Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Levharti si našli svou kořist v Kyjově

přidáno: 18. 1. 2013 7:05, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BK Levharti Chomutov 66:71 (16:17 34:33 46:52)

18 b. – Strýček a Čada, 8 b. – Chludil, Brychta a Líčeník, 6 b.- Janšta

 

Mladí Kyjovští žáci se konečně dočkali svého prvního extraligového debutu v kategorii U15, kterou zahájili na domácí palubovce, kde nastoupili proti nejvzdálenějšímu celku z Chomutova. Několik dní před tímto basketbalovým svátkem podpořil svým dopisem Kyjovské talenty i starosta Města Kyjova František Lukl. Pro hráče byla velká čest i to, že se na utkání došel podívat i osobně.

          

         První čtvrtina začala velmi nervózně na obou stranách. Žádný z celků nechtěl udělat chybu a všichni byli radši o krok zpět. Celou periodu měli hosté menší náskok. Po přestávce se mírné vedení přehouplo na naši stranu. Pomohl tomu i Kyjovský kotel – po sečtení v průměru asi 50 fanoušků !!! Na žákovský basketbal v jiných městech přijde maximálně 20 fanoušků. Ani po poločase žádný z celků neměl jasnou převahu a neměl na to, udělat si větší náskok. Ve čtvrté čtvrtině jsme se opět dostali do tlaku. Nevím proč, ale najednou se naši hráči báli najet do koše a všechno jsme řešili střelbou, která nebyla nejlepší. Klíčovým momentem byl likvidační faul na Strýčka, který musel střídat. Pro překvapení všech se odpískal pouze aut. Chomutov byl takřka do konce třetí čtvrtiny bez faulů - měli jen 3 fauly. Po tomto ,,faulu“ se Chomutov vzdálil Kyjovu až na 9-ti bodový náskok. Na tabuli svítilo 5 minut do konce. Po oddechovém čase a celoplošné obraně jsme se dostali zpět do hry třemi jednoduchými koši takřka během minuty. Následoval uklidňující time-out hostů a poté již domácí celek nestačil na levharty.

         Na jedné straně veliké zklamání, protože Kyjov počítal s výhrou. Na druhé straně velký basketbalový zážitek, který nadchnul každého diváka v hale.

Slovo na závěr…

,,Jsem velmi spokojen s předvedenou hrou, ač domácích tak hostů. Kvalita obou týmů je na stejně vysoké úrovni a v závěru a vůbec v celém utkání bylo potřeba trochu štěstí, které ve výsledku mělo hostující družstvo. Každopádně se velmi těším na utkání v Chomutově, protože tyhle vyrovnané zápasy dávají všem hráčům ty největší zkušenosti.“

 

                                                                                  Radim Mezihorák

Comments