Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kadeti zvládli infarktový duel na Hané

přidáno: 18. 11. 2013 14:20, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 18. 11. 2013 22:54 ]

SKB Zlín – Jiskra Kyjov     69:52  (21:8,39:22,52:35)

Body: Chludil 24, Čada 10, Strýček 6, Šuráň 4, Konečný a Tvarog 3, Hanák 2

Trojky: Tvarog 1

Do Baťova Zlína Kyjovští kadeti mířili až na 18 hod večerní. Úvod utkání byl vyrovnaný a oba celky solidně bránili. To se ovšem nedá říct o krátké tří minutovce na konci první periody, kdy jsme od soupeře obdrželi 15 bodů v řadě. Změnou obrany jsme se ve druhé čtvrtině soupeři kousek přiblížili, ale to bylo v prvním poločase vše. Poté nám domácí opět odskočili na 17 bodů a v půlce byl stav 39:22 pro Zlín. Domácím jsme potrápili ještě na začátku závěrečné čtvrtiny, ale to bylo vše.

„Se zápasem nejsem vůbec spokojený. Se Zlínem to měl být vyrovnaný zápas, bohužel naši hráči neposlouchali trenéra – což je v zápase nejdůležitější. V zápase se projevila zkušenost Zlínských hráčů, kteří loni nastupovali v extralize. Zbývá poblahopřát soupeři a určitě se těšit na odvetné utkání, které může dopadnout zcela jinak.“

SK UP-BCM Olomouc – Jiskra Kyjov     65:66  (19:24,36:43,53:53)

Body: Chludil 21, Čada 19, Strýček a Šuráň 9, Konečný 8

Trojky: Čada 2

Do Olomouce jsme odjížděli nezvykle v neděli odpoledne. Bylo to dobře, alespoň měli naši hráči více na regeneraci po večerním duelu ve Zlíně. Úvod utkání se hodně podobal tomu ve Zlíně. Kombinovanou obranou jsme se snažili ubránit klíčové hráče domácích. Ti byli tři, čímž byla práce těžší. Již v první čtvrtině jsme si vypěstovali menší náskok, který jsme drželi až do poločasu. Ve třetí čtvrtině jsme nadále pokračovali v dobré obraně. Jen v útoku to zaškobrtalo a nebyli jsme schopní dát jednoduchý koš. Tím se hra vyrovnala a do poslední čtvrtiny se šlo za vyrovnaného stavu. Bál jsem se, že se opět projeví zkušenosti hráčů, které jsou na straně domácích rapidně větší. I když jsme 5 minut před koncem prohrávali už 6 bodů, tak jsme zachovali klidnou hlavu a náskok trpělivě smazali (tříbodový pokus Čady a 4 rychlé body Strýčka). Na konci utkání rozhodovaly trestné hody a stejně jako proti Holicím rozhodoval Konečný. Dal jen jednu šestku, která nám naštěstí stačila, i když kvůli špatné technice měli domácí 2 šance zdramatizovat hru.

„Utkání mělo vysokou kvalitu a i oko diváka z vedlejšího volejbalového hřiště šilhalo na pohledný basketbal. Rychlý přesun na útočnou polovinu a kolektivní pojetí v útoku byly dnes na výborné úrovni. Jestli budeme takhle hrát každý zápas, naše výkony půjdou nahoru."