Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎

U17 Novinky

Kadeti Kyjova si doma poradili s Hradcem Králové

přidáno: 27. 2. 2013 13:50, autor: Jan Štangler

Kyjov – Kadeti Jiskry Kyjov to na Hradec Králové umí. Svěřenci kouče Róberta Siváka zdolali soupeře z východních Čech podruhé v sezoně. Na konci října slavil slovácký celek výhru 88:84, v sobotu pak bral dva body za vítězství 77:63.

Kadetům U17 vstup do nové sezóny nevyšel

přidáno: 13. 10. 2012 3:48, autor: Tomas Cada

Kyjovští kadeti U17 prožili o víkendu 29.-30.9.2012 zatím nejhorší vstup do ligové sezóny
ve své historii. Na domácí palubovce jsme přivítali družstva z Pardubic. V sobotu se na naší
palubovce představila rezerva BK Pardubice, kterou již tradičně tvoří hráči mladších ročníků.
Hosté nechtěli nechat nic náhodě a od první minuty nás jasně přehrávali a když jsme na
začátku druhé části prohrávali již o 15 bodů, vypadalo to na pěkný debakl. Naštěstí se naši
hoši vzchopili a do konce první půle srovnali stav na 31:31. Bohužel hned na začátku třetí
čtvrtiny se těžce zranil Kuba Klimeš, což je pro tým velká ztráta i do příštích utkání. Po
třetí čtvrtce jsme sice vedli o 3 body, ale na některých chlapcích se již projevovala únava
pramenící z velké části s individuálního pojetí hry. A jelikož nás vůbec nevycházela střelba
trestných hodů ( 19/6 – úspěšnost 32% ) prohráli jsme nakonec 60:64. Individuální výkony
našich jednotlivců na kolektivně hrajícího soupeře prostě nestačily.

V neděli v dopoledních hodinách jsme nastoupili opět v domácím prostředí tentokrát proti
Tesle Pardubice. a pro nás to byla Zápas byl od první minuty vyrovnaný skóre se měnilo
s jedné strany na druhou. V polovině utkáni byl stav 41:37 ve prospěch hostů. Třetí část
nám však vůbec nevyšla a opět individuálním pojetím hry nám soupeř odskočil na 14 bodů,
bohužel v poslední části jsme již neměli dostatek sil na zdramatizování utkání a soupeři
z města perníku jsme podlehli 72:91. Za odpovědný a nebojácný výkon v obou utkáních je
třeba pochválil mladší hochy a především Romana Čadu.

Svoji reputaci si kyjovští kadeti U17 mohou napravit již tento víkend 13.-14.10.2012, kdy
opět na domácí palubovce přivítají tentokrát týmy ze Severní Moravy a to v sobotu chlapce