Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Ani 7 trojek nepomohlo Kyjovanům k vítězství

přidáno: 28. 1. 2013 11:54, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 28. 1. 2013 11:57 ]

Hradec Králové – Jiskra Kyjov   80:62 (26:22, 49:32, 64:41)

Body: Strýček 14, Janšta 13, Čada a Robek Jan 12, Líčeník 5, Tvarog 4, Klimeš 2

TH: 14/5

Trojky: Janšta 3, Robek Jan 2, Líčeník a Tvarog 1

Nedělní utkání v Hradci Králové jsme hráli nezvykle až ve 13:00. Favoritem utkání byl Hradec Králové, který má do extraligových bojů na výpomoc 2 posily z Nymburka. Jenom tito 2 hráči nám dohromady nastříleli 36 bodů. Výšková indispozice našeho týmu šla hodně znát pod košem jak v obranné fázi, kde si domácí doskočili snad všechny míče, které šli, tak i v útoku, kde jsme se takřka nedostali k doskoku. První čtvrtinu jsme trpělivou hrou v útoku drželi vyrovnané tempo s domácím celkem. Ovšem druhou čtvrtinu jsme se snažili hrát až moc individuálně a to vedlo k hodně ztrátám a jednoduchým zakončením domácích. Během pěti minut to bylo 12:0. Poté co jsme začali hrát kolektivní basketbal, se hra opět vyrovnala a trpělivě jsme vždy dostali míč až do koše. Ovšem náskok z úvodu druhé periody na kontě domácích zůstal až do poločasu, kdy jsme prohrávali o 16 bodů. Do druhého poločasu jsme šli s chutí stále bojovat a dát do zápasu vše, ač jsme byli jasně výškově menším a mladším týmem. Začali jsme pořádně bojovat a hlavně konečně i odstavovat hráče – ve druhém poločase jsme dostali ,,jen“ 31 bodů. Ovšem Hradec byl pořád ten vůdčí tým, který diktoval tempo hry a udržoval tak dvojciferný náskok až do konce. Velkým pozitivem v utkání je kolektivní pojetí v útoku a to i s hráči, kteří se normálně do hry dostanou jen na malý čas. V tomto utkání si mnohdy žádali o vystřídání, že už nemůžou. Utkání jsme odehráli v 9 hráčích a někdy se i stalo, že z naší strany bylo na hřišti více hráčů ročníku 99 a ml., kteří dokázali bránit někdy i o hlavu větší hráče. Pochvalu zaslouží Honza Robek (ročník 00), který se postaral o svůj bodový rekord v letošní sezóně, kdy nastřílel 12 bodů, mezi klukama, kteří jsou o 2 roky starší. Rekord okořenil dvěma trojkama. Ono trojky nám padaly téměř všem– celkově jich spadlo do soupeřova koše 7.