Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kadetům stále žije naděje na postup do play-off

přidáno: 6. 3. 2014 4:31, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 6. 3. 2014 4:33 ]

Jiskra Kyjov – SK UP-BCM Olomouc     61:68  (18:17,29:35,44:54)

Body: Chludil 19, Líčeník11, Čada 10, Prokeš 6, Hanák 5, Konečný 4, Šuráň 4, Tvarog 2

Trojky: Líčeník 3, Hanák 1, Chludil 1

Zápas o všechno! Kdyby tohle utkání domácí zvládli, tak se na 80% vyhnou skupině o udržení. Vše neklaplo, jak mělo. Podívejme se na zápas blíže. Už příprava na zápas neprobíhala, jak měla. Týden před zápasem se netrénovalo z důvodu hor a týden před horama se netrénovalo z důvodu zranění takřka ¾ týmu. Olomouc přijela v nejsilnější sestavě s jasným cílem vyhrát. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný. První čtvrtinu jsme vyhráli, ale jen díky kolektivní hře v útočné fázi. Obrana byla špatná a těžili jsme ze špatných střel hostů. Druhá čtvrtina byla opakem. Hosté se rozstříleli a my přestáli hrát kolektivně. Tomu nasvědčuje stav druhé čtvrtiny 11:18 pro celek z Hané. Touto hrou si Hanáci vydobyli mírný náskok v poločase, který postupně navyšovali. Bez tréninku jsme byli v obraně opravdu špatní a Olomouc si zasloužila vyhrát.

Jiskra Kyjov – SKB Zlín   58:48  (20:14,33:22,44:36)

Body: Chludil 19, Čada 18, Hanák 10, Líčeník 4, Tvarog 3, Konečný a Prokeš 2

Trojky: Čada 2, Prokeš 1, Líčeník 1

V neděli do Jiskra arény přijel celek z Valašska, okupující 3-4 místo v tabulce. Hráči Zlína, kteří loni nastupovali v extralize mají hodně zkušeností a i pozice v tabulce nasvědčovala, kdo bude favoritem. Ovšem hodně oslabený Zlín přijel pouze v 6 hráčích. První čtvrtina pro nás dopadla velmi dobře. Výsledek 20:14 nasvědčoval o dobré obraně i útoku. V dobré obraně jsme pracovali i ve druhé čtvrtině, kdy jsme za prvních 7 minut obdrželi pouze jeden koš. Sice to v útoku sem tam vázlo, ale v naštěstí obranou jsme to dobře kompenzovali. Náskok jsme drželi až do konce utkání a tak stále žije šance postoupit do play-off. Dobrý zápas odehrála trojice Chludil, Čada a Hanák.

Slovo závěrem:

O víkendu jsme odehráli těžké zápasy a cílem bylo jedno vítězství. Myslel jsem, že spíš vyhrajeme v sobotu a definitivně rozhodneme pozice v tabulce. Nestalo se tak a proto odjíždíme do posledních kol základní části sebrat body východočeským týmům. Bylo by fajn podívat se do play-off o extraligu v pozici druhého nejmladšího týmu v lize…