přidáno: 15. 2. 2014 3:47, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – SAM BŠM Brno     79:53  (14:17,38:29,59:46)

Body: Chludil 26, Čada 17, Konečný 15, Líčeník 8, Prokeš 5, Škrhák 4, Šuráň a Robek 2

Trojky: Líčeník 1, Čada 1, Chludil 1

Podzimní utkání v Brně bylo celý zápas vyrovnané a v závěru vítězné pro Brno. Pro to chtěli Kyjovští kadeti Brnu vše vrátit. To se jim povedlo, i s úroky. Úvod zápasu nebyl pro domácí nejlepší. Špatná obrana a spoustu faulů na naší straně si dovolovalo Brnu udělat malý náskok. Po time-outu jsme ovšem začali bránit a hra se srovnala. Ve druhé periodě jsme už začali pracovat na větší obrátky i v útoku a rychlým přechodem do útoku jsme si vytvářeli jednoduché přesilové situace, které končili jednoznačným košem. V polovině utkání jsme měli 9-ti bodový náskok, ovšem o vítězi nebylo zdaleka rozhodnuto. Po poločasové pauze jsme postupně navyšovali svůj náskok až na výsledných +26.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina     51:73  (14:14,26:33,43:50)

Body: Čada 18, Chludil 11, Prokeš 7, Konečný 6, Šuráň 6, Líčeník 3

Trojky: Čada 2, Prokeš 1, Líčeník 1

V neděli ráno k nám zavítal soupeř z Jihlavy, který se po sobotní výhře nad Kroměříží posunul na 1.místo v tabulce. Bál jsem se, že z toho budou mít naši hráči respekt, ale opak byl pravdou. Takřka bezchybná obrana našeho celku dělala problémy hostům po celou první čtvrtinu. Po první příznivý stav pro domácí 14:14. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v dobré obranné práci, ale do zakončení jsme již nechodili jak v úvodu. Ale i tak jsme stále drželi krok s jasným favoritem i v poločase. Ve třetí čtvrtině se nám povedlo snížit už na rozdíl 5-ti bodů, ale to bylo maximum, kterého jsme v tomto duelu dosáhli. Soupeř byl nad naše síly a v poslední čtvrtině rozhodly zkušenosti.

Slovo závěrem:

O víkendu opět vyhrál pohledný basketbal. V sobotu pěkná výhra nad tabulkově lepším Brnem a v neděli vyrovnaný boj celé 3 čtvrtiny. Díky sobotnímu vítězství se Kyjovští kadeti posunuli na 6. místo v tabulce. Do konce základní části však zbývají ještě 4 zápasy a udržet si tuhle pozici nebude vůbec jednoduché.