Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎

Novinky U17

INTER CUP - zhodnocení a výsledky

přidáno: 27. 4. 2014 13:20, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 27. 4. 2014 13:24 ]

Zhodnocení turnaje INTER CUP 2014

SOUPEŘI:
Juniorbasket Košice (9. nejlepší tým SK)
INTER Bratislava (7. nejlepší tým SK)

pá 18.4.
Juniorbasket Košice - Jiskra Kyjov        59:40 (15:6, 23:11, 5:15, 16:8)
Body: Chludil 10, Hanák 6, Čada 5, Lunda 4, Prokeš 4, Konečný 4, Líčeník 4, Tvarog 3

Komentář
: Košice byly oproti nám mnohem mohutnější a basketbalově techničtější. Tým složený především s ročníku 97 si udělal v úvodu 10-ti bodový náskok a postupně ho navyšoval. V polovině zápasu jsme prohrávali 38:17. Ovšem po poločase jsme se probudili a přestali se bát! Rázem to bylo jen o 8 bodů. Hloupýma chybama jsme opět dostali jednoduché koše a náskok se postupně zvyšoval. Teď už soupeře známe a víme co doladit, aby se nedělní zápas povedl lépe. Dobrý zápas odehrál Chludil, Hanák a Lunda.

Jiskra Kyjov - INTER Bratislava            43:62 (14:13,12:20,7:13,10:16)
Body: Čada 16, Chludil 6, Prokeš 6, Konečný 6, Líčeník 4, Lunda 2, Šuráň 2, Tvarog 1

Komentář: INTER v zápase s Košicema vyhrál o 12 a tak se dalo čekat, že se bude jednat o lepší tým. Do zápasu jsme nevstoupili vlažně jak v prvním zápase. Teď jsme byli rychlejší, dravější a hlavně trpěliví. Proto jsme i zaslouženě první čtvrtinu vyhráli. A to jsme vedli 13:7. Druhá čtvrtina už byla z naší strany zase opatrná a propadli jsme v obraně. Hráči INTERU neměli problém se střelbou přes hráče a vše jim tam spadlo. V tom byl hlavní rozdíl mezi týmy. Dobrý zápas odehrál Čada.
so 19.4.
Jiskra Kyjov - INTER Bratislava             42:63 (12:12,12:14,6:18,12:19)
Body: Čada 14, Chludil 12, Škrhák 4, Líčeník 4, Konečný 4, Pěnčík 2, Hanák 2

Komentář: Do tohoto utkání jsme šli s velkým nasazením a opět se v úvodu dařilo všechno. Dělali jsme v obraně, v útoku hráli systém a bylo z toho rychlé vedení 8:4. Poté se hra srovanala. Druhou čtvrtinu jsme odehráli stejně dobře a se soupeřem jsme drželi po celou dobu krok, ikdyž u nás nastupovali slabší hráči. To se cení. Třetí čtvrtina byla hodně slabá. V útoku jsme začali nepochopitelně střílet všechno za 3 body z nepřipravených pozic. Pod košem dobře zahrál Prokeš i Škrhák. V útoku Chludil a Čada. Trestné hody 14/12 jsou dobrou vizitkou. Za slušný výkon si kluci zasloužili malý raut, na který se s radostí vrhli.

ne 20.4.
Jiskra Kyjov - Juniorbasket Košice       39:67 (17:20,12:17,6:12,4:18)
Body: Líčeník 14, Čada 12, Chludil 7, Lunda 3, Konečný 3

Komentář: Do posledního utkání jsme šli bez nemocného Šuráně. Začátek jsme oproti prvnímu zápasu zvládli a v útoku jse si vytvářeli jedoduché pozice. Vše pramenilo v kolektivním pojetí a nesobeckosti. Kuriózních bylo 6 daných trojek v první polovině hry. Po změně stran však střelba odešla. Košice postavili zónu a my jsme se v druhé půlce již na nic nezmohli. Velmi dobrý zápas odehrál Líčeník.

Nejlepší momenty Kyjova v posledním zápase!

Do ALL STAR týmu vybrali trenéři Slovenských týmů našeho Romana Čadu.

