Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Ostrava – ČSAD CUP 2012 – zhodnocení turnaje

přidáno: 4. 9. 2012 3:27, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 4. 9. 2012 3:27 uživatelem Tomas Cada ]

Naše další utkání v přípravě pokračovaly na turnaji v Ostravě, kde se sjely špičkové týmy z Moravy a jeden tým z Maďarska. Od turnaje jsem očekával vyrovnané zápasy. Mezi favority patřil již od začátku celek z Kroměříže. Ale vždy jsme šli do zápasu odhodlaně s jasnou vizí zvítězit.

Turnaj byl jenom dvoudenní a tak už jsme v brzkých sobotních hodinách vstávali a vlakem v 6:40 odjížděli směr OSTRAVA!!!

NH Ostrava – Jiskra Kyjov 68:77 (16:16, 29:30, 48:51)

Strýček K.(12),Čada R.(17),Chludil F.(31),Líčeník L.(0),Klimeš O.(4),Šuráň M.(0), Koksa M.(2),Řezník D.(0), Tvarog D.(0), Pěnčík J.(0),Brychta J.(2), Prokeš H.(0)

Do utkání jsme šli sebevědomě a hlavně s jasnou taktikou – rychlý protiútok. Proti nám stál soupeř, který byl zřejmě v průměru nejvyšší na turnaji. To nám dělalo problém hlavně pod košem, kdy jsme nebyli schopní doskočit v doskoku obranném i útočném. Během první půle se protočila takřka celá lavička. V polovině hry jsme vedli o pouhý bod. Až ve čtvrté čtvrtině se nám povedlo odskočit soupeři až na 16-ti bodový náskok, kdy hráči NH odpadli fyzicky. Já jsem kluky pořád střídal, takže jsme ve výsledku byli pořád odpočatí. Nakonec se v závěru náskok zmenšil, ale díky trojce Strýčka v poslední vteřině jsme odskočili na finálních 9 bodů. Jasným hráčem zápasu byl Filip Chludil.

Po dobrém obědě jsme se šli ubytovat do hotelu Park Inn, na který se většina zúčastněných těšila nejvíce. Po krátkém odpočinku jsme však opět vyrazili do Bonver arény, kde na nás čekal již známý protivník z Kroměříže.

TJ Slávia Kroměříž – Jiskra Kyjov 74:56 (18:13, 35:28, 50:41)

Nám již známý soupeř, jak z ligy, tak z různých turnajů. Kroměříž přijela pouze s 10 hráči, ale nechyběl jim nikdo z klíčových hráčů a tak byli takřka v plné sestavě. Do utkání jsme nastoupili senzačně a rychlými protiútoky a dobrou obranou jsme dokonce celých 5 minut vedli. Potom jsme měli hluché místo a Kroměříž si vypěstovala 5-ti bodový náskok, který si podržela až do konce čtvrtiny. Trochu nám dělalo problém, že i Chludil a Strýček si udělali hned 3 fauly. Ovšem stále do poloviny hry jsme drželi tempo a sedmibodový náskok nic neznamenal. I ve třetí čtvrtině se nám celkem dařilo pronikat do koše. Kroměřížští fandové už byli celkem nervózní, protože jsme s nimi takhle vyrovnané tempo ještě nehráli (kromě finále TUBANAKU). Tímto začala kanonáda sprostých slov a pokřiků na nás a na rozhodčí. Po jakémkoliv faulu Kyjova, začali okamžitě sprostě řvát i na naše hráče (ty debile co si to dovoluješ). To už celkem překračovalo meze. Pro naše mladé hráče je celkem nezvyk, když se mají soustředit na zápas a někdy na ně řve ty debile. Rozhodčí s klidnou hlavou a úsměvem na tváři pokračovali v chybných rozhodnutích. Ovšem po 3.čtvtině to bylo ,,jenom“ o 9 bodů což bylo hratelný. Nádavky publika ovšem pořád pokračovali a Kroměříž se chytla dvěma trojkami. Náskok se vyhoupl až na 20 bodů. Nakonec do posledních 6 minut nastoupila úplně celá pětka mladších hráčů a utkání jsme dohráli ,,v klidu“. Trochu mě mrzí chování hostujících fandů, ale je dobře, že se tak chovají v přípravném zápase. Alespoň si zvykáme na chování, které mohou předvést i v soutěžním utkání a podle toho potom zakročit. Na našich hráčích byla vidět nespokojenost a kluky to trochu mrzelo, protože jsme na Kroměříž měli. Jde vidět, že utkání s Kroměříží jsou čím dál víc vyrovnanější. Škoda TH, které jsme měli 29/14. Čada a Chludil předvedli výborný výkon.

