Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Jdeme dál s bilancí 3:1

přidáno: 10. 10. 2012 14:46, autor: Radim Mezihorák

Brno - Kyjov (103:47)

První zápas dalšího dvojkola jsme odehráli na půdě jednoho z favoritů a kandidátů na MČR, na půdě BŠM Brna, které známe již od minižáků a s tímto týmem se setkáváme každý rok. Jenomže rok od roku je to těžší a těžší. Do Brna jsme odjížděli bez nemocných Chludila a Janšty a ve hře to šlo znát. Proti nám stáli o mnoho víc robustnější hráči což nám dělalo mnoho problémů pod košem, protože jsme zvyklí, že nám doskakuje Filip !!! To byla hlavní chyba, že jsme dostali takový klepec. Další velkou chybou byla absolutní nesoustředěnost - když už se prohrávalo ve 3.čtvrtině skoro o 40, tak naše snaha a vůbec chuť hrát zmizela. Během první poloviny se nám vyfaulovali 2 nejvyšší hráči a zápas jsme dohrávali s hráči ročníku 99 a 00 což nasvědčuje finálnímu výsledku 103:47 pro domácí. Kluci pozorně čtěte:

-          zápas měl svůj smysl a to ten, že jsme si uvědomili, že i když jsme vyhráli první dvojkolo tak nejsme nejlepší na světě !!

-          utkání se dá vyhrát, i když je soupeř vyšší – existuje odstavování hráčů !!

-          první jde míč na zem – teprve potom můžeme udělat pohyb – nasvědčuje tomu asi 20 odpískaných kroků !!!

-          bez bojovnosti se vyhrát nedá …

Každopádně někteří hráči mi udělali radost – Klimeš a Tvarog (jen tak dále).

Vysočina - Kyjov (51:68)

V neděli jsme se za prudkého deště s velkým protivětrem dostali do místní Jihlavské haly s předstihem a načuchli atmosféru extraligy U19. Po sobotním zápase byla vidět na hráčích nejistota a tréma, i když proti nám stál slabší a mladší soupeř. Úvod utkání nám vyšel a vedli jsme 8:0. Po time-outu domácího trenéra se Vysočina zvedla, ale náskok jsme si do konce čtvrtiny udrželi. Druhá čtvrtina takřka rozhodla utkání. Agresivita v obraně a následný protiútok vyhráli druhou čtvrtinu o 13 bodů a druhý poločas jsme si drželi náskok, tak aby si zahráli naši nejmladší hráči co nejvíce a to se i stalo. Jsem rád, že se nejmladší kluci dostali do zápasu co nejrychleji a dokonce se nebáli zakončit a také skórovat. Mimochodem, všichni hráči dali koš, což se na naší straně nestává tak často. Po utkání na nás bylo vidět, že jsme si pořádně oddychli, a že se neopakoval včerejší zápas. V utkání se opět dobře předvedl Ondra Klmeš. Hlavně se nám podařilo ubránit klíčového hráče Vysočina – podkošového Kováře.

Po tomto víkendu můžeme jít dál ligou U15 stále s hlavou nahoře. Bilance 3:1 je dobrá, ale jestli chceme udělat další krok do extraligy – musíme v dalším domácím dvojkole porazit stejně výkonné soupeře – N. Jičín a Prostějov. Nemoci jsme si snad vybrali minulý týden a nastoupíme v plné sestavě.