Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

V derby s Kroměříží neúspěšně

přidáno: 4. 11. 2012 10:38, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž    58:69

Do každoročně vyhroceného zápasu ze strany diváků jsme nastoupili bez Janšty, Robka, Klimeše a Řezníka. Hlediště se během první čtvrtiny zaplnilo a povzbuzovalo, co nejvíc mohlo. Těší mě tolik diváků a zároveň mě mrzí, že jsme nezavršili dobrý basket výhrou. Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané a z obou stran dost nepřesné. O tom svědčí i nízké skóre 15:15 za první čtvrtinu. Veškerý útok Kroměříže byl postavený na jednom hráči, a proto jsem se tak přizpůsobili i v obraně, kdy jsme hodně vypomáhali. V útoku Kyjova se dobře prosazoval Chludil, který během první půle dal 22 bodů. Obrana hostů si s ním nevěděla rady. Skóre v poločase bylo opět vyrovnané a to 30:30. Ve druhé půli už si Chludila začali hostující hráči více hlídat a neustálým držením se mu nepodařilo uvolnit. Za druhou půli dal jenom 8 bodů. Nespočet neproměněných dvojtaktů nám nedovolilo udržet si krok se soupeřem a ten nám během třetí čtvrtiny utekl na dvojciferný náskok. V poslední čtvrtině jsme výborně zabojovali v obraně a dostávali jsme se do jednoduchých protiútoků, kde jsme bohužel opět nedávali jasné koše! Tímto jsme si také sami prohráli zápas. K Chludilovi se bodově přiblížil Strýček, jinak se nikomu střelecky tak nedařilo. Nicméně zápas to byl velmi pěkný na obou stranách.

Slávia Kroměříž – Jiskra Kyjov   77:35

V Kroměříži jsme chtěli domácí potrápit co nejvíce a udržet tempo co nejdéle. První koš Kroměříže padl až v 5 minutě a tím se také domácí chytli. Po první čtvrtině bylo skóre velmi nízké – 10:6 pro domácí. Málo bodů vycházelo především z dobré obrany na obou stranách a hodně nepřesnostech v útoku. Do 18 minuty jsme relativně s domácími drželi krok, ovšem potom se nám přestalo dařit úplně všechno. Ve výsledku kolem 30 zkažených přihrávek, nedůsledné odstavování, absolutní nebojovnost a do toho hanlivé a nesportovní urážky fanoušků Kroměříže. Několikrát jsme odevzdali míč soupeři kvůli přerušení pravidel o krocích, což mě přišlo, že už to děláme schválně. V takové kategorii už nemůžeme dělat takové minižákovské chyby jako dnes. Zápas se prostě vůbec nevydařil, ale nesmíme dávat hlavu dolů a bojovat o extraligu dál !!