Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kadeti vezou z východu Čech důležitou výhru

přidáno: 26. 1. 2014 11:51, autor: Radim Mezihorák
Venkovní víkendová utkání byla ovlivněna velkou absencí hráčů. Konečný, Šuráň, Koksa na horách. Robek a Robek na narozeninách. Lunda nemocný. Strýček zraněný. Proto jsme sáhli pro posily do mladší kategorie a obě utkání se rozhodli odehrát. V Hradci Králové dobrý tréninkový zápas a v Holicích důležitá výhra.

Sokol Hradec Králové 2 - Jiskra Kyjov    81:57  (20:8,36:26,64:48)

Body: Čada 21, Chludil 16, Tvarog 9, Hanák 5, Prokeš 4, Líčeník 2

Trojky: Chludil 2, Tvarog 2, Čada 1

Utkání v Hradci Králové bylo v této sestavě takřka nemožné vyhrát. I přesto jsme nic na začátku nevzdávali a do duelu šli odhodlaně. Úvod utkání byl z naší strany nervózní a opatrný. V zakončení jsme měli smůlu. Svědčí o tom první čtvrtina a skóre 20:8 pro domácí. Ovšem ve druhé čtvrtině jsme začali bránit a konečně si vytvářet pozice pro střelbu. Dostali jsme se na 5-ti bodový rozdíl od soupeře. Po poločase svítilo příznivé skóre pouze o 10 bodů pro domácí. Ve třetí čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok, ovšem hloupými chybami (nedůsledné odstavení hráče + nespočet zkažených přihrávek) se nám soupeř vzdálil na 16 bodů a utkání měl již pod kontrolou. Do utkání se tak mohli dostat hráči, kteří v této kategorii měli svoji premiéru – Mráz a Řezník (2000)

BVK Holice - Jiskra Kyjov       51:65  (12:13,24:31,38:47)

Body:Čada 23, Chludil 20, Líčeník 8, Hanák 7, Prokeš 3, Řezník 2, Tvarog 2

Trojky: Chludil 1, Čada 1, Líčeník 1

V třeskutém mrazivém nedělním ránu jsme cestovali do rodiště známého cestovatele Emila Holuba – Holic. Domácím chyběla hlavní opora – rozehrávač Welsch. Oproti naší absenci to byla maličkost. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a kvůli netrpělivé koncovce jsme dokonce mohli o 5 bodů vést. Ve druhé čtvrtině musel ze hry Prokeš, který měl již 3 fauly. Proto jsme museli změnit i obranu, která vedla k rychlým ziskům a jednoduchým zakončením z naší strany. V poločase jsme vedli rozdílem 7 bodů. Úvod třetí periody se nám velmi vyvedl. Jednoduchou kolektivní hrou a opět dobrou muškou jsme soupeři utekli o 15 bodů, ale Holice stále kousali a opět náskok stáhli na 9 bodů. Poslední čtvrtinu jsme zahráli organizovaně a spolehlivě a 10-ti bodový náskok jsme postupně navýšili na výsledné skóre 51:65.

Slovo závěrem:

Obě utkání nám opět ukázaly naše největší chyby, které musíme odstranit. Poté můžeme uvažovat o případném play-off. Jsem rád, že i bez tolika hráčů, co chybělo, jsme v neděli zvítězili. Hráčem víkendu byl Čada, který zaznamenal dohromady 44 bodů. Jeho bojovnost a dobré procento TH v nedělním zápase silně ovlivnily zápas.