Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

První vyhrání z kapsy vyhání ??

přidáno: 23. 9. 2012 9:35, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 23. 9. 2012 9:35 uživatelem Tomas Cada ]
První vyhrání z kapsy vyhání ? Snad to nebude platit pro nás po prvním dvojkole ligy U15.

První dvojkolo ligy U15 mohlo rozkrýt mnoho překvapení. Po turnaji TUBANAK, ve kterým jsme se umístili na 1.místě, byla morálka v týmu skvělá a bojovná.

Kyjov – Snakes Ostrava (76:67)

Do prvního utkání proti Snakesu Ostrava jsme šli velice odhodlaně a jasnou vizí vyhrát. Ovšem po loňských výsledcích, s tímto týmem (-40, -7), jsme moc museli opravdu jenom doufat, že se nám bude dařit. Snakes Ostrava – 5.tým v ČR v této kategorii přijel do Kyjova v plné sestavě s hlavními oporami Říčka-Rynda-Bukovjan. Nám chyběli na doplnění mladší hráči a tak do utkání jsme šli jenom v 10 lidech. Výškovou převahu neměl ani jeden tým, ovšem naši podkošoví hráči byli v prostoru pod košem obratnější (Chludil – 31 bodů). Do utkání jsme vletěli jako uragán. Během dvou minut jsme vedli 6:1 a do soupeřova koše se pronikalo velmi lehce. Během dalších tří minut jsme vedli již od 10 bodů a Ostravští snakesy se nadále trápili s naší odstupovanou obranou a následnými protiútoky. Po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 20:10, jsme byli na vlně my, i když jsme se trochu obávali, že se teprve během první čtvrtky rozehráli po dlouhé cestě, a že to bude jenom těžší a těžší. Opak byl pravdou a my jsme stále drtili soupeře, který jenom bezmocně koukal. Dobrý pohyb v obraně nevytvořil volnou uličku pro soupeře a střelba z perimetru také nebyla moc úspěšná. A tak jsme i druhou čtvrtinu vyhráli rozdílem třídy a to 26:19. Po polovině hry jsme vedli rozdílem 17-ti bodů a polovinu všech našich bodů zajistil podkošový Chludil a to jenom tím, že se konečně pohyboval míč, jak měl. Do druhé poloviny jsme vstoupili stejně jako do předchozích a rázem jsme vedli 26 bodů. Jako kdyby hráči Ostravy rezignovali na tento zápas. Trenér Ostravy měl větší rotaci hráčů a víc si odpočinuli. My jsme takovou rotaci nemohli mít kvůli absenci několika hráčů a tak poslední čtvrtina trochu kulhala. Série 10-ti bodů v řadě Ostravských hadů nám trochu zrychlilo tep, ale klidnou trpělivou hrou v posledních dvou minutách jsme si náskok udrželi a poprvé jsme tento tým zdolali. Trestné hody uspokojující. Solidní obrana a rychlý protiútok v tomto utkání zvítězily. Díky všem fandům za parádní atmosféru.

Kyjov – NH Ostrava (67:58)

Do nedělního utkání jsme vstupovali s hlavou nahoře po sobotní překvapující výhře, ovšem tým z NH měl ve svých řadách mnoho nových tváří, na které jsme se museli dívat ze špiček, abychom jim byli alespoň po uši. Tedy naší největší chybou v zápase bylo nedůsledné odstavování, které pramenilo k útočnému doskoku hostů a posléze jednoduchým zakončením z podkoše. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané kvůli špatnému zakončení našich hráčů při lehkých přesilovkách (minimálně deset nájezdů). Rozhodčí trochu napomohli k rozháranosti hry, ale s tím se před utkáním počítalo. Nakonec jsme všechny 4 čtvrtiny vyhráli vždy rozdílem několika málo bodů a utkání dovedli do vítězného konce. V hale propukla velká radost, protože lepší začátek sezóny jsme si ani nemohli přát. Za celý víkend jsme nastříleli neuvěřitelných 63 trestných hodů a z toho 35 proměněných, což na první ,,nervózní“ dvojkolo není špatné. Nesmíme ovšem usnout na vavřínech, ale musíme pokračovat dál, protože cedule s názvem Extraliga je ještě sakra daleko. Ještě jednou díky za super atmosféru, která bude i na dalších domácích zápasech.