přidáno: 11. 3. 2013 10:12, autor: Radim Mezihorák

Slavoj Litoměřice – Jiskra Kyjov  56:75 (17:19, 33:39, 42:59)

Body: Chludil 20, Čada 16, Brychta 14, Tvarog 8, Strýček 6, Šuráň 5, Líčeník 4, Robek Jan 2

Trojky: Tvarog 2, Brychta 1

Vzhůru na nejdelší výjezd sezóny do podkrušnohorských pánví na hnědouhelnou půdu našich soupeřů !!! Víkend plný zážitků začal již v Bučovicích, kde uprostřed křižovatky nešla zařadit vyšší rychlost a dodávka přestala jet. Trenér a 7 zdatných hráčů uprostřed křižovatky začalo tlačit nepojízdnou dodávku na nejbližší parkoviště. Po čtvrthodině a několika telefonátech s vlastníkem auta jsme auto rozchodili a pokračovali dál. Další pauza byla už ve Slavkově, kde jsme natankovali. Při nasedání nechal jeden z hráčů (Hubert Prokeš) prsty ve dveřích. Co mohlo následovat? Výkřik a tma před očima zoufalého Huberta, jenž se díval na přiskřípnuté prsty ve dveřích, které zavíral trenér. Nakonec jsme vše brali s humorem, avšak bolest to musela být veliká. Téměř po čtyřech hodinách cesty jsme dorazili do Litoměřické haly v dobré náladě.

Za to u domácích jsme moc úsměv na rtech neviděli. Absence domácích hráčů na tréninku před víkendovými zápasy byla zřejmě klíčová pro celý hrací víkend domácích. Utkání řídil pouze jeden rozhodčí. To bylo celkem netradiční a zároveň celkem těžké pro hlavního arbitra, protože se očekávalo vyrovnané utkání. Dobře poskládaná základní pětka Kyjova celkem solidně zvládla první čtvrtinu a pochvalu zaslouží zejména Brychta, který za první periodu nastřílel 10 bodů. Po první čtvrtině stav 19:17 pro nás. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu ještě lepší a hlavně jsme dokázali pokrýt klíčové hráče soupeře. I druhou čtvrtinu jsme vyhráli a to poměrem 4 bodů – 20:16. Po polovině hry jsme byli ve výhodě také se silami. Soupeř odehrál první polovinu snad jen s 6 hráči. Za to u nás jsme museli šetřit Strýčka (po nemoci), Čadu (kotník) a Líčeníka (kotníky). Proto šlo do rotace až 10 hráčů. To se projevilo ve třetí kvartě, kdy jsme 10 body v řadě odskočili soupeři až na 18-ti bodový rozdíl a tím také rozhodli celý zápas.V poslední čtvrtině již mohli odpočívat zranění hráči a šetřit se tak na nedělní boj. V utkání dostali mnoho minut také mladší hráči - Prokeš, jenž dobře pracoval v obranné fázi při doskoku. Dále Tvarog, u kterého jsou již trojky v zápase na denním pořádku. Nejvíce bodoval Chludil, Brychta a Čada. Trestné hody 15/10 jsou dobré.