Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kadeti vstoupili do jarní části dvěma výhrami

přidáno: 14. 1. 2014 14:55, autor: Radim Mezihorák

Kadeti U17 nastoupili do klíčových zápasů jarního části bez zraněného Strýčka, Šuráně a Tvaroga. I přes tuto absenci, tří hráčů základní rotace, zvládlo domácí družstvo zvítězit v obou zápasech. Velký podíl na vítězství měla také úžasná divácká atmosféra, která panovala na obou zápasech. Divácká návštěvnost sobotního zápasu čítala až 70 fanoušků, což se na mládežnickém basketu vidí málokdy.

Jiskra Kyjov – Sokol Karvinná     71:59  (24:17,41:28,57:44)

Body: Chludil 34, Čada 15, Konečný a Líčeník 10, Prokeš 2

Trojky: Líčeník 2

Jestli chceme uvažovat o play-off, tak musíme oba zápasy vyhrát. Tyto slova jsme si promítali na všech tréninkách a usilovně jsme se na tyto zápasy připravovali. Během první čtvrtiny, kdy se hala opravdu silně naplnila, jsme si vytvářeli mírný náskok, který se dokonce v 8. minutě vyšplhal na dvojciferný a vedli jsme už 22:12. Ve druhé čtvrtině však došlo k selhání naší obrany a Karvinná srovnala krok. Po oddechovém čase jsme ale opět začali pracovat na plné obrátky a tak jsme měli 13-ti bodový náskok v polovině. Druhý poločas se nesl ve vyrovnaném duchu a Karvinná se nevzdávala do poslední minuty. Ale především zásluhou Chludila jsme si náskok uhlídali až do konce. Ten zaznamenal 34 bodů a stal se nejlepším střelcem zápasu. Dobrý zápas také odehrál Líčeník, který v tomto zápase nastřílel svoje maximum v sezóně.

Jiskra Kyjov – BK Opava     66:56  (16:16,37:26,44:45)

Body: Chludil 26, Čada 16, Líčeník 7, Prokeš a Konečný 6, Hanák 5

Trojky: Chludil 2, Líčeník 1, Hanák 1

Nedělní zápas byl podstatně těžší a proti nám stál vyrovnanější soupeř z Opavy. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale ve druhé čtvrtině jsme začali úřadovat a soupeři jsme odskočili na 11-ti bodový náskok, který jsme drželi do poloviny utkání. Poté Opava začala betonovat zónou a tak se na konci třetí periody stihla dostat do vedení o jeden bod. Ve čtvrté čtvrtině rozhodovaly fauly, kterých Opava nasbírala podstatně více a také síly, kterých jsme měli více zase my. Když se k tomu přidá dobrá muška za 3 body a 100% úspěšnost trestných hodů v poslední periodě tak je z toho pěkné vítězství, které si domácí za velkou bojovnost určitě zasloužili. Bodově zazářil opět Chludil se svými 26 body. Pochvalu zaslouží i Hanák, který posbíral spoustu míčů pod oběma koši.

Slovo závěrem:

Jsme rád, že i bez 3 hráčů základní sestavy můžeme porazit celky, které jsou o takřka o rok starší a zkušenější než my. Víkendové zápasy potvrdily dobrou náladu v týmu a hlavně jsme se bodově odpoutali od posledních míst v tabulce. Jsme velice překvapený diváckou kulisou, která byla v letošní sezóně druhá největší (po utkání proti Holicím) a proto bych chtěl moc poděkovat všem zúčastněným fanouškům i holkám z aerobicu, které vystoupili se svým světelným číslem v polovině zápasu. Hráčem víkendu byl jednoznačně Chludil, který zaznamenal celkově 60 bodů (úspěšnost TH 27/20).