Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Kyjovští kadeti postupují do play-off o extraligu !!!

přidáno: 9. 3. 2014 12:37, autor: Radim Mezihorák
Senzačního umístění, na finální 6. příčce po základní části, dosáhli Kyjovští kadeti, když v infarktovém závěru v Kolíně vyhráli o 5 bodů. Kyjov, jako jeden z nejmladších týmů v lize, si tak zajistil postup do play-off, ve kterém se utká s třetím týmem tabulky Hradcem Králové.

BC Kolín - Jiskra Kyjov    54:59  (11:10,29:19,41:41)

Body: Chludil 18, Čada 15, Líčeník 10, Prokeš 9, Konečný 4, Hanák 3

Trojky: Líčeník 1, Čada 1

Zápas o všechno – zápas o play-off. Do Kolína jsme odjížděli v brzkých ranních hodinách, což není pro sobotní zápas typické. Kolín, od února posílený o 2 extraligové hráče z Nymburka, chtěl urvat vítězství stejně jako my. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný. V obranné fázi jsme pracovali naplno, ale v útoku to byla jedna individuální hloupost za druhou. V tom jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině a celkově jsme dali za poločas mizivých 19 bodů. V druhém poločase jsme konečně začali v útoku hrát systém, na kterém pracujeme na tréninku. A hle, dostavil se úspěch a 10-ti bodové manko z poločasu jsme za třetí čtvrtinu smazali. Výborná práce v obraně Chludila a Prokeše, ale především Hanáka. Poslední čtvrtina byla naprosto vyrovnaná a do poslední vteřiny nebylo znát vítěze. Štěstí však stálo na naší straně a na horké půdě středočeského Kolína jsme si vybojovali postup do play-off. 

 

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov       84:45  (18:15,38:22,66:34) 

Body: Líčeník 13, Čada 10, Chludil 9, Konečný 6, Škrhák 3, Tvarog 2, Lunda 2

Trojky: Líčeník 3, Konečný 2, Chludil 1, Čada 1

V neděli ráno jsme nastupovali proti silným Pardubickým perníkářům, kteří jsou na tom technicky a fyzicky lépe. Od první čtvrtiny však nastoupili i Kyjovští pivoti Lunda a Škrhák, kteří se často do utkání nedostanou. Oba zanechali na hřišti dobrý výkon v obraně i útoku. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale od druhé jsme na domácí tým již neměli. Naši hráči měli zbytečný respekt před domácími hlavně pod košem. Většina našich bodů padla z trojky nebo střední vzdálenosti. I přes ztráty zahrál dobrý zápas Líčeník.

Slovo závěrem:

„Důležité vítězství v Kolíně, které nás žene do dalších bojů je pro mě obrovským úspěchem, protože jsem vůbec nečekal, že bychom se do „finální 6“ probojovali. Do play-off jdeme s Hradcem Králové, se kterým máme letos 2 velké porážky, ale máme 14 dní na to, abychom se na ně pořádně připravili. Pozitivem je, že se v jarní části chytli Hanák s Líčeníkem a náš kádr je teď daleko vyrovnanější.“

Tr. Mezihorák

Comments