Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Jednou si dole, jednou nahoře …

přidáno: 29. 10. 2012 13:05, autor: Radim Mezihorák

Kyjov – Nový Jičín  75:63

Začátek utkání byl z naší strany velmi nervózní, protože jsme věděli jaká je důležitost víkendových zápasů. I přesto, že soupeř přijel pouze v 8 hráčích, vyhrával první čtvrtinu celkem jasně a ve všech individuálních činnostech byli hosté lepší. Po šťastné trojce v poslední vteřině první čtvrtiny jsme stáhli náskok hostů na 9 bodů, což nenasvědčovalo dobrému výkonu domácích. Nebyl v nás jiskra, i když to máme v názvu oddílu. Byli jsme u každé situace později, v obraně jsme se trápili s útočným doskokem podkošového Střítezského. Ve druhé čtvrtině propadák pokračoval a my už jsme prohrávali o 14 bodů. V útoku jsme byli velmi nejistí a všeho jsme se báli. Po polovině utkání jsme prohrávali o 9 bodů, ale s tím že klíčový rozehrávač hostů již měl 4 osobní chyby. Taktická porada v šatně zněla jasně, a všichni hráči dostali určitý úkol. Teď bylo na hráčích, jestli ho splní. Šňůra 14-ti bodů v řadě zní za vše !!! Díky několika změnám v obraně, které jsme provedli v poločase se nám povedlo otočit zápas. A najednou jsme tempo hry udržovali my. Bodově se ve druhé půlce nakopl Čada, který dal za druhý poločas 20 bodů. Do páté minuty poslední čtvrtiny jsme vedli nejistě o malý počet bodů, ovšem po dvou trojkách jsme odskočili na 10 bodů a zápas jsme dohráli v klidu. Trestné hody jsou uspokojivé – 62%. Zatím nejlepší výkon od začátku sezóny podal Peťa Janšta. Jako vždycky parádní divácká atmosféra napomohla k lepšímu výkonu.

Kyjov – Prostějov   53:77

Po sobotním těžkém zápase jsme nastupovali proti silnějšímu soupeři z Prostějova, který den před tím hodně potrápil Kroměřížský celek. Prostějov přijel v 9 hráčích, ale za to od minulého roku posílili o hráče z Olomouce. Do tohoto zápasu nenastoupil Čada, kvůli zranění zad. První čtvrtinu jsme se opět rozkoukávali a než jsme se nenadáli tak jsme prohrávali o 2:16. Hráči Prostějova nás nepřehrávali těžkým basketbalem, ale jejich individuální činnosti (především Váňa, Kubát a Jenčík). Nikdo z ostatních hráčů Prostějova nás nijak neohrožoval. V polovině utkání jsme prohrávali o 26 bodů. Po polovině hry se z naší strany do hry dostali i mladší hráči, kteří zvládli hru velmi dobře. Zápas jsme sice prohráli, ale aspoň nám to otevřelo oči a my se z těchto chyb musíme ponaučit. V útoku nejistota a strach z nájezdu. O tom svědčí počet trestných hodů, které jsme měli jenom 4/2. Utkání opět dobře zvládl Janšta a Chludil, bohužel se k nim nikdo jiný nepřidal.

Víkendové zápasy mi trochu připomínají sinusoidu.

-         špatný začátek sobotního zápasu

+    dobrý konec sobotního zápasu

-         špatný začátek nedělního zápasu

+    dobrý konec nedělního zápasu

-     prohra

A proto milujeme a hrajeme tenhle sport, ve kterém nikdy nevíte, jak zápas dopadne. Každopádně jdeme dál s bilancí 4:2 což je pro nás, nejmenší město hrající ligu U15 skupiny C, velmi dobrý výsledek. A jestli chceme obhájit extraligové působení z loňské sezony tak musíme makat dál.