Kadeti ukončili sezonu bojovným výkonem

přidáno: 9. 4. 2014 14:37, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov - Sokol Hradec Králové 2     51:66  (13:16,25:35,40:48)

Body: Čada 19, Chludil 12, Hanák 8, Konečný a Prokeš 4, Tvarog 3, Šuráň 1

Trojky: Hanák 2, Čada 2, Tvarog 1, Chludil 1

Do odvety proti Hradci jsme nastupovali již s uzdraveným Chludilem a Čadou. A šlo to znát. Vždyť z celkového počtu 25 za první půlku dali tito dva hráči 24 bodů. Ostatní hráči sice makali v obraně, ale v útoku měli opět zbytečný respekt. Druhou půlku jsme začali slibně. Z výborné obrany jsme přecházeli do rychlého protiútoku a Hradci jsme nedali takřka žádnou šanci. Úsek jsme vyhráli 11:1 a skóre na tabuli bylo srovnané. Po oddechovém čase hostů se však Hradec zvedl a postupně si vytvořil dvojciferný náskok, který si uhlídal do konce.

Slovo závěrem:

„Díky všem fandům za super atmosféru při posledním zápase kadetů. Zápas jsme si všichni užili, což byla hlavní priorita play-off.“

Tr. Mezihorák

První zápas play-off neúspěšný

Sokol Hradec Králové 2 - Jiskra Kyjov    68:23  (20:6,31:15,47:21)

Body: Lunda 7, Prokeš 4, Hanák 4, Tvarog 4, Šuráň 2, Konečný 1

Do Hradce Králové jsme odjížděli oslabeni o 2 nejlepší střelce po základní části. Tudíž se dalo počítat s velkým výpraskem. Domácích chyběl rozehrávač Žaba, ovšem velmi dobře ho nahradil Štěpán. První čtvrtina byla pro nás v útoku velkým trápením. Naši hráči měli až velký respekt před Východočechy a bez hlavních opor se prostě nebyly schopni v útoku vyhecovat k ničemu. Tak následovala druhá čtvrtina a třetí a ve čtvrté jsme dali pouhopouhý jeden koš. Ovšem chválím za obranu. V předešlých zápasech jsme od soupeře dostali 2x o 30 bodů, s tím že Hradec nám dal jednou 95 bodů a po druhé 81 bodů. Takže obdržených 68 bodů beru alespoň za malý úspěch. TH byly taky mizivé – 13/3. Dobrý zápas odehrál Lunda, který zaznamenal svoje letošní maximum – 7 bodů a stal se nejlepším střelcem Kyjova.

„ Zápasy v play-off jsou obrovským bonusem pro náš tým po tak úspěšné sezoně. Bereme to jako zkušenost do příští sezony a na hřišti dostávají všichni hráči velký prostor. Pevně doufám, že do odvetného utkání, které se hraje v Kyjově 5.4. nastoupíme v plné sestavě a rozloučíme se s diváky pohledným basketbalem.“

POZVÁNKA NA PLAY-OFF

JISKRA KYJOV – HRADEC KRÁLOVÉ

13:00             5. 4. 2014

Kyjovští kadeti postupují do play-off o extraligu !!!

přidáno: 9. 3. 2014 12:37, autor: Radim Mezihorák

Senzačního umístění, na finální 6. příčce po základní části, dosáhli Kyjovští kadeti, když v infarktovém závěru v Kolíně vyhráli o 5 bodů. Kyjov, jako jeden z nejmladších týmů v lize, si tak zajistil postup do play-off, ve kterém se utká s třetím týmem tabulky Hradcem Králové.

BC Kolín - Jiskra Kyjov    54:59  (11:10,29:19,41:41)

Body: Chludil 18, Čada 15, Líčeník 10, Prokeš 9, Konečný 4, Hanák 3

Trojky: Líčeník 1, Čada 1

Zápas o všechno – zápas o play-off. Do Kolína jsme odjížděli v brzkých ranních hodinách, což není pro sobotní zápas typické. Kolín, od února posílený o 2 extraligové hráče z Nymburka, chtěl urvat vítězství stejně jako my. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný. V obranné fázi jsme pracovali naplno, ale v útoku to byla jedna individuální hloupost za druhou. V tom jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině a celkově jsme dali za poločas mizivých 19 bodů. V druhém poločase jsme konečně začali v útoku hrát systém, na kterém pracujeme na tréninku. A hle, dostavil se úspěch a 10-ti bodové manko z poločasu jsme za třetí čtvrtinu smazali. Výborná práce v obraně Chludila a Prokeše, ale především Hanáka. Poslední čtvrtina byla naprosto vyrovnaná a do poslední vteřiny nebylo znát vítěze. Štěstí však stálo na naší straně a na horké půdě středočeského Kolína jsme si vybojovali postup do play-off.

