Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Famózní výkon U15 v Ostravě!!!

přidáno: 18. 11. 2012 8:16, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 18. 11. 2012 9:19 ]
BK NH Ostrava – TJ Jiskra Kyjov    64:94 (12:18 25:48 46:73)

Utkání s NH Ostrava se odehrálo neobvykle již v sobotu ráno a tak jsme si museli trochu přivstat. Ovšem i tak jsme dorazili do Ostravy téměř v plné sestavě, ve které chyběli zranění Líčeník a Robek Jakub (oba zlomenina). S domácím týmem máme odehráno celkem 4 zápasy a všechny jsme doposavad vyhráli, ovšem zápas nikdy nebyl jednoznačný.

            I první čtvrtina tohoto utkání začala nervózně na obou stranách a nikdo nechtěl začátek utkání podcenit. Ve druhé čtvrtině jsme se chytli a sadou rychlých protiútoků jsme domácí tým přímo drtili. Je nutné podotknout, že vše pramenilo z velmi dobré obrany a hlavně první přihrávky. Zvítězila také trpělivost, což se o žádném z letošních zápasů nedá říct. Když jsme nedali koš z první fáze protiútoku, tak jsme ho dohráli trpělivě ve druhé fázi a téměř vždy útok skončil košem. Nebylo třeba stavit clonu ani hrát signály. Vše pramenilo z jednoduché herní kombinace - hoď a běž. Tedy opět vyhrál jednoduchý basketbal a kluci si celý zápas užívali. Na postu rozehrávače měl téměř všechny útoky pod kontrolou Strýček, který svým přehledem diktoval celý útok. Čada s Janštou – oba velmi dobře zvládali přesilovky v rychlém protiútoku a málokdy se minuli. Podkošový Chludil si napsal na své konto krásných 33 bodů (trestné hody – 10/9) a nespočet útočných a obranných doskoků je dobrou vizitkou tohoto hráče. Do hry se zapojili i mladší hráči, kde je potřeba vyzvednout Tvaroga, který již výškově konkuruje ostatním hráčům této kategorie a začíná se to projevovat i v nastřílených bodech (za víkend dal více bodů, než za celou loňskou sezónu). Náskok jsme neustále zvyšovali až na konečný rozdíl 30-ti bodů ve skóre. Trestné hody na 70% jsou velmi dobré.

            Dobrá nálada nás neopustila ani večer, kdy měli hráči za odměnu večerní regeneraci ve vířivce.

Snakes Ostrava – TJ Jiskra Kyjov   68:96 (10:25 32:50 52:75)

            Tento nedělní zápas mohl rozhodnout o dalším dění ve skupině C, kde oba celky (Kyjov i Ostrava), stále bojují o postupové místo do extraligy. Oba týmy byly dobře naladěny, protože jak my tak Snakesy zvládli v sobotním zápase vyhrát. Zápas začal opět velmi opatrně na obou stranách, ale jakmile se naši borci rozkoukali po hřišti, tak jsme vedli dvojciferným náskokem. Vše pramenilo opět ve velmi dobré obraně, ve které jsme konečně komunikovali a nedocházelo ke zbytečným chybám. Přebírání hráčů a posuny v obraně byly na vrcholové úrovni, a proto se domácímu týmu nedařilo vůbec najet do koše a střelba se jim nedařila. I když jsme ve druhé čtvrtině nechali soupeře trochu hrát, tak jsme po oddechovém času opět vzali hru do vlastních rukou a trpělivou hrou dostali míč do koše a postupně navyšovali náskok na konečných 28 bodů. Opět je potřeba pochválit trojici Strýček-Chludil-Čada – všichni 3 dokázali vstřelit více jak 20 bodů. K nim se bodově přiblížil Janšta. Utkání trvalo celkem dlouho – stříleli jsme 46 trestných hodů (dali jsme 29). Je třeba podotknout, že jsme dali 8 košů s faulem !!! Z těchto situací šlo pěkně vidět, jak naši hráči šikovně navázali kontakt, dali koš a ještě byl faul.

Krásně prožitý víkend na Ostravsku nás trochu víc přiblížil k extralize, ovšem naše skupina je tak zamotaná, že se rozhodne až posledním zápasem. Co je potřeba vyzvednout, je hlavně to, že jsme oba zápasy dokázali vstřelit téměř 100 bodů a konečně jsme hráli trpělivě a hlavně bez zbytečných ztrát z přihrávek, jak jsme doposud dělali. V tabulce jsme se vyhoupli na postupové 3.místo.

Naše další zápasy odehrajeme na domácí půdě, a jestli chcete mít v Kyjově extraligu tak nás přijďte podpořit.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina         1.12.2012

Jiskra Kyjov – SAM BŠM Brno     2.12.2012

                                                                                                                                          Radim Mezihorák

Comments