Historie‎ > ‎Sezona 2012/2013‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎

Novinky - U19

Juniorům Kyjova utekla kvalifikace o extraligu o pár bodů...

přidáno: 21. 5. 2013 10:23, autor: Jan Štangler   [ aktualizováno 21. 5. 2013 15:08 ]

Ve dnech 11. 5. a 12. 5. proběhly další zápasy 2. kola play-off juniorů U19, ve kterém se utkala TJ Jiskra Kyjov s nadupaným soupeřem z Litoměřic. Sobotní utkání dopadlo na výbornou. Jiskra Kyjov vyhrála o 11 bodů (73:62). Atmosféra, kterou vytvořili fanoušci, byla jedinečná.

Do nedělního utkání vlétla Jiskra Kyjov přímo po hlavě a držela si náskok 10 bodů až do poslední čtvrtiny, ve které začali hráči Kyjova chybovat v obraně i útoku a zápas vyhrály Litoměřice o pouhé 2 body (58:60). Stav 2. kola play-off na výhry byl po těchto utkáních 2:2.

Rozhodující zápas, který definitivně určil tým postupující do kvalifikace o extraligu, proběhl 15. 5. v Litoměřicích. Tým Jiskry Kyjov se v průběhu utkání dostal až k náskoku 16 bodů nad soupeřem, ale ani to nepomohlo k výhře a soupeři z Litoměřic Kyjov v poslední čtvrtině přehráli a zápas skončil v prospěch domácích 63:58.

Junioři Kyjova zazářili ve 2. kole play-off proti Litoměřicím!

První zápasy 2. kola play-off proběhly v Litoměřicích o víkendu 27. 4. a 28. 4. Při sobotním utkání Kyjov předvedl seriózní bezchybný basketbal a vyhrál o 17 bodů proti domácímu týmu Litoměřic (72:89). V neděli se kyjovským už tolik nedařilo a prohráli o 13 bodů (68:55).

Rozhodující zápasy 2. kola play-off s Litoměřicemi se budou hrát ve dnech 11. 5. a 12. 5. v městské hale na stadioně v Kyjově. Těšíme se na velkou přízeň fanoušků, bez kterých to na domácí palubovce nejde. Děkujeme.

Junioři U19 zvítězili v 1. kole play-off proti Havířovu na plné čáře!

1. kolo play-off ligy U19, které proběhlo mezi 11. 4 - 13. 4. bylo pro kyjovské juniory velmi úspěšné. Havířov přijel pouze v pěti hráčích, tudíž nemohl střídat, kdežto tým z Kyjova byl v plné sestavě. Kyjov zvítězil 3:0 na zápasy.

DOMÁCÍ / HOSTÉ
11. 4. 2013 - Jiskra Kyjov / Start Havířov --- 93 : 73
12. 4. 2013 - Jiskra Kyjov / Start Havířov --- 77 : 61
13. 4. 2013 - Start Havířov / Jiskra Kyjov --- 57 : 95

Kyjovští junioři ligy U19 ukázali Pardubicím, jak se hraje basketbal!

Kyjovští junioři se zatím dopracovali na 3. místo v tabulce a o účasti na play-off není pochyb. Vítězné skóre proti Pardubicím skončilo 76:42.

Liga juniorů U19 se blýskla již při prvním zápase!

6. 10. – 7. 10. 2012

První kolo ligy U19 dopadlo nejlépe, jak mohlo. Skvělá parta a bojovnost ukázala své a přivezla dvě vítězství z venkovních zápasů. Kluci ukázali jednoznačnou připravenost na letošní sezónu!

Havířov : Kyjov (48:80)

Do prvního zápasu s Havířovem jsme vlétli přímo po hlavě. Začátek první čtvrtiny byl sice vyrovnaný, ale postupem zápasu jsme dospěli až k náskoku 35 bodů. Soupeři z Havířova byli o něco pomalejší a méně obratnější, tak jsme dostali příležitost ke spoustě rychlých protiútoků a hravě jsme je přehráli. Zápas skončil stavem 80:48 pro Kyjov.

Nejlepším střelcem zápasu byl Michal Jedovnický s 20 body, z toho padly tři trojky, dalším střelcem byl Filip Štěpánek s 16 body a mezi podkošovými hráči překvapil Tomáš Horák s 10 body. Na rozehře si velmi šikovně vedl Tomáš Koudela a přispěl celkem 6 body. Trestné hody nám padaly a celková úspěšnost byla 68%.

Karviná : Kyjov (65:77)

V ranních nedělních hodinách proběhlo utkání proti Karviné. V první čtvrtině to nevypadalo vůbec nadějně, chvílemi jsme prohrávali o víc jak 10 bodů, ale jak se kluci rozehráli, netrvalo dlouho a dorovnali jsme. Po poločasu se skóre postupně navyšovalo a chvílemi jsme vedli až o 20 bodů. Karviná hrála velmi tvrdý basketbal a vypovídá o tom, jak počet faulů, tak dva naši zranění hráči. Ze soupeře jsme vytěžili i značný počet trestných hodů, avšak mnoho jich proměněno nebylo (31:14), což je kolem 45% úspěšnosti. Ani chvíli jsme nepolevili a snažili se skóre udržet. Zápas skončil stavem 77:65 pro Kyjov. Velký dík patří fanouškům z Kyjova a Brna, kteří nás přijeli podpořit. Vítězství bylo těžce vybojováné. Karviná nám již slíbila odvetu, ale s ní v žádném případě nepočítáme!

Nejlepším střelcem byl opět Michal Jedovnický, tentokrát s 19 body. Pod košem zazářil Vít Horák s 12 body a získal cenné míče z doskoků. Jan Kolman nasázel 9 bodů a rozehru si Tomáš Koudela rozdělil s Davidem Šuráněm.