Kyjov nestačil ani na Litoměřice

přidáno: 20. 1. 2013 9:07, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Slavoj Litoměřice    78:93 (17:25, 42:55, 63:70)

Body: Chludil 33, Strýček 17, Čada 13, Šuráň 5, Janšta a Líčeník 4, Brychta 2

Po smolné sobotní porážce jsme se snažili soustředit na těžšího soupeře z Litoměřic, jejž v sobotním zápase silně potrápili Brno, kde nakonec prohráli pouze o koš. Úvod utkání patřil jednoznačně hostům, kteří během 3 minut vedli 7:0. Po oddechovém čase jsme hru vyrovnali, ale náskok z úvodu si hosté stále drželi. Hráči Litoměřic byli v individuální technice na lepší úrovni než my. Na to, že jsme hráli v domácím prostředí tak střelbu měli také lepší. Svědčí o tom 6 obdržených trojek. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu a hosté jen zvyšovali svůj náskok jen díky naší nekomunikující obraně. Výpomoc nebyla vůbec. Po poločase svítilo na tabuli hodně bodů jak na jedné tak na druhé straně – 42:55 s pohledu domácích. V šatně jsme se zklidnili a probrali taktiku na druhý poločas. Během třetí čtvrtiny proběhlo několik změn v obraně, což dělalo hostům velké potíže. Byla to jediná čtvrtina, kterou jsme vyhráli (21:15) a soupeři jsme se přiblížili na hratelných 7 bodů. V úvodu poslední periody jsme dali 9 bodů v řadě a hru jsme vyrovnali. Dokonce jsme se dostali do mírného vedení, což bylo hned potrestáno trojkou hostů. Hloupými chybami v obraně jsme opět nezvládli koncovku zápasu. Pozitivem utkání byl Chludil, který dal 33 bodů a trestné hody měl 10/8.

Shrnutí prvního extraligového víkendu…

,,Těmito úvodními zápasy jsme zjistili, že se v zápase nesmí ani na jednu minutu polevit, protože soupeři, kteří postoupili do extraligy, již mají své kvality a dokážou toho hned využít. Obě utkání nám však otevřeli oči a my můžeme alespoň pracovat na nedostatcích. Atraktivnost utkání byla obrovská a tomu svědčí i divácká návštěva, jenž se za oba dny v průměru pohybovala kolem 40 fanoušků na zápas. Tyhle dvě prohry nás na jednu stranu mrzí, na druhou stranu budeme daleko víc nabuzení při cestě na severozápad republiky. Díky všem fandům za skvělou atmosféru a pevně doufám, že i v dalších domácích zápasech bude takhle velká podpora. Další domácí utkání svedeme proti Mistru ČR – BK Pardubice a proti Sokolu Pražskému, jenž Pardubice letos 2x porazil, takže je před námi nejtěžší domácí dvojička sezóny, tak doufám, že jej potrápíme co nejvíce.“