Historie‎ > ‎Sezona 2013/2014‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17‎ > ‎

Parádní vstup do sezóny kadetů!

přidáno: 12. 10. 2013 2:28, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 13. 10. 2013 2:24 uživatelem Radim Mezihorák ]
O takovém začátku sezóny si Kyjovští kadeti mohli jen nechat zdát. Kyjov, jako jeden z nejmladších a možná vůbec nejmladší tým v letošní sezóně kadetů U17, získal v úvodním kole na venkovní půdě maximální počet bodů. Teď ovšem nesmí Kyjovští mladíci usnout na vavřínech.

BK Opava – Jiskra Kyjov     46:68  (13:15,21:31,37:53)

Body: Chludil 19, Čada 17, Konečný 10, Tvarog 8, Hanák a Robek K. 4, Prokeš 2, Šuráň 2, Líčeník 2

Trojky: Čada 2, Tvarog 2

Na sever Moravy jsme odjížděli bez stále zraněného Strýčka (rozehra), jehož absence nám dělala problém ve všech přípravných zápasech. Do utkání jsme však šli odhodlaně a s tím, že soupeře co nejvíce potrápíme. Soupeř již od začátku bránil zónově, což nám dělalo značné problémy, ale naše osobní obrana dělala Opavě problém daleko větší. Po 8 minutách jsme vedli 11:4, což bylo z hlediska naší obrany dobré. V útoku jsme však byli nervózní a lehkými chybami domácí do konce první čtvrtiny stihli téměř vyrovnat. Stejným způsobem se nesla druhá čtvrtina, kde jsme několika rychlými protiútoky ke konci zvýšili na dvojciferný náskok. První 3 minuty třetí periody však rozhodly zápas. Kyjov dal 9 bodů v řadě a tím zvýšil na rozhodujících 40:21 a tento náskok si držel až do konce utkání. Pozitivem je poslední čtvrtina, kterou jsme dohrávali se třemi hráči ročníku 99, kteří si Opavské hráče rozhazovali, jak chtěli. Slušná byla i střelba ze střední vzdálenosti doplněna 4 trojkami a úspěšnost TH 13/8 byla taky dobrá. Lépe jsme úvodní zápas sezóny zahrát nemohli.

Sokol Karviná – Jiskra Kyjov     50:70  (11:15,19:26,30:51)

Body: Chludil 39, Čada 14, Hanák 5, Konečný a Líčeník 3, Robek K. 2, Šuráň 2,

Trojky: Chludil 1, Hanák 1

Nedělní zápas s Karvinou měl mít podobný ráz. Karviná již od začátku hrála zónu, což nám opět dělalo problémy. Ale jen v úvodu, protože jsme stále ještě spali. Ani jsme se nenadáli a soupeř nám odskočil o 7 bodů. Po oddechovém čase jsme se konečně probrali a rozstříleli jsme domácí tým 11 body v řadě a rázem jsme šli do vedení. I my jsme museli přejít do kombinované zónové obrany s osobní obranou a vyšlo to. Soupeř se potom těžko dostával přes naši obranu a my jsme toho mohli využít a zahrát rychlý protiútok. V polovině utkání jsme vedli jen 7, ale 3 čtvrtina, kterou jsme vyhráli 25:11, byla rozhodující. Zvlášť pod košem nám dávali nejvíce zabrat domácí pivoti, ale naše trio Chludil, Šuráň a Prokeš si s nimi v druhé polovině hravě poradili. Zvlášť o 2 roky mladší Prokeš zaslouží pochvalu, protože dokázal v obraně odstavit kteréhokoli hráče. Hráčem zápasu byl však jednoznačně Chludil - 39 bodů, odehraných téměř 40 minut, TH 14/10,  v obraně a v útoku nespočet doskoků, a právě téměř 20  bodů hlavně po útočném doskoku. I když jsme měli tohoto jednoho střelce, tak jsme zápas vyhráli kolektivně jak v obraně, tak v útoku a to si zaslouží pochvalu. Je dobré zjištění, že dokážeme vyhrát 2 venkovní zápasy i bez zraněné jedničky Strýčka.

Zajímavost víkendu: Družstvo Kyjova dostalo za víkend celkem 96 bodů, což bylo nejméně ze všech týmů v tabulce a tak jsme nejlépe bránícím týmem prvního kola!

Kyjov má po víkendu také nejlepší úspěšnost střelby trestných hodů z obou ligových skupin a vede toto hodnocení s procentuální úspěšností TH 65%. Hráčem víkendu je také podle statistik ČBF náš hráč Chludil Filip.

Perlička na závěr: Normální cesta z Karviné do Kyjova trvá 2,5 hodiny. My jsme jeli 7 hodin. Nezaplacení na benzince aneb dálniční policie stíhá Kyjovské baskeťáky …

Pozvánka na první domácí ligové zápasy:

19.10.   Kyjov - BVK Holice    17:00   (první domácí zápas ozdobí profesionální tým roztleskávaček Lucyteam !!! )

20.10    Kyjov - Hradec Králové   9:00