jsme prohrávali až o 14 bodů jsme utkání dobře vyrovnali. Potom ovšem přišel absolutní výpadek v obraně i útoku. Třetí čtvrtinu jsme prohráli rozdílem 21 bodů, což rozhodlo zápas. Rozhodčím se lehce pískali fauly na naší straně a domácí stříleli celkem 31 trestných hodů, ač domácí proměnili jen 10 šestek. Celkem na fauly 24:13 pro Kyjov. Pozitivem je dobrá střelba z pole a z trojkové vzdálenosti, kde se nám povedlo překonat trojkový rekord z Hradce a dát 8 trojek! Bohužel nám to nepomohlo utkání vyhrát a tak jedeme ze severozápadu Čech s jedním vítězstvím z Litoměřic, ale velice cenným, protože je to naše první vítězství v extralize, které nás drží na 10. místě v ČR z 12 účastníků.

První extraligové vítězství !!!

přidáno: 11. 3. 2013 10:12, autor: Radim Mezihorák

Slavoj Litoměřice – Jiskra Kyjov  56:75 (17:19, 33:39, 42:59)

Body: Chludil 20, Čada 16, Brychta 14, Tvarog 8, Strýček 6, Šuráň 5, Líčeník 4, Robek Jan 2

Trojky: Tvarog 2, Brychta 1

Vzhůru na nejdelší výjezd sezóny do podkrušnohorských pánví na hnědouhelnou půdu našich soupeřů !!! Víkend plný zážitků začal již v Bučovicích, kde uprostřed křižovatky nešla zařadit vyšší rychlost a dodávka přestala jet. Trenér a 7 zdatných hráčů uprostřed křižovatky začalo tlačit nepojízdnou dodávku na nejbližší parkoviště. Po čtvrthodině a několika telefonátech s vlastníkem auta jsme auto rozchodili a pokračovali dál. Další pauza byla už ve Slavkově, kde jsme natankovali. Při nasedání nechal jeden z hráčů (Hubert Prokeš) prsty ve dveřích. Co mohlo následovat? Výkřik a tma před očima zoufalého Huberta, jenž se díval na přiskřípnuté prsty ve dveřích, které zavíral trenér. Nakonec jsme vše brali s humorem, avšak bolest to musela být veliká. Téměř po čtyřech hodinách cesty jsme dorazili do Litoměřické haly v dobré náladě.

Za to u domácích jsme moc úsměv na rtech neviděli. Absence domácích hráčů na tréninku před víkendovými zápasy byla zřejmě klíčová pro celý hrací víkend domácích. Utkání řídil pouze jeden rozhodčí. To bylo celkem netradiční a zároveň celkem těžké pro hlavního arbitra, protože se očekávalo vyrovnané utkání. Dobře poskládaná základní pětka Kyjova celkem solidně zvládla první čtvrtinu a pochvalu zaslouží zejména Brychta, který za první periodu nastřílel 10 bodů. Po první čtvrtině stav 19:17 pro nás. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu ještě lepší a hlavně jsme dokázali pokrýt klíčové hráče soupeře. I druhou čtvrtinu jsme vyhráli a to poměrem 4 bodů – 20:16. Po polovině hry jsme byli ve výhodě také se silami. Soupeř odehrál první polovinu snad jen s 6 hráči. Za to u nás jsme museli šetřit Strýčka (po nemoci), Čadu (kotník) a Líčeníka (kotníky). Proto šlo do rotace až 10 hráčů. To se projevilo ve třetí kvartě, kdy jsme 10 body v řadě odskočili soupeři až na 18-ti bodový rozdíl a tím také rozhodli celý zápas.V poslední čtvrtině již mohli odpočívat zranění hráči a šetřit se tak na nedělní boj. V utkání dostali mnoho minut také mladší hráči - Prokeš, jenž dobře pracoval v obranné fázi při doskoku. Dále Tvarog, u kterého jsou již trojky v zápase na denním pořádku. Nejvíce bodoval Chludil, Brychta a Čada. Trestné hody 15/10 jsou dobré.

Další dvojzápas za náma

přidáno: 8. 3. 2013 7:11, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Sokol Pražský   42:129 (5:38 19:62 28:91)

Body: Janšta 11, Strýček 10, Koksa 8, Robek Jan 4, Chludil 3, Šuráň, Líčeník a Tvarog 2

Utkání proti lídrovi naší skupiny a momentálně nejlepšímu týmu v ČR v kategorii U15 se hrálo nezvykle již v pátek večer, kvůli jarním prázdninám hostujícího celku. Do utkání jsme šli bez zraněného Čady a chyběl také Brychta. I kdyby tito hráči hráli, tak bychom nášup dostali i tak. Zbytečný respekt ze soupeře a absolutní odevzdanost byly klíčovými při tomto duelu. Dát 42 bodů sokolům je vcelku dostačující, ale dostat 129 bodů je k zamyšlení. Doufám, že se z tohoto exhibičního utkání vzpamatujeme a v Praze budeme alespoň trochu soupeř. Svůj bodový rekord na utkání v letošní sezóně zaznamenal Koksa (palec nahoru).

Jiskra Kyjov – BK Pardubice 54:81 (11:20 30:52 39:70)

Body: Chludil 20, Strýček 18, Líčeník 8, Tvarog 7, Šuráň 1

Trojky: Tvarog 1, Strýček 1, Chludil 1

Celek z Pardubic se v hrozném počasí na cestě k nám zasekl a tak utkání začalo s hodinovým zpožděním. To šlo znát v úvodu utkání, kde jsme byli jasně lepší. Prvních 6 minut patřilo nám, ovšem po oddechovém čase hostů vzali do svých rukou zápas perníkáři. První poločas nám dělal problémy podkošový Langšádl a trojkostroj Kantůrek. Ve druhém poločase už jsme si tyto klíčové hráče více pohlídali, ale Pardubice mají výbornou i lavičku, která dobře doplňuje základní rotaci. My jsme do utkání šli bez Čady, Brychty a Janšty. Kdyby tito hráči nastoupili tak by byl zápas o něčem jiném. Na to, že jsme hráli proti úřadujícímu mistru ČR tak slušný výkon.

Sršni nad naše síly

přidáno: 20. 2. 2013 2:42, autor: Radim Mezihorák

Sokol Písek – Jiskra Kyjov  85:50 (22:10 44:24 61:32)

Body: Chludil 13, Strýček 10, Čada 6, Prokeš a Šuráň 4, Brychta, Robek K. a Robek H. 3, Tvarog a Klimeš 2

Do utkání jsme šli vyrovnaně a celkem slušně jsme sršňům v úvodu zatápěli, ale potom přišla studená sprcha a během několika málo minut jsme prohrávali dvojciferným náskokem. A ten se do poloviny zápasy zvýšil na 20 bodů. Chybělo štěstí, nasazení a hlavně chuť hrát hezký basketbal. Obrana nám nic neříkala. Nicméně s tím jsme trochu počítali, že soupeř bude nad naše síly. Proto již od úvodu nastupovali mladší hráči, kteří se do hry moc nedostávají. Musím říct, že jejich nasazení a bojovnost byla větší než u základní rotace. Proto mladší kluky hodně chválím. Pozitivem je i jejich bodový přínos v utkání.