Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U15 Žáci starší A‎ > ‎Novinky U15‎ > ‎

Žáci U15 postupují do extraligy !!!

přidáno: 17. 12. 2012 9:28, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 18. 12. 2012 1:43 ]

O velkou parádu se postarali o třetím adventním víkendu žáci U15, kteří i přes drsnou porážku v sobotním duelu na Hané nestačili hráčům Prostějova. Ovšem rychle zapomněli na tento zápas a s chladnou hlavou odcestovali do Nového Jičína, kde šlo téměř o všechno. Hráči Kyjova potřebovali v tomto duelu vítězství, jinak by se s extraligou mohli rozloučit. Kyjovští žáci však vyrovnaný duel zvládli na výbornou a obhajují loňskou účast v extralize, která činí 12 účastníků a tak na jaro do Kyjova zavítají ty nejlepší celky z celé ČR. Do extraligy se započítávají zápasy (body) ze základní skupiny a tak si podle statistik Kyjov momentálně drží 8.místo. Pojďme se na šťastný víkend podívat zblízka.

BK Prostějov – Jiskra Kyjov 93:53 (29:14 52:27 69:40)

I tohle utkání mohlo rozhodnout o postupu Kyjovského týmu do TOP 12. Od postupu nás prostě dělilo jen jedno vítězství. Do zápasu jsme vstoupili dvěma lehkýma koši, ovšem jen tento minutový začátek byl světlým bodem večera. Potom začal úřadovat Hanácký tým, který nastoupil jen v 8 lidech, z toho body dávali pouze 3 hráči. Je pravda, že soupeři se dařila hodně střelba, o tom svědčí 5 daných trojek. Nám nespadlo nic. Nespočet špatných přihrávek nahrávali domácím k jednoduchým protiútokům. Vysoká prohra nám hodně překazila postupové naděje a jestli jsme chtěli zažít, jak chutná extraliga, tak jsme museli v Novém Jičíně na druhý den vyhrát.

BC Nový Jičín – Jiskra Kyjov 62:75 (19:13, 34:30, 47:42)

Velká, přímo obrovská nervozita se nesla ranním odjezdem na sportovní halu v Novém Jičíně. Všichni věděli, jaká velká důležitost tohoto utkání je. Nervozita našich hráčů se projevila i na hřišti, kdy jsme nebyli schopni trefit koš a vůbec něco kloudného vymyslet. Soupeř byl stejně nervózní jako my, protože kdyby nás v tomto duelu porazil o minimálně 13 bodů, tak by postupoval právě on.  V první čtvrtině si domácí hráči vytvořili místy až 9-ti bodový náskok a chvilkami to vypadalo, že je po utkání. Nátlak domácích hráčů vždy překazil oddechový čas Kyjova, který někdy neměl smysl strategický, ale spíše uklidnit hráče a psychicky srovnat. V polovině hry jsme měli čtyř bodovou ztrátu, což nakonec bylo celkem solidní na to, jak jsme utkání začali. Třetí čtvrtina bylo pořád vyrovnaná a domácí Jičín si stále držel mírný náskok. Ve čtvrté čtvrtině už to byla velká strategie obou trenérů, protože jak domácí trenér, tak i já jsme netrpělivě sledovali tabuli s fauly hráčů. Trenér domácích musel nechat své klíčové hráče na hřišti, i když měli po 4 osobních faulech, protože byli jediní co dávali body. Já jsem si mohl ponechat našeho nejlepšího hráče Chludila (4 osobní fauly) polovinu čtvrté čtvrtiny na lavičce, a když se vyfauloval jeden z klíčových hráčů domácích, tak šel Chludil na hřiště. Potom jsme vzali tempo hry do rukou my. Na hřišti Chludil-Čada-Strýček-Janšta-Brychta/Šuráň dokázali otočit vývoj utkání tak, že jsme se z -5 bodů dostali na +10 bodů. Potom už hráči Jičína odpadli po fyzické stránce a Kyjov tak mohl slavit postup mezi 12 nejlepších týmu v ČR. Ani nejde popsat, jak se celému týmu po utkání ulevilo.