přidáno: 11. 3. 2013 10:14, autor: Radim Mezihorák

Levharti Chomutov – Jiskra Kyjov 83:65 (24:15, 39:35, 65:40)

Body: Čada 20, Brychta 13, Strýček 8, Chludil 7, Robek Jan 5, Líčeník 4, Tvarog 3, Šuráň a Klimeš 2, Robek Jakub 1

Trojky: Brychta 3, Čada 2, Chludil1, Tvarog 1, Robek Jan 1,

Po dobrém sobotním výkonu jsme zamířili do Chomutovské sportovní haly, kde nás čekal vyrovnaný soupeř. Úvod utkání jsme absolutně nezvládli a po 3 minutách prohrávali 9:0. Ani po oddechovém čase jsme se nějak nezvedli a nápor domácích přetrvával. V 7 minutě 19:5. Nakonec jsme první periodu prohráli 24:15. Velice špatná obrana byla důsledkem tolika obsažených bodů. Druhá čtvrtina byla již o obraně a dokázali jsme zahrát i hodně rychlých protiútoků, což bylo jediným klíčem na zatáhlou obranu levhartů. Na to, že jsme prohrávali až o 14 bodů jsme utkání dobře vyrovnali. Potom ovšem přišel absolutní výpadek v obraně i útoku. Třetí čtvrtinu jsme prohráli rozdílem 21 bodů, což rozhodlo zápas. Rozhodčím se lehce pískali fauly na naší straně a domácí stříleli celkem 31 trestných hodů, ač domácí proměnili jen 10 šestek. Celkem na fauly 24:13 pro Kyjov. Pozitivem je dobrá střelba z pole a z trojkové vzdálenosti, kde se nám povedlo překonat trojkový rekord z Hradce a dát 8 trojek! Bohužel nám to nepomohlo utkání vyhrát a tak jedeme ze severozápadu Čech s jedním vítězstvím z Litoměřic, ale velice cenným, protože je to naše první vítězství v extralize, které nás drží na 10. místě v ČR z 12 účastníků.