přidáno: 2. 4. 2013 12:19, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Hradec Králové   53:68 (18:9, 34:28, 46:53)

Body: Čada 19, Líčeník 12, Strýček 11, Tvarog 6, Šuráň 3, Robek Jan 2

Trojky: Čada 2, Tvarog 2

Do víkendových utkání jsme šli bez podkošového Chludila, což bylo celkem hrozivé při představě Hradeckých pivotů. První utkání v Hradci bylo jednoznačné a tak sem přijeli hosté v dobré náladě s tím, že tady odehrají jednoduchý zápas. Opak byl pravdou. I bez klíčového Chludila, Janšty, Brychty a Koksy jsme do utkání šli s chutí a také co nejvíce soupeře potrápit. Úvod utkání nám vyšel na jedničku a během minuty vedeme 7:0. Po oddechovém čase hostů jsme opět pokračovali ve výborné obraně a skóre se vyhouplo na 13:2 pro Kyjov. První koš ze hry jsme dovolili sokolům až v 6.minutě a od té doby se již hra vyrovnala. Ve druhé čtvrtině jsme měli problémy pod naším košem při doskoku a veškeré body jsme dostávali pouze z útočných doskoků. I tak jsme po polovině hry stále vedli 34:28. Obrat přišel v 25.minutě, kdy jsme dostali kanonádu 11 bodů v řadě a to nás úplně pohřbilo. Ač jsme se snažili rotovat co nejvíce hráčů, tak soupeř měl bohužel i druhou pětku na velmi dobré úrovni. U nás dostřídávali hráči mladší a menší. Ve čtvrté čtvrtině už hosté udrželi náskok ze třetí čtvrtiny a pořádně si oddechli, protože vyhráli důležitý zápas, který je může posunout na MČR. My můžeme být se zápasem spokojeni, protože jsme nastoupili bez 4 hráčů základní rotace a uhráli jsme solidní pohledný zápas. Nejlepší střelec Čada nastřílel 19 bodů.