přidáno: 21. 4. 2013 5:29, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – USK Praha  66:79 (14:13, 28:42, 44:58)

Body:Chludil 27, Strýček 19, Brychta 7, Robek Jan 5, Líčeník 3, Tvarog a Prokeš 2, Klimeš 1

Trojky: Strýček 2, Chludil 1, Robek Jan 1

Utkání proti USK mělo mít vyrovnanější charakter, i když nám chyběli klíčový hráči. Dobrou obranou jsme nenechali soupeři nic zadarmo a za první čtvrtku jsme odvedli dobrou práci, která znamenala jednobodové vedení. Potom přišla smršť, která rozhodla celé utkání. Druhou periodu jsme prohráli 14:29. Nebylo to dobrou střelbou hostů, ale naší nedůsledností v obraně. Soupeř skóroval pouze z rychlých protiútoků a po našem neodstavení si mohli doskočit míč, kolikrát chtěli. A to se nejednalo o vysoké hráče. Druhý poločas jsme opět vyhráli, takže sečteno podtrženo – utkání nám prohrála druhá čtvrtina. Je to škoda, ale musím říct, že v takové sestavě v jaké jsme byli hrát vyrovnaný zápas proti týmu, který bude nastupovat na MČR je velmi uspokojivé. Do utkání šli všichni hráči, což je taky pozitivum. Slušné byly i trestné hody 26/20. Nejvíce bodů Chludil – 27.