Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kadeti jdou s výkony nahoru !

přidáno: 1. 12. 2013 10:30, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 1. 12. 2013 10:32 ]

O prvním adventním víkendu měli kadeti na programu další domácí zápasy s úplně odlišnými týmy. Celek perníkářů z Pardubic okupující vrch tabulky a Kolín, který je v tabulce předposlední. Víkend potvrdil stoupající formu družstva a to je také zásluha příchodu Strýčka po dlouhém zranění.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice     56:61  (15:18,29:35,49:44)

Body: Chludil 26, Čada 21, Tvarog 3, Strýček 2, Konečný 2 Líčeník 2

Trojky: Chludil 3, Tvarog 1, Čada 1

V sobotu do Kyjova zavítal silný soupeř z Pardubic. Hostující Tesla přijela pouze v 7 hráčích, ale s kvalitou. Úvod utkání byl vyrovnaný, lehce nahoru měli hosté a první periodu vyhráli o 3 body. Ve stejném duchu se nesla druhá čtvrtina a v půlce svítilo na tabuli skóre 35:29 ve prospěch hostů. Ovšem do druhé půle jsme vletěli jako uragán a šňůrou 12:2 jsme se dostali do vedení my. Slušná obrana hnaná domácími fanoušky dovolila Pardubickým hráčům jen 9 bodů za třetí čtvrtinu a tím jsme se dostali do 5-ti bodového vedení. Ve čtvrté čtvrtině náš nápor pokračoval a měli jsme už 12 bodů náskok. Pak ovšem horká palubovka jiskry rychle zchladla po 2 rychlých trojkách hostů. Když v posledních 6 minutách nedáme koš, nemůžeme vyhrát zápas. Utkání mělo vysoké tempo a dobrá 70-ka fanoušků dělala dobrou atmosféru a tím chci i všem poděkovat.

Jiskra Kyjov – BC Kolín     89:50  (24:18,42:28,66:32)

Body: Chludil 26, Čada 22, Strýček 20, Šuráň 6, Prokeš 4, Tvarog a Hanák 3, Konečný a Líčeník 2, Robek 1

Trojky: Chludil 1, Tvarog 1

Nedělní adventní utkání mělo jiný charakter než v sobotu. Od začátku utkání jsme měli mírně nahoru, ale v první čtvrtině se domácí ještě drželi. Ve druhé čtvrtině jsme odskočili na dvouciferný náskok. Druhá půle se nesla v exhibičním duchu a do utkání se dostali i hráči, kteří nedostávají takový prostor. Mrzí mě úspěšnost trestných hodů, která není pro náš celek typická – 33/17.

Slovo závěrem:

,,Forma týmu jde rapidně nahoru. Jednoznačný zápas s Kolínem a vyrovnaná partie s Pardubicemi tomu jasně nasvědčuje. Pochvalu zaslouží především Chludil a Čada za bodový přínos v každém zápase. Sobotní zápas jsme měli téměř v kapse – zkušenost našich mladších hráčů a Pardubických hráčů v této soutěži nelze srovnávat. Chybělo i štěstí, které k tomuto sportu patří. Musíme zapracovat na chybách, které nám prohrávají vyhrané zápasy.“