S bilancí 1výhra – 1 prohra jsme odcházeli na večeři a poté na hotel. Večerní vycházka do nákupního centra klukům náladu zlepšila. Ráno po vydatné snídani kolem 7 hod ranní jsme opouštěli hotel a rychlým krokem jsme mířili opět do basketbalové haly, kde na nás čekal neznámý soupeř z Maďarska Kecskeméti.

Kecskeméti Sportiskola – Jiskra Kyjov 56:66 (17:11, 30:29, 38:49)

Strýček K.(11),Čada R.(33),Chludil F.(10)Líčeník L.(0),Klimeš O.(8),Šuráň M.(2), Koksa M.(0),Řezník D.(0), Tvarog D.(0), Pěnčík J.(0),Brychta J.(), Prokeš H.(0)

Neznámý soupeř, který porazil jak NH Ostravu tak Prostějov. Takže jsme očekávali vyrovnaný boj. Již před zápasem jsme věděli, že soupeř je dobrým střelcem a všichni hráči jdou po doskoku. To šlo krásně vidět v první čtvrtině. Během 5 minut jsme dostali 3 trojky a prohrávali jsme už skoro o 10 bodů. Na nás šlo vidět, že jsme ještě trochu ospalí a nerozehraní. I na začátku druhé čtvrtiny byli Maďaři lepší jak v útoku tak v obraně. Ovšem v polovině druhé čtvrtiny jakoby nás osvítilo. Parádní obrana všech hráčů, lavička hecovala kluky v co nejlepší výkon. 10-ti bodová šňůra nás nakopla a rázem se hra vyrovnala. V polovině tak svítilo na tabuli téměř vyrovnané skóre. Do třetí čtvrtiny jsme šli odhodlaně s tím, že tohle utkání zvítězíme. Šlo vidět, že po utkání s Kroměříží jsou kluci ještě trochu naštvaní a do utkání tak dávali všechno. Maďarům jsme nedovolili už vystřelit ani jednu trojku a třetí čtvrtina rozhodla zápas, kdy jsme vyhráli 20:8. Maďaři ještě ve čtvrté čtvrtině trochu kousali, ale slušnou taktickou hrou jsme si vybojovali překvapivé vítězství na turnaji. Utkání jsme vyhráli hlavně bojovností a týmovou hrou. Opět vyhrál i rychlý protiútok. Slušné byli i TH – 22/16. Nejlepší pětkou byli Strýček-Chludil-Čada-Klimeš-Brychta.

Po zápase volna přišel náš poslední zápas na turnaji, který mohl rozhodnout o umístění.

BK Prostějov – Jiskra Kyjov 66:61 (11:14, 32:35, 48:44)

Strýček K.(19),Čada R.(23),Chludil F.(17)Ličeník L.(0),Klimeš O.(0),Šuráň M.(0), Koksa M.(0),Řezník D.(0), Tvarog D.(0), Penčík J.(0),Brychta J.(2), Prokeš H.(0)

Sice v tomto utkání šlo téměř o 2.místo, ale opět jsme se snažili dát prostor všem hráčům. Naši nejmladší hráči dostali v tomhle utkání nejvíce prostoru. Celou první půli jsme byli lepší i při zakončení i v obraně. Nespočet neproměněných nájezdů a zcela zbytečné ztráty přecházely do protiútoku Prostějova, který tyhle šance lehce proměňoval. Ovšem na našich hráčích byla vidět únava po odehraných třech utkáních a z letní přípravy.  Ve třetí čtvrtině do haly přiběhly do haly Kroměřížští fandové a znovu jsme začali pokulhávat. Ovšem teď to nebylo jejich vinou. V tomto utkání jsme jasně chybovali my, a to naší netrpělivostí a nepřesností. Utkání se rozhodovalo v poslední čtvrtině, kde byli hosté přesnější. V utkání se stala jedna příhoda, která se podle mě stává jednou za život. Do konce útoku jsme měli jenom 2 vteřiny. Z autu jsme vyhodili na Filipa Chludila, který stál na trojce. Ten neváhal a z výskoku Z TROJKY vystřelil na koš. Neskutečné se stalo skutečností, ale padl koš !!! Tato se situace nebývá běžná pod košem a už vůbec ne na trojce !!! Takže podle mého borec na konec !!