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov       84:45  (18:15,38:22,66:34)

Body: Líčeník 13, Čada 10, Chludil 9, Konečný 6, Škrhák 3, Tvarog 2, Lunda 2

Trojky: Líčeník 3, Konečný 2, Chludil 1, Čada 1

V neděli ráno jsme nastupovali proti silným Pardubickým perníkářům, kteří jsou na tom technicky a fyzicky lépe. Od první čtvrtiny však nastoupili i Kyjovští pivoti Lunda a Škrhák, kteří se často do utkání nedostanou. Oba zanechali na hřišti dobrý výkon v obraně i útoku. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale od druhé jsme na domácí tým již neměli. Naši hráči měli zbytečný respekt před domácími hlavně pod košem. Většina našich bodů padla z trojky nebo střední vzdálenosti. I přes ztráty zahrál dobrý zápas Líčeník.

„Důležité vítězství v Kolíně, které nás žene do dalších bojů je pro mě obrovským úspěchem, protože jsem vůbec nečekal, že bychom se do „finální 6“ probojovali. Do play-off jdeme s Hradcem Králové, se kterým máme letos 2 velké porážky, ale máme 14 dní na to, abychom se na ně pořádně připravili. Pozitivem je, že se v jarní části chytli Hanák s Líčeníkem a náš kádr je teď daleko vyrovnanější.“

Kadetům stále žije naděje na postup do play-off

Jiskra Kyjov – SK UP-BCM Olomouc     61:68  (18:17,29:35,44:54)

Body: Chludil 19, Líčeník11, Čada 10, Prokeš 6, Hanák 5, Konečný 4, Šuráň 4, Tvarog 2

Trojky: Líčeník 3, Hanák 1, Chludil 1

Zápas o všechno! Kdyby tohle utkání domácí zvládli, tak se na 80% vyhnou skupině o udržení. Vše neklaplo, jak mělo. Podívejme se na zápas blíže. Už příprava na zápas neprobíhala, jak měla. Týden před zápasem se netrénovalo z důvodu hor a týden před horama se netrénovalo z důvodu zranění takřka ¾ týmu. Olomouc přijela v nejsilnější sestavě s jasným cílem vyhrát. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný. První čtvrtinu jsme vyhráli, ale jen díky kolektivní hře v útočné fázi. Obrana byla špatná a těžili jsme ze špatných střel hostů. Druhá čtvrtina byla opakem. Hosté se rozstříleli a my přestáli hrát kolektivně. Tomu nasvědčuje stav druhé čtvrtiny 11:18 pro celek z Hané. Touto hrou si Hanáci vydobyli mírný náskok v poločase, který postupně navyšovali. Bez tréninku jsme byli v obraně opravdu špatní a Olomouc si zasloužila vyhrát.

Jiskra Kyjov – SKB Zlín   58:48  (20:14,33:22,44:36)

Body: Chludil 19, Čada 18, Hanák 10, Líčeník 4, Tvarog 3, Konečný a Prokeš 2

Trojky: Čada 2, Prokeš 1, Líčeník 1

V neděli do Jiskra arény přijel celek z Valašska, okupující 3-4 místo v tabulce. Hráči Zlína, kteří loni nastupovali v extralize mají hodně zkušeností a i pozice v tabulce nasvědčovala, kdo bude favoritem. Ovšem hodně oslabený Zlín přijel pouze v 6 hráčích. První čtvrtina pro nás dopadla velmi dobře. Výsledek 20:14 nasvědčoval o dobré obraně i útoku. V dobré obraně jsme pracovali i ve druhé čtvrtině, kdy jsme za prvních 7 minut obdrželi pouze jeden koš. Sice to v útoku sem tam vázlo, ale v naštěstí obranou jsme to dobře kompenzovali. Náskok jsme drželi až do konce utkání a tak stále žije šance postoupit do play-off. Dobrý zápas odehrála trojice Chludil, Čada a Hanák.

O víkendu jsme odehráli těžké zápasy a cílem bylo jedno vítězství. Myslel jsem, že spíš vyhrajeme v sobotu a definitivně rozhodneme pozice v tabulce. Nestalo se tak a proto odjíždíme do posledních kol základní části sebrat body východočeským týmům. Bylo by fajn podívat se do play-off o extraligu v pozici druhého nejmladšího týmu v lize…

Kyjov sebral body Brnu, na Vysočinu nedosáhl

přidáno: 15. 2. 2014 3:47, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – SAM BŠM Brno     79:53  (14:17,38:29,59:46)

Body: Chludil 26, Čada 17, Konečný 15, Líčeník 8, Prokeš 5, Škrhák 4, Šuráň a Robek 2

Trojky: Líčeník 1, Čada 1, Chludil 1

Podzimní utkání v Brně bylo celý zápas vyrovnané a v závěru vítězné pro Brno. Pro to chtěli Kyjovští kadeti Brnu vše vrátit. To se jim povedlo, i s úroky. Úvod zápasu nebyl pro domácí nejlepší. Špatná obrana a spoustu faulů na naší straně si dovolovalo Brnu udělat malý náskok. Po time-outu jsme ovšem začali bránit a hra se srovnala. Ve druhé periodě jsme už začali pracovat na větší obrátky i v útoku a rychlým přechodem do útoku jsme si vytvářeli jednoduché přesilové situace, které končili jednoznačným košem. V polovině utkání jsme měli 9-ti bodový náskok, ovšem o vítězi nebylo zdaleka rozhodnuto. Po poločasové pauze jsme postupně navyšovali svůj náskok až na výsledných +26.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina     51:73  (14:14,26:33,43:50)

Body: Čada 18, Chludil 11, Prokeš 7, Konečný 6, Šuráň 6, Líčeník 3

V neděli ráno k nám zavítal soupeř z Jihlavy, který se po sobotní výhře nad Kroměříží posunul na 1.místo v tabulce. Bál jsem se, že z toho budou mít naši hráči respekt, ale opak byl pravdou. Takřka bezchybná obrana našeho celku dělala problémy hostům po celou první čtvrtinu. Po první příznivý stav pro domácí 14:14. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v dobré obranné práci, ale do zakončení jsme již nechodili jak v úvodu. Ale i tak jsme stále drželi krok s jasným favoritem i v poločase. Ve třetí čtvrtině se nám povedlo snížit už na rozdíl 5-ti bodů, ale to bylo maximum, kterého jsme v tomto duelu dosáhli. Soupeř byl nad naše síly a v poslední čtvrtině rozhodly zkušenosti.

O víkendu opět vyhrál pohledný basketbal. V sobotu pěkná výhra nad tabulkově lepším Brnem a v neděli vyrovnaný boj celé 3 čtvrtiny. Díky sobotnímu vítězství se Kyjovští kadeti posunuli na 6. místo v tabulce. Do konce základní části však zbývají ještě 4 zápasy a udržet si tuhle pozici nebude vůbec jednoduché.

Kadeti vezou z východu Čech důležitou výhru

přidáno: 26. 1. 2014 11:51, autor: Radim Mezihorák

Venkovní víkendová utkání byla ovlivněna velkou absencí hráčů. Konečný, Šuráň, Koksa na horách. Robek a Robek na narozeninách. Lunda nemocný. Strýček zraněný. Proto jsme sáhli pro posily do mladší kategorie a obě utkání se rozhodli odehrát. V Hradci Králové dobrý tréninkový zápas a v Holicích důležitá výhra.

Sokol Hradec Králové 2 - Jiskra Kyjov    81:57  (20:8,36:26,64:48)

Body: Čada 21, Chludil 16, Tvarog 9, Hanák 5, Prokeš 4, Líčeník 2

Trojky: Chludil 2, Tvarog 2, Čada 1

Utkání v Hradci Králové bylo v této sestavě takřka nemožné vyhrát. I přesto jsme nic na začátku nevzdávali a do duelu šli odhodlaně. Úvod utkání byl z naší strany nervózní a opatrný. V zakončení jsme měli smůlu. Svědčí o tom první čtvrtina a skóre 20:8 pro domácí. Ovšem ve druhé čtvrtině jsme začali bránit a konečně si vytvářet pozice pro střelbu. Dostali jsme se na 5-ti bodový rozdíl od soupeře. Po poločase svítilo příznivé skóre pouze o 10 bodů pro domácí. Ve třetí čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok, ovšem hloupými chybami (nedůsledné odstavení hráče + nespočet zkažených přihrávek) se nám soupeř vzdálil na 16 bodů a utkání měl již pod kontrolou. Do utkání se tak mohli dostat hráči, kteří v této kategorii měli svoji premiéru – Mráz a Řezník (2000)

BVK Holice - Jiskra Kyjov       51:65  (12:13,24:31,38:47)

Body:Čada 23, Chludil 20, Líčeník 8, Hanák 7, Prokeš 3, Řezník 2, Tvarog 2

Trojky: Chludil 1, Čada 1, Líčeník 1

V třeskutém mrazivém nedělním ránu jsme cestovali do rodiště známého cestovatele Emila Holuba – Holic. Domácím chyběla hlavní opora – rozehrávač Welsch. Oproti naší absenci to byla maličkost. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a kvůli netrpělivé koncovce jsme dokonce mohli o 5 bodů vést. Ve druhé čtvrtině musel ze hry Prokeš, který měl již 3 fauly. Proto jsme museli změnit i obranu, která vedla k rychlým ziskům a jednoduchým zakončením z naší strany. V poločase jsme vedli rozdílem 7 bodů. Úvod třetí periody se nám velmi vyvedl. Jednoduchou kolektivní hrou a opět dobrou muškou jsme soupeři utekli o 15 bodů, ale Holice stále kousali a opět náskok stáhli na 9 bodů. Poslední čtvrtinu jsme zahráli organizovaně a spolehlivě a 10-ti bodový náskok jsme postupně navýšili na výsledné skóre 51:65.

Obě utkání nám opět ukázaly naše největší chyby, které musíme odstranit. Poté můžeme uvažovat o případném play-off. Jsem rád, že i bez tolika hráčů, co chybělo, jsme v neděli zvítězili. Hráčem víkendu byl Čada, který zaznamenal dohromady 44 bodů. Jeho bojovnost a dobré procento TH v nedělním zápase silně ovlivnily zápas.

Kadeti vstoupili do jarní části dvěma výhrami

přidáno: 14. 1. 2014 14:55, autor: Radim Mezihorák

Kadeti U17 nastoupili do klíčových zápasů jarního části bez zraněného Strýčka, Šuráně a Tvaroga. I přes tuto absenci, tří hráčů základní rotace, zvládlo domácí družstvo zvítězit v obou zápasech. Velký podíl na vítězství měla také úžasná divácká atmosféra, která panovala na obou zápasech. Divácká návštěvnost sobotního zápasu čítala až 70 fanoušků, což se na mládežnickém basketu vidí málokdy.

Jiskra Kyjov – Sokol Karvinná     71:59  (24:17,41:28,57:44)

Body: Chludil 34, Čada 15, Konečný a Líčeník 10, Prokeš 2

Trojky: Líčeník 2

Jestli chceme uvažovat o play-off, tak musíme oba zápasy vyhrát. Tyto slova jsme si promítali na všech tréninkách a usilovně jsme se na tyto zápasy připravovali. Během první čtvrtiny, kdy se hala opravdu silně naplnila, jsme si vytvářeli mírný náskok, který se dokonce v 8. minutě vyšplhal na dvojciferný a vedli jsme už 22:12. Ve druhé čtvrtině však došlo k selhání naší obrany a Karvinná srovnala krok. Po oddechovém čase jsme ale opět začali pracovat na plné obrátky a tak jsme měli 13-ti bodový náskok v polovině. Druhý poločas se nesl ve vyrovnaném duchu a Karvinná se nevzdávala do poslední minuty. Ale především zásluhou Chludila jsme si náskok uhlídali až do konce. Ten zaznamenal 34 bodů a stal se nejlepším střelcem zápasu. Dobrý zápas také odehrál Líčeník, který v tomto zápase nastřílel svoje maximum v sezóně.

Jiskra Kyjov – BK Opava     66:56  (16:16,37:26,44:45)

Body: Chludil 26, Čada 16, Líčeník 7, Prokeš a Konečný 6, Hanák 5

Trojky: Chludil 2, Líčeník 1, Hanák 1

Nedělní zápas byl podstatně těžší a proti nám stál vyrovnanější soupeř z Opavy. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale ve druhé čtvrtině jsme začali úřadovat a soupeři jsme odskočili na 11-ti bodový náskok, který jsme drželi do poloviny utkání. Poté Opava začala betonovat zónou a tak se na konci třetí periody stihla dostat do vedení o jeden bod. Ve čtvrté čtvrtině rozhodovaly fauly, kterých Opava nasbírala podstatně více a také síly, kterých jsme měli více zase my. Když se k tomu přidá dobrá muška za 3 body a 100% úspěšnost trestných hodů v poslední periodě tak je z toho pěkné vítězství, které si domácí za velkou bojovnost určitě zasloužili. Bodově zazářil opět Chludil se svými 26 body. Pochvalu zaslouží i Hanák, který posbíral spoustu míčů pod oběma koši.

Jsme rád, že i bez 3 hráčů základní sestavy můžeme porazit celky, které jsou o takřka o rok starší a zkušenější než my. Víkendové zápasy potvrdily dobrou náladu v týmu a hlavně jsme se bodově odpoutali od posledních míst v tabulce. Jsme velice překvapený diváckou kulisou, která byla v letošní sezóně druhá největší (po utkání proti Holicím) a proto bych chtěl moc poděkovat všem zúčastněným fanouškům i holkám z aerobicu, které vystoupili se svým světelným číslem v polovině zápasu. Hráčem víkendu byl jednoznačně Chludil, který zaznamenal celkově 60 bodů (úspěšnost TH 27/20).

Kadeti jdou s výkony nahoru !

O prvním adventním víkendu měli kadeti na programu další domácí zápasy s úplně odlišnými týmy. Celek perníkářů z Pardubic okupující vrch tabulky a Kolín, který je v tabulce předposlední. Víkend potvrdil stoupající formu družstva a to je také zásluha příchodu Strýčka po dlouhém zranění.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice     56:61  (15:18,29:35,49:44)

Body: Chludil 26, Čada 21, Tvarog 3, Strýček 2, Konečný 2 Líčeník 2

Trojky: Chludil 3, Tvarog 1, Čada 1

V sobotu do Kyjova zavítal silný soupeř z Pardubic. Hostující Tesla přijela pouze v 7 hráčích, ale s kvalitou. Úvod utkání byl vyrovnaný, lehce nahoru měli hosté a první periodu vyhráli o 3 body. Ve stejném duchu se nesla druhá čtvrtina a v půlce svítilo na tabuli skóre 35:29 ve prospěch hostů. Ovšem do druhé půle jsme vletěli jako uragán a šňůrou 12:2 jsme se dostali do vedení my. Slušná obrana hnaná domácími fanoušky dovolila Pardubickým hráčům jen 9 bodů za třetí čtvrtinu a tím jsme se dostali do 5-ti bodového vedení. Ve čtvrté čtvrtině náš nápor pokračoval a měli jsme už 12 bodů náskok. Pak ovšem horká palubovka jiskry rychle zchladla po 2 rychlých trojkách hostů. Když v posledních 6 minutách nedáme koš, nemůžeme vyhrát zápas. Utkání mělo vysoké tempo a dobrá 70-ka fanoušků dělala dobrou atmosféru a tím chci i všem poděkovat.

Jiskra Kyjov – BC Kolín     89:50  (24:18,42:28,66:32)

Body: Chludil 26, Čada 22, Strýček 20, Šuráň 6, Prokeš 4, Tvarog a Hanák 3, Konečný a Líčeník 2, Robek 1

Trojky: Chludil 1, Tvarog 1

Nedělní adventní utkání mělo jiný charakter než v sobotu. Od začátku utkání jsme měli mírně nahoru, ale v první čtvrtině se domácí ještě drželi. Ve druhé čtvrtině jsme odskočili na dvouciferný náskok. Druhá půle se nesla v exhibičním duchu a do utkání se dostali i hráči, kteří nedostávají takový prostor. Mrzí mě úspěšnost trestných hodů, která není pro náš celek typická – 33/17.

,,Forma týmu jde rapidně nahoru. Jednoznačný zápas s Kolínem a vyrovnaná partie s Pardubicemi tomu jasně nasvědčuje. Pochvalu zaslouží především Chludil a Čada za bodový přínos v každém zápase. Sobotní zápas jsme měli téměř v kapse – zkušenost našich mladších hráčů a Pardubických hráčů v této soutěži nelze srovnávat. Chybělo i štěstí, které k tomuto sportu patří. Musíme zapracovat na chybách, které nám prohrávají vyhrané zápasy.“

Kadeti zvládli infarktový duel na Hané

SKB Zlín – Jiskra Kyjov     69:52  (21:8,39:22,52:35)

Body: Chludil 24, Čada 10, Strýček 6, Šuráň 4, Konečný a Tvarog 3, Hanák 2

Trojky: Tvarog 1

Do Baťova Zlína Kyjovští kadeti mířili až na 18 hod večerní. Úvod utkání byl vyrovnaný a oba celky solidně bránili. To se ovšem nedá říct o krátké tří minutovce na konci první periody, kdy jsme od soupeře obdrželi 15 bodů v řadě. Změnou obrany jsme se ve druhé čtvrtině soupeři kousek přiblížili, ale to bylo v prvním poločase vše. Poté nám domácí opět odskočili na 17 bodů a v půlce byl stav 39:22 pro Zlín. Domácím jsme potrápili ještě na začátku závěrečné čtvrtiny, ale to bylo vše.

„Se zápasem nejsem vůbec spokojený. Se Zlínem to měl být vyrovnaný zápas, bohužel naši hráči neposlouchali trenéra – což je v zápase nejdůležitější. V zápase se projevila zkušenost Zlínských hráčů, kteří loni nastupovali v extralize. Zbývá poblahopřát soupeři a určitě se těšit na odvetné utkání, které může dopadnout zcela jinak.“

SK UP-BCM Olomouc – Jiskra Kyjov     65:66  (19:24,36:43,53:53)

Body: Chludil 21, Čada 19, Strýček a Šuráň 9, Konečný 8

Trojky: Čada 2

Do Olomouce jsme odjížděli nezvykle v neděli odpoledne. Bylo to dobře, alespoň měli naši hráči více na regeneraci po večerním duelu ve Zlíně. Úvod utkání se hodně podobal tomu ve Zlíně. Kombinovanou obranou jsme se snažili ubránit klíčové hráče domácích. Ti byli tři, čímž byla práce těžší. Již v první čtvrtině jsme si vypěstovali menší náskok, který jsme drželi až do poločasu. Ve třetí čtvrtině jsme nadále pokračovali v dobré obraně. Jen v útoku to zaškobrtalo a nebyli jsme schopní dát jednoduchý koš. Tím se hra vyrovnala a do poslední čtvrtiny se šlo za vyrovnaného stavu. Bál jsem se, že se opět projeví zkušenosti hráčů, které jsou na straně domácích rapidně větší. I když jsme 5 minut před koncem prohrávali už 6 bodů, tak jsme zachovali klidnou hlavu a náskok trpělivě smazali (tříbodový pokus Čady a 4 rychlé body Strýčka). Na konci utkání rozhodovaly trestné hody a stejně jako proti Holicím rozhodoval Konečný. Dal jen jednu šestku, která nám naštěstí stačila, i když kvůli špatné technice měli domácí 2 šance zdramatizovat hru.

„Utkání mělo vysokou kvalitu a i oko diváka z vedlejšího volejbalového hřiště šilhalo na pohledný basketbal. Rychlý přesun na útočnou polovinu a kolektivní pojetí v útoku byly dnes na výborné úrovni. Jestli budeme takhle hrát každý zápas, naše výkony půjdou nahoru."