Kyjov stále čeká na první extraligové vítězství

přidáno: 27. 1. 2013 13:27, autor: Radim Mezihorák

BVK Holice – Jiskra Kyjov    73:71  (19:19, 34:34, 61:53)

Body: Čada 25, Strýček 20, Líčeník a Janšta 11, Klimeš a Robek Jan 2

TH: 19/9

Trojky: Čada 1, Líčeník 1

Na první extraligový výjezd na severovýchod Čech jsme odjížděli v počtu 10 hráčů. Bez zraněného Řezníka, který si zlomil ruku na horách. Další chybějící hráči Šuráň a Prokeš, kteří byli na horách. Brychta hrál za Zlín U17. A pro všechnu smůlu jsme na polovině cesty do Holic na benzince museli zavést zpět domů Chludila, který měl střevní chřipku. Tedy dodávka se 7 hráči pokračovala do Holic na zápas a jeden osobák se musel vrátit.

Holice se rozcvičovali v počtu 8 hráčů a my v počtu 7 hráčů. Tak začalo i utkání a v 7 lidech jsme hráli celou první polovinu. Během několika minut jsme prohrávali 0:6, ale po zlepšení v obranné fázi jsme dokázali včas skóre vyrovnat. Měli jsme hodně problém s doskokem, protože chyběli takřka 2 klíčový podkošový hráči (Chludil, Šuráň) a vysoké křídlo (Brychta). Vždy byl na tyto kluky pod košem spoleh a s doskokem byl klid, ovšem ostatní hráči alespoň v tomto utkání zjistili, že budou muset odstavovat taky. Skóre se hodně přelívalo, až nakonec v polovině svítilo vyrovnané skóre 34:34. Mezitím už přijeli 2 zbylí hráči a tak do druhé poloviny jsme nastupovali s 9 hráči. Na konci třetí čtvrtiny hráči Holic lehce uskočili Kyjovanům na 8 bodový rozdíl dvěma lehkýma trojkama, které jsme odmítli bránit. Během několika minut poslední periody jsme však náskok smazali a dostali jsme se zpět do hry. Ovšem domácí fanoušci natolik znervóznili rozhodčí, že 4x pískli obráceně aut. Velmi směšné pro všechny v hale bylo to, že se ve všech čtyřech případech domácí hráči přiznali, že míč vypíchli. Tedy rozhodčí museli vymyslet něco jiného a tak našli jiný způsob jak vyhovět domácím fanouškům. Nic lehčího je nenapadlo než vyfaulovat nám klíčového hráče – to se také stalo a Čada šel ze hřiště. V předposledním útoku dostal Janšta koňára a v posledním útoku Líčeník bodyček. Rozhodčí žádný faul neviděli a domácí slaví vítězství. Utkání bylo pohledné z obou stran, ovšem zamrzí to, že jsme byli tahouni utkání spíše my a prohra o jediný koš hodně zamrzí. Dobrý výkon Čady a Strýčka. K nim se bodově nejvíce přiblížili Líčeník a Janšta. Pozitivem v utkání je to, že dokážeme hrát v extralize bez 3 kluků ze základní sestavy vyrovnaný zápas a mladší hráči ročníku 99 a 00 plně nahradili hráče ročníku